You are on page 1of 2

Босна и Херцеговина Босна и Херцеговина

БРЧКО ДИСТРИКТ БРЧКО ДИСТРИКТ


БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ
Одјељење за образовање Одјељење за образовање
JU Treća osnovna škola ЈУ Трећа основна школа
Učitelj: Anka Letić, profesor razredne nastave.

NASTAVNA PRIPREMA
NASTAVNI PREDMET: Priroda i društvo
RAZRED: IV-3 Školska godina: 2020/21. Datum: 17.12.2021.
NASTAVNA JEDINICA: Snalaženje u prostoru prema objektima u prirodi - obrada
TIP ČASA: Obrada
REDNI BROJ ČASA:
OBLICI RADA: Frontalni, individualni
METODE RADA: Objašnjavanje, demonstracija, razgovora
NASTAVNA SREDSTVA: Tabla,kreda, slike, sveske, udžbenik
CILJ ČASA: Usvojiti znanje kako se orijentisati u prostoru pomoću objekata u
prirodi, kako ih prepoznati i znati se orijentisati
ZADACI:
Usvajanje znanja o tome kako se možemo orijentisati u prirodi
obrazovni: pomoću objekata
Osposobljavanje učenika za samostalno iznošenje ideja, znanja,
funkcionalni: izvođenje zaključaka, razvijanje sposobnost promatranja,
uočavanja, opisivanja.

vaspitni: Kod učenika razvijati sposobnost za snalaženje u prostoru


pomoću objekata , osposobiti učenike da se snalaze u novim i
nepoznatim situacijama kada se nađu na mjestu na kojem se
moraju orijentisati pomoću objekata u prirodi
Učenici će znati na koji način će se sve moći snalaziti u prirodi
Očekivani ishodi znanja:
pomoću objekata
STRUKTURA ČASA: UVODNI DIO: 5 min
GLAVNI DIO: 35 min
ZAVRŠNI DIO: 5 min

ARTIKULACIJA NASTAVNOG ČASA

Pozdravljam učenike i pitam ih da li sjećaju da smo na prethodnom času


primogu da mi kažu šta je to orijentacija i kako se sve možemo orijentisati
UVODNI DIO u prirodi? Kada je neko od učenika dao odgovor na pitanja proširujem
ČASA: priču o orijentaciji. Učenicima govorim da ćemo danas učiti kako se sve
možemo orijentisati u prirodi ali uz pomoć objekata. Pišem naslov na tabli.

GLAVNI DIO ČASA:

You might also like