You are on page 1of 2

PAMOKOS PLANAS

Dalyko pavadinimas : solfedis

Klasė: 4

Pamokos tema : Trigarsiai ir jų apvertimai

Mokymosi uždaviniai : susipažinti su muzikiniais trigarsiais, jų rūšimis ir apvertimais

Laukiami rezultatai : mokiniai mokės atpažinti trigarsius ir jų apvertimus, žinos jų sandarą, mokės
juos sudaryti

Mokymosi būdai, metodai :

 teorinė medžiaga apie skirtingus trigarsius( jų pavadinimai, sandara), tos medžiagos


panaudojimas praktiškai užrašant ant penklinės.
 mokymasis žaidžiant muzikinius žaidimus, atliekant įvairias kūrybines užduotis
 supažindinimas su trigarsiais, bandymas juos atpažinti, susikuriant kiekvienam mokiniui
indivindualias asociacijas

PAMOKOS STRUKTŪRA (sudominimas, naujos/jau žinomos medžiagos pateikimas/tikrinimas,


praktinis taikymas, apibendrinimas)

Mokytojo veikla Mokinio veikla

 Trumpai pakartoti, apie ką kalbėjome  Prisiminti, ką kalbėjome praėjusią


praėjusią pamoką. pamoką.

 Pristatyti naują temą - trigarsiai ir jų


apvertimai.

 Paklausti mokinių, ką apie juos žino, kaip


įsivaizduoja apibrėžimą, kas tai yra, kam jie
reikalingi.
Mokytojo veikla Mokinio veikla

 Paaiškinti trigarsių ir jų apvertimų  Mokiniai teorines žinias bando pritaikyti


reikšmę ir svarbą, iš kokių laipsnių ir praktiškai (užrašyti ant penklinės
intervalų jie susidaro. tirgarsius ir jų apvertimus įvairiose
tonacijose, juos pabandyti pasolfedžiuoti
 Pateikti pavyzdžių, kuriais remiantis ir t.t.).
mokiniai turės atlikti užduotis.
 Suvokti mažorinių ir minorinių trigarsių
 Grojant trigarsius ir jų apvertimus ir jų apvertimų savybes, kam jie reikalingi
bandyti paaiškinti, kaip juos būtų galima ir stengtis juos atpažinti klausa
lengviau atskirti mokytojai(-ui) grojant melodiniu arba
harmoniniu pavidalu.
 Norint patikrinti, kaip mokiniai įsisavino
informaciją, daryti žaidimus, kurie padėtų  Žaidžiant muzikinius žaidimus/
geriau įsisavinti žinias. Mokiniui, kuriam dalyvaujant “viktorinoje” stengtis dar
tai pasiseks puikiai, padovanoti kokį nors kartą permąstyti gautą informaciją,
smulkų prizą, kaip motyvacijos ženklą. patikrinti, kiek išmoko.

APIBENDRINIMAS:

Pažangos ir pasiekimų vertinimas: Savarankiškai atliktas namų darbas vertinamas “pliusais” ir


“minusais”, iš kurių susidarytų pažymis. Už aktyvumą pamokoje, mokinys taip pat gali gauti
papildomą pliusą arba prizą.

Namų darbai : sudaryti trigarsių seką nuo duoto garso, jei yra galimybė, jį pagroti ir pabandyti
pasolfedžiuoti

Mokymosi priemonės, didaktinė medžiaga: koks nors muzikos instrumentas (pvz. fortepijonas),
natų sąsiuvinis, muzikos teorijos vadovėliai

Mokytojo refleksija: paklausti mokinių ar sunku buvo atlikti užduotis, ar įsisavino žinias ir ar patiko ir
nori mokintis toliau

You might also like