You are on page 1of 12

[Year]

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD 4.2.1 Mengenal pasti akta-akta
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN berkaitan penubuhan perniaga
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Mengenal pasti akta-akta berkaitan penubuhan perniagaan.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA
dengan betul
KEJAYAAN
2.Mengenal pasti akta-akta berkaitan penubuhan perniagaan.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru memberi penerangan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Seterusnya, murid membuat perbincangan terperinci berkaitan Persedi
Memulakan Perniagaan
3.Berikutnya, untuk mengenal pasti akta-akta berkaitan penubuhan perniagaan, se
AKTIVITI
murid menjalankan aktiviti Stirr-the-class; pasukan duduk dalam bulatan un
membincangkan satu penyelesaian, murid berdiri bahu ke bahu untuk menunjuk
persetujuan. Apabila lonceng dibunyikan, ahli yang nombornya dipanggil bergerak
pasukan baru untuk soalan yang berikutnya.
4.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi proses iaitu guru menjalan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
5.Kemudian, menjawab latihan buku teks
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru membuat rumusan tajuk dan melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.2 Melaporkan peraturan da
kesan yang mempengaruhi
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD
KANDUNGAN
persediaan memulakan
Perniagaan PEMBELAJARAN
perniagaan berdasarkan akta-a
di atas.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Melaporkan peraturan dan kesan yang mempengaruhi persediaan memulakan
perniagaan berdasarkan akta-akta di atas.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Melaporkan peraturan dan kesan yang mempengaruhi persediaan memulakan
perniagaan berdasarkan akta-akta di atas.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan bercerita

1.Sumbang saran antara guru dan murid. Kemudian murid membuat perkaitan antar
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, untuk melaporkan peraturan dan kesan yang mempengaruhi persedi
AKTIVITI memulakan perniagaan berdasarkan akta-akta di atas., setiap murid menjalan
aktiviti Team word-web; murid menulis/menaip topik di tengah-tengah kertas a
semasa perbincangan. Setiap ahli pasukan memberikan idea dalam peta mi
mengikut warna yang berbeza untuk menunjukkan sumbangan idea daripada merek
3.Seterusnya, soal jawab berkaitan hasil tugasan
4.Kemudian, murid menjawab solan latihan
6.Akhir sekali, aktiviti melaksanakan project Based Learning (PBL)
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.3 Menganalisis prosedur
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD penubuhan setiap pemilikan
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN perniagaan sehingga mempero
sijil pendaftaran perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menganalisis prosedur penubuhan setiap pemilikan perniagaan sehingga mempero
sijil pendaftaran perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Menganalisis prosedur penubuhan setiap pemilikan perniagaan sehingga mempero
sijil pendaftaran perniagaan.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu membuat perkaitan dengan isu semasa

1.Guru menayangkan slide powerpoint berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat


perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, untuk Menganalisis prosedur penubuhan setiap pemilikan perniag
sehingga memperoleh sijil pendaftaran perniagaan., setiap murid menjalankan ak
Roam the room; selepas guru memberikan isyarat pertama, murid secara indiv
AKTIVITI bergerak untuk melihat hasil kerja rakan-rakan. Kemudian selepas isyarat kedua y
diberikan guru, murid kembali ke tempat asal dan membuat perkongsian.
3.Seterusnya, murid membuat perbincangan terperinci berkaitan Persedi
Memulakan Perniagaan
4.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi proses iaitu guru menjalan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
5.Kemudian, rujukan tambahan untuk menambah maklumat berkaitan tajuk
6.Akhir sekali, aktiviti perbincangan kumpulan dan
membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.4 Menganalisis
tanggungjawab yang perlu
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD
KANDUNGAN
dipatuhi oleh usahawan setelah
Perniagaan PEMBELAJARAN
memperoleh Sijil Pendaftaran
Perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menganalisis tanggungjawab yang perlu dipatuhi oleh usahawan setelah memperol
Sijil Pendaftaran Perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Menganalisis tanggungjawab yang perlu dipatuhi oleh usahawan setelah memperol
Sijil Pendaftaran Perniagaan.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan mengaitkan dengan kehidupan seharian murid

1.Guru minta murid mengeluarkan isi penting daripada teks petikan (buku teks).
Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejaya
dengan Sub-topik
AKTIVITI 2.Berikutnya, untuk Menganalisis tanggungjawab yang perlu dipatuhi oleh usahaw
setelah memperoleh Sijil Pendaftaran Perniagaan melalui aktiviti berpasangan den
rakan.
4.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi kandungan iaitu g
memberikan bahan kandungan yang berbeza mengikut tahap murid
5.Kemudian, rujukan tambahan untuk menambah maklumat berkaitan tajuk
6.Akhir sekali, aktiviti pembentangan dan soal jawab antara rakan dan guru
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.5 Menyatakan dokumen
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD perniagaan yang perlu disimpa
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN dengan lengkap dalam sesebu
perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menyatakan dokumen perniagaan yang perlu disimpan dengan lengkap dalam
sesebuah perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Menyatakan dokumen perniagaan yang perlu disimpan dengan lengkap dalam
sesebuah perniagaan.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Sumbang saran antara guru dan murid. Kemudian murid membuat perkaitan antar
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, murid membuat perbincangan terperinci berkaitan Persedi
Memulakan Perniagaan
3.Seterusnya, untuk menyatakan dokumen perniagaan yang perlu disimpan den
AKTIVITI lengkap dalam sesebuah perniagaan, setiap murid menjalankan aktiviti Te
statements iaitu murid berfikir dan berbincang dengan pasangan untuk memben
pernyataan individu. Kemudian, semua murid bekerjasama untuk memben
pernyataan pasukan yang telah dipersetujui oleh semua.
4.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi proses iaitu guru menjalan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
5.Kemudian, rujukan tambahan untuk menambah maklumat berkaitan tajuk
6.Akhir sekali, aktiviti menyiapkan latihan pada buku teks dan
membincangkan jawapan bersama guru dan raka
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.6 Melakukan simulasi
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD penyediaan dan penyimpanan
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN dokumen perniagaan yang
dirancang.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Melakukan simulasi penyediaan dan penyimpanan dokumen perniagaan yang
dirancang.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Melakukan simulasi penyediaan dan penyimpanan dokumen perniagaan yang
dirancang.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta pendapat murid berkaitan tajuk Kemudian murid membuat perkaitan
antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, untuk Melakukan simulasi penyediaan dan penyimpanan dokum
perniagaan yang dirancang., setiap murid menjalankan aktiviti 3 stray 1 stay; 3
AKTIVITI
pasukan pergi melihat hasul/berbincang dengan kumpulan lain. Seorang ahli tingga
stesen kumpulan untuk menyambut kedatangan rakan dari kumpulan lain un
membentangkan hasil kerja kumpulan mereka.
3.Seterusnya, murid membuat perbincangan terperinci berkaitan Persedi
Memulakan Perniagaan
4.Kemudian, rujukan tambahan untuk menjawab solan latihan
5.Akhir sekali, aktiviti membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.7 Menyediakan penyata ali
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD tunai yang mudah berasaskan
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN dokumen perniagaan yang
dirancang.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menyediakan penyata aliran tunai yang mudah berasaskan dokumen perniagaan ya
dirancang.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Menyediakan penyata aliran tunai yang mudah berasaskan dokumen perniagaan ya
dirancang.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan bercerita

1.Murid menggariskan point penting daripada petikan. Kemudian murid membuat


perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, murid membuat perbincangan terperinci berkaitan Persedi
AKTIVITI Memulakan Perniagaan
3.Seterusnya, untuk menyediakan penyata aliran tunai yang mudah berasas
dokumen perniagaan yang dirancang, setiap murid membuat rujukan tamba
menggunakan buku rujukan
4.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi proses iaitu guru menjalan
aktiviti pembelajaran khas bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
5.Akhir sekali, aktiviti menjawab soalan pada lembaran kerja
6.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD 4.2.8 Menyatakan definisi
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN pemasaran dan jualan
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menyatakan definisi pemasaran dan jualan

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA
KEJAYAAN dengan betul
2.Menyatakan definisi pemasaran dan jualan
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu membuat perkaitan dengan isu semasa

1.Murid menonton video berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, untuk Menyatakan definisi pemasaran dan jualan, setiap m
menjalankan aktiviti who am i? Semua murid diberikan identiti pada bajunya (disema
AKTIVITI
belakang baju). Kemudian setiap daripada mereka diberikan 3 soalan sahaja un
bertanya kepada kawan lain tentang identiti masing-masing.Rakan mereka pula ha
boleh menjawab ya atau tidakk
3.Guru menerapkan pendekatan terbeza iaitu dari segi kandungan iaitu g
memberikan bahan kandungan yang berbeza mengikut tahap murid
4.Akhir sekali, aktiviti menjawab soalan laihan dan
membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
5.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PERNIAGAAN TINGKATAN 5


MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 21/3/2022 Isnin
4.0 USAHA NIAGA : Persediaa
TEMA 4.0 USAHA NIAGA TAJUK
Memulakan Perniagaan
4.2.9 Menghuraikan persediaan
STANDARD 4.2 Persediaan Memulakan STANDARD untuk menjalankan aktiviti
KANDUNGAN Perniagaan PEMBELAJARAN pemasaran dan jualan bagi
produk dan perkhidmatan.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menghuraikan persediaan untuk menjalankan aktiviti pemasaran dan jualan bagi
produk dan perkhidmatan.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menjawab sekurang-kurangnya 3 soalan berkaitan Persediaan Memulakan Perniag
KRITERIA dengan betul
KEJAYAAN 2.Menghuraikan persediaan untuk menjalankan aktiviti pemasaran dan jualan bagi
produk dan perkhidmatan.
3. Membuat sekurang-kurangnya 1 kesimpulan mengenai tajuk dengan padat dan ring
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan mengaitkan dengan kehidupan seharian murid.
Kemudian murid mengisi Kad KWL

1.Murid mendengar penerangan terperinci guru Kemudian murid membuat perkaitan


antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan Sub-topik
2.Berikutnya, untuk menghuraikan persediaan untuk menjalankan aktiviti pemasa
AKTIVITI dan jualan bagi produk dan perkhidmatan, setiap murid menjalankan aktiviti Sa
share; Murid membuat sumbangsaran dan setiap daripada mereka yang bo
mencadangkan lebih lanjut akan idea mereka, mencatat tandatangan mereka. Ra
lain bergilir-gilir untuk menemu ramah rakan yang menandatangani berkenaan un
kefahaman lanjut.
3.Kemudian, rujukan tambahan untuk menjawab soalan latihan
4.Akhir sekali, aktiviti membaca kad KWL dan
membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
5.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Akses Kendiri

KECERDASAN Logik matematik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
Bahasa
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Lembaran kerja
ABAD KE-21
Bersifat Ingin Tahu

KEMAHIRAN Menghubungkait Alat tulis


BERFIKIR
PENTAKSIRAN jawapan soalan latihan

Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Kerja rumah


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

You might also like