You are on page 1of 1

Час број 7.

Школа:
Наставник:
Разред и одељење:
Редни број часа::
Наставна тема: Праисторија
Наставна јединица: Праисторија и увод у историју
Тип часа: обнављање
Циљ часа:
Обнављење и утврђивање стечених знања из предходних лекција
Облик рада: фронтални, индивидуални
Метод рада: дијалошка, демонстративна; тест
Стандарди: 1.1.3; 1.1.4; 1.1.6; 1.1.8; 1.1.9; 3.1.1.
Очекивани исходи:
Наведени су у предходним лекцијама
Наставна средства:
Тест
Уџбеник петог разреда (1-29. стране)
Радна свеска (17-21.стране)
Ђ. Даутовић , М.Девић, Г. Марковић, Историја 5, збирка тестова из историје за пети разред основне
школе, БИГЗ
Литература за наставнике:
Уџбеник за V разред основне школе и радна свеска
Кључни појмови наставе историје за крај обавезног образовања
Повезаност са претходним градивом:
Са предходним темама: Увод у историју и Праисторија
Повезаност са будућим градивом:
Са следећом темом Стари век - Стари Исток: постанак држава, многобоштво, занатство, трговина,
настанак државе
Корелација:
Географија (праисторијска налазишта у Србији)

СТРУКТУРА ЧАСА
Уводни део:
Наставник подсећа ученике на предходно градиво и припрема их за кратку проверу.

Главни део:

*Израда теста
Ученици, индивидуално, свако за себе, одговарају на питања из теста. За рад имају 15 минута.

*Провера теста
Фронтално, ученици, одговарају на питања са теста по принципу добровољности.

* Анализа домаћег задатка


Ученици одговарају на питања из Радне свеске 17-21. стране
Ученици се јављају по принципу добровољности и извештавају шта су записали као музејски
експонат. Размена искустава.

Завршни део.
Наставник бележи у своју свеску ангажовање ученика током овог часа и то саопштава ученицима.
Предлог провере: Ђ. Даутовић , М.Девић, Г. Марковић, Историја 5, збирка тестова из историје за
пети разред основне школе

You might also like