You are on page 1of 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

BAHASA MELAYU SJK

Mata Pelajaran dan


Bahasa Melayu Tahun 4
Kelas
Tema/ Tajuk Pertanian dan Penternakan/ Sumber Rezeki
Tarikh/ Masa 8 Mei 2019/ 7.30 pagi – 8.30 pagi
Standard 2.3.1 Membaca dan menganalisis kandungan teks karya
Pembelajaran sastera, dan karya bukan sastera.
Selepas PdPc dijalankan, murid dapat:
Objektif
1. Membaca dan menganalisis kata kerja yang terdapat
Pembelajaran
pada label.
1. Murid mempamerkan contoh-contoh label yang dibawa,
Set Induksi
contoh label botol ubat dan label tin makanan.
1. Murid membaca maklumat yang terdapat dalam teks.
TMK
2. Murid membaca dan menyatakan kebaikan pati ayam
Langkah 1 yang terdapat dalam label.
3. Murid menganalisis dan menyenaraikan kata kerja yang
terdapat dalam teks.
Aktiviti kumpulan
1. Setiap kumpulan diberi label daripada pelbagai produk.
2. Murid membaca maklumat label tentang kebaikan
Langkah 2 produk tersebut.
3. Murid menyenaraikan dan mencatatkan kata kerja
daripada label dalam bentuk peta bulatan.
4. Wakil kumpulan membentangkan hasil perbincangan.
Pemulihan
1. Murid membaca kata kerja yang disenaraikan.
Langkah 3 Pengayaan
1. Murid membina ayat menggunakan kata kerja yang
disenaraikan secara lisan.
1. Murid menyatakan kesimpulan dan nilai berdasarkan
Penutup
label yang dibaca.
Sistem Bahasa Kata kerja
Ilmu: Pertanian dan Penternakan
EMK / i-Think / Nilai KBT: KB- Menganalisis, BCB- Bacaan Intensif
Nilai: Bertindak bijak
Label produk, peta bulatan, kertas mahjong, pen marker, papan
Bahan Bantu Belajar
putih interaktif, buku teks
Penilaian Pengajaran 1. Murid membaca dan menganalisis kata kerja yang
dan Pembelajaran terdapat dalam bahan bukan sastera (label) dengan
betul.
Refleksi

. -

Peta
, i-Think : Peta Bulatan
“”
? !

TANDA

BACA

You might also like