You are on page 1of 1

RPH BRM 2 Kumpulan

RPH 8 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu: 32 Hari: Selasa Tarikh: 12 Sept 2017
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran:

2A Tema / Tajuk: Unit 9: Jiran Sepakat Refleksi / Impak


/ 5 orang Kemahiran Pemulihan: 17 – Suku Kata KVKK (Kump.1) ______________________
8.40 pagi – 9.40 pagi 11 – Perkataan KV+KVK (Kump.2) ______________________
Bahasa Melayu Standard Pembelajaran:
Pemulihan Khas 3.2.4 Menulis pelbagai perkataan dan frasa yang mengandungi perkataan Kumpulan 1:
Kumpulan 1 & 2 dua atau lebih suku kata diftong, vokal berganding, digraf dan 2 / 3 murid
konsonan bergabung dengan cara yang betul dan tulisan yang kemas. mencapai objektif.
Pengetahuan Sedia Ada: 1 / 3 murid tidak
Kumpulan 1 1. Murid telah menguasai perkataan KVK+KV+KVK mencapai objektif.
Kumpulan 2 2. Murid telah menguasai perkataan V+KVK
PAK21 (4K1N): Komunikasi Kumpulan 2:
BBB / BBM: Komputer, kad perkataan, kad suku kata 1 / 2 murid
Objektif Pembelajaran: mencapai objektif.
Pada akhir PdP, murid berupaya: 1 / 2 murid tidak
Kumpulan 1 1. Membaca tiga daripada lima perkataan yang mengandungi suku kata “ng” mencapai objektif.
2. Menulis tiga daripada lima perkataan yang mengandungi suku kata “ng”
Kumpulan 2 1. Membaca tiga daripada lima perkataan yang mengandungi suku kata Tindakan Susulan
tertutup Tindakan susulan untuk
2. Menulis tiga daripada lima perkataan yang mengandungi suku kata mengatasi masalah murid:-
tertutup ______________________
______________________
Aktiviti Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc):
Set Induksi (5 minit) 1. 1. Murid menyanyikan lagu “Jiran Sepakat” bersama-sama. PdP ditangguhkan kerana:
_____________________
Langkah 1 (15 minit) Kumpulan 1 Kumpulan 2 _____________________
2. Guru menayangkan perkataan 2. Murid diminta menyiapkan
yang mengandungi suku kata “ng” lembaran kerja. (kemahiran
3. Murid-murid dibimbing untuk yang lepas)
mengeja perkataan tersebut.

Langkah 2 (15 minit) 4. Murid-murid diminta menyiapkan 3. Guru menayangkan perkataan


lembaran kerja. (kemahiran KV+KVK.
yang lepas) 4. Murid-murid dibimbing untuk
mengeja perkataan tersebut.

Langkah 3 (20 minit) 5. Murid melaksanakan aktiviti interaktif “Kahoot”.


6. Murid dikehendaki untuk menjawab soalan menggunakan tablet yang
dibekalkan oleh guru.

Penutup (5 minit) 7. Guru menayangkan video berkaitan jiran sepakat.


8. Murid disoal berkaitan dengan nilai murni dalam video tersebut.

You might also like