You are on page 1of 2

Priprema za nastavni sat matematike Razred: 8.

Osnovna škola Redni broj sata: 32.


Učiteljica/Učitelj: Datum:
NASTAVNA CJELINA: KVADRIRANJE I KORJENOVANJE
NASTAVNA JEDINICA: PONAVLJANJE I UVJEŽBAVANJE
Cilj nastavnog sata: ponoviti i uvježbati djelomično korjenovati i racionalizirati nazivnik
Obrazovna postignuća / Ishodi učenja
Temeljna znanja: Učenici će u zadatcima primijeniti stečena znanja vezana uz djelomično korjenovanje i
racionalizaciju nazivnika.
Vještine i sposobnosti: Učenici će razvijati analitičko i proceduralno mišljenje. Vježbat će praktično
primjenjivati usvojena pravila. Izgrađivat će sposobnost pronalaženja najpreciznijeg postupka do
odgovarajućeg rješenja.
Vrijednosti i stavovi: Učenici će jačati svijest o potrebi redovitog učenja. Razvijat će samostalnost u radu.
TIJEK NASTAVNOG SATA
Nastavni oblici:
UVODNI DIO – frontalni
– individualni
– provjera i analiza domaće zadaće (rješenje križaljke u 2. je prilogu prethodne
pripreme) Nastavne metode:
– rad na tekstu
1. aktivnost: Košarica s pitanjima – pisani rad
Cilj aktivnosti:
Ponoviti sadržaje važne za nastavnu jedinicu. Nastavna sredstva:
Tijek aktivnosti: – udžbenik i zbirka
– učiteljica/učitelj prema redoslijedu sjedenja učenike dijeli u skupine zadataka
– skupina bira predstavnika koji iz košarice izvlači listić s pitanjem i na njega usmeno – nastavni listići
odgovara, ostale skupine potvrđuju točnost odgovora – prilog pripreme
– pitanja su u prilogu ove pripreme
Nastavna
GLAVNI DIO pomagala:
– ploča
2. aktivnost: 6. pisana vježba – kreda/flomaster
Cilj aktivnosti: – računalo
Dobiti povratnu informaciju o usvojenosti nastavnih sadržaja. – projektor
Tijek aktivnosti:
– učenici na nastavnim listićima rješavaju 6. pisanu vježbu iz Priručnika za učitelje
– učiteljica/učitelj nekim učenicima (ili svima) uzima listiće kako bi tu vježbu
ocijenila/ocijenio (ocjenu će na sljedećem satu zabilježiti u rubriku za opisno
praćenje, a učenici listić zalijepiti u bilježnicu)
– učenicima će točni rezultati biti prikazani preko projektora/grafoskopa

3. aktivnost: Kviz
Cilj aktivnosti:
Dobiti povratnu informaciju o usvojenosti nastavnih sadržaja.
Tijek aktivnosti:
– učenici individualno rješavaju kviz II iz priloga pripreme
– kad riješe kviz, učenici se javljaju učiteljici/učitelju i zatvaraju bilježnice
– provjera rješenja: učenici zamijene bilježnice sa susjedom, uzimaju kemijsku olovku
i boduju rezultate (10 zadataka, 10 bodova)
– učiteljica/učitelj rješenja kviza prikazuju pomoću projektora, a učenici koji se sami
jave objašnjavaju rješenja
– učiteljica/učitelj evidentira postignuća učenicima koji to žele
ZAVRŠNI DIO

– zadati domaću zadaću s uputama za rješavanje

Domaća zadaća:

d dijelovi zadataka: 277., 278., 279., 280., 289., 290., 291., 292.
281.a, 282.a, 284.a
– dodatna: 284.b, 285., 286.

Napomene:

You might also like