You are on page 1of 2

Тема 1.

Паралельність прямих і площин у просторі


Урок № 23
Тема. Тематична контрольна робота № 1
Мета: перевірити рівень знань та вмінь учнів, набутих ними під час вивчення
теми; виховувати уважність, старанність, відповідальність та
самостійність.
Тип уроку: контроль знань та вмінь.
Наочність та обладнання: опорний конспект, підручник, дошка.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Зібрати зошити з виконаною домашньою роботою.
III. Формулювання мети і завдань уроку
Вчитель ще раз може наголосити, що метою контрольної роботи є
демонстрація учнями своїх навчальних досягнень, а саме: показати знання
змісту основних понять та алгоритмів, вивчених в темі, а також уміння
застосовувати набуті знання під час розв'язування вправ.
IV. Умова тематичної контрольної роботи № 1
Контрольна робота № 1
Завдання 1-3– оцінюються по 1 балу, завдання 4-7 по 1,5 бали, 8 завдання
оцінюється в 3 бали.
1 блок
1. Накресліть прямі a і b , які перетинають площину  в точці M .
2. Накресліть площини  і  , які перетинають по прямій a .
3. Скільки спільних точок можуть мати площина і промінь, початок якого
цій прямій не належить?
2 блок
4. Побудуйте пряму трикутну призму ABCA1 B1C1 . Доведіть, що прямі AA1
і BC – мимобіжні.
5. Побудуйте правильний шестикутник.

3 блок
6. Побудуйте переріз куба ABCDA1 B1C1 D1 площиною, яка проходить через
точки A , C і середину ребра BB1 . Знайдіть периметр і площу перерізу,
якщо АB  m .
7. Через точку C , яка лежить поза паралельними площинами  і  ,
проведені прямі a і b , що перетинають площину  в точках А і А1 , а
площину  в точках В і В1 відповідно. Знайдіть АА1 , якщо: АС  2 м ,
ВВ1  8 м , СВ  АА1 .
4 блок
8. О – центр кола, описаного навколо прямокутника ABCD , МО –
перпендикуляр до площини прямокутника. Знайдіть відстань від точки
М до вершини прямокутника, якщо МО  а 3 , а довжина діагоналі
АС  2а .
Відповіді: 3. Одну; 7. 4м; 8. 2а .
геометрія 10 клас 1 Урок № 23
Тема 1. Паралельність прямих і площин у просторі
V. Підсумки уроку
Як варіант проведення цього етапу уроку можна запропонувати (після
виконання роботи) оголошення правильних відповідей до завдань.
VI. Домашнє завдання
Виконати аналіз контрольної роботи (за розданими розв'язаннями).

Методичні рекомендації:
Ресурс розрахований, на використання учителями математики при викладанні
предмету алгебри в 10 класі загальноосвітньої школи.
Майже кожен урок розроблений за такою схемою:

Тема.
Мета: навчальна; виховна; розвивальна.
Тип уроку:
Наочність та обладнання:
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
III. Актуалізація опорних знань та вмінь
IV. Вивчення нового матеріалу
V. Первинне закріплення отриманих знань.
VI. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок
VII. Домашнє завдання

Ці конспекти є орієнтованими і підлягають доопрацюванню під відповідний


клас.

Література:
Математика: 10: підруч. для загальноосвіт. навч. закл.: рівнень стандарту / Г.П.
Бевз., В.Г. Бевз. – 2-ге вид. – К. : Генеза, 2011.- 272 с. : іл. – Бібліогр. : с. 250.

геометрія 10 клас 2 Урок № 23

You might also like