You are on page 1of 2

Тема 1.Натуральні числа. Відрізок. Промінь, пряма.

Порівняння натуральних чисел


УРОК 16. ШКАЛА. КООРДИНАТНИЙ ПРОМІНЬ
Мета. Продовжити формування в учнів понять про шкали і координатний
промінь як окремий випадок нескінченної шкали; знаходити ціну
поділки шкали.
Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Учні усно по черзі повідомляють хід розв'язування задач, решта звіряють
відповіді у своїх зошитах.
ІІ. Актуалізація опорних звань.
Троє учнів працюють письмово з картками.
Картка №1.
Знайдіть координати точок, позначених на рисунку.

Картка №2
Накресліть координатний промінь і позначте на ньому точки, які відпо-
відають числам 0; 1; 3; 7; 8.
Картка №3
Знайдіть координати точок М і М

Усний рахунок:
1. Чи має координатний промінь початок? кінець?
2. Як називають числа, що відповідають точкам координатного променя?
3.

а) Яку координату має точка: А, D, S, Т, N, В?


б) Якій точці відповідає число: 2, 5, 8, 6, 9, 10, 1.
4. На рисунку МС = 27 дм, ВС = 8 дм, СN = 5 дм. Знайдіть довжини відріз-
ків МВ і ВN.

ІІІ. Формування умінь і навичок.


Розв'язування задач і вправ. Колективна робота
№1 (додатково).
Знайдіть ціну поділки й число, яке зображує точка А на кожному з ри-
сунків:
а)

Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 1 Урок 16


Тема 1.Натуральні числа. Відрізок. Промінь, пряма. Порівняння натуральних чисел
б)

в)

г)

д)

№ 129.
№ 134.

1) рисую відрізок завдовжки 8 см;


2) біля кінців ставлю цифри 0 та 16;
3) ділю відрізок навпіл, а потім кожну половину ще раз навпіл;
4) знайду ціну поділки (16 – 0) : 4 = 4;
5) отже, біля поділок стоятимуть цифри 4, 8,12,16.
№ 138.
Учні самі кажуть, з чого потрібно починати розв'язувати задачу.
№№ 140, 142.
IV. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.
§1, п. 5, №№ 135, 139, 141, 143.

Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 2 Урок 16

You might also like