You are on page 1of 2

Тема 1.Натуральні числа. Відрізок. Промінь, пряма.

Порівняння натуральних чисел


УРОК 7. РЯД НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ
Мета. Узагальнювати та поглиблювати знання учнів про натуральні числа.
Учити розпізнавати натуральні числа, наводити їх приклади.
Тип уроку. Урок формування умінь і навичок.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
Двоє учнів, які виконали контрольну роботу без помилок, розв'язують
завдання контрольної роботи на дошці (завдання різних варіантів). Інші учні в
зошитах для контрольних робіт виконують аналіз тих завдань, у яких допу-
стили помилки. Потім учні повторюють правила, на які допущено найбільше
помилок.
Усний рахунок
Доцільно провести у вигляді змагання між трьома командами (рядами).
Біля завдань, записаних на дошці, учні по черзі записують відповіді. Учні-
експерти (кожен ряд має свого) перевіряють правильність виконання завдань.
Переможе той ряд, який правильно і швидше виконає завдання.
50 : 10 : 5; 90 : 10 : 9; 100 : 10 :10;
20 · 5 – 1; 25 · 4 – 1; 50 · 2 – 1;
600 : 3; 8000 : 2; 9000 : 3;
1999 + 1; 2000 – 1; 300 – 1.
ІІ. Сприйманий і засвоєння нового матеріалу.
Учитель.
1. Скільки учнів у вашому класі?
2. Скільки хлопчиків у вашому класі?
3. Скільки дівчаток у вашому класі?
4. Що мають спільного всі названі числа? (Ці числа використовуються для
лічби, тому їх називають натуральними числами.)
5. Наведіть приклади натуральних чисел.
6. Якщо потрібно порахувати кількість учнів у класі (зошитів на парті, по-
верхів у будинку тощо), то з якого числа починаємо лічбу? Яке натуральне
число є найменшим?
7. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Розглянемо число 2. Воно на 1 більше від 1 і на 1 менше від 3. Розглянемо
число 3. Воно на 1 більше від числа 2 і на 1 менше від 4. Розглянемо число 4.
Воно на 1 більше від 3 і на 1 менше від 5. Отже, кожне з натуральних чисел
2, 3, 4,... на 1 більше від попереднього і на 1 менше від наступного.
8. Яке натуральне число передує числу 287; розміщене за числом 198?
9. Чи можна назвати найбільше натуральне число? Учитель узагальнює
поняття про ряд натуральних чисел.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
1. Назвіть 13 перших натуральних чисел (учні з місця називають по черзі по
одному числу в прямому і зворотному напрямках).
2. Чи є в ряді натуральних чисел: 1) найменше число; 2) найбільше число?

Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 1 Урок 7


Тема 1.Натуральні числа. Відрізок. Промінь, пряма. Порівняння натуральних чисел
3. Чи кожне число в ряді натуральних чисел має: 1) наступне число;
2) попереднє число?
4. Чого не вистачає в записі 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 12, ..., щоб він позначав
натуральний ряд?
5. Дано натуральний ряд чисел: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, ... Скільки
натуральних чисел стоїть в ньому між числами 2 і 6; 2 і 9; 2 і 12 (після
простого підрахунку запропонувати визначити закономірність: між п і п + k
міститься k - 1 натуральне число)?
Письмово: №№5, 6, 8, 10 (повторити ще раз висновок, зроблений під час
розв'язування усних вправ).
V. Підсумки уроку.
Фронтальне опитування:
1. Які числа є натуральними?
2. Наведіть приклади чисел, які не є натуральними.
3. Назвіть найменше натуральне число.
4. Чи існує найбільше натуральне число?
5. Який запис називають рядом натуральних чисел? Скільки натуральних
чисел стоїть у натуральному ряду між 100 і 500?
VI. Пояснення домашнього завдання.
§1, п. 1, №№ 7, 9, 11.

Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 2 Урок 7

You might also like