You are on page 1of 5

Відкритий урок

з математики
1 клас
тема: «Розв'язування задач на
різницеве порівняння та збільшення
числа на кілька одиниць. Ламана лінія.»

Вчителька: Черниш С.С.


Дата: Клас: 1 Предмет: математика
Тема: Розв'язування задач на різницеве порівняння та збільшення числа
на кілька одиниць. Ламана лінія.
Мета: закріпити знання нумерації в межах 20; поглиблювати знання та
вміння учнів складати й розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька
одиниць на різницеве порівняння; закріплювати обчислювальні навички,
вміння складати та розв’язувати задачі, закріпити знання про ламану.
Розвивати логічне мислення учнів під час розв’язування задач. Виховувати
пізнавальний інтерес до вивчення математики, виховувати доброту, почуття
взаємодопомоги.
Хід уроку
І. Організація класу
– Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.
Давайте привітаємось одне до одного, посміхнемося, побажаємо одне одному
успіху на уроці!
- Клас готовий працювати?
- Додавати, віднімати?
- Вчасно руку підіймати?
- Вирази й задачі розв’язати?
- Працюймо завзято і дружно усі,
Щоб молодцями були у кінці!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми і мети.


- Діти, а чи любите ви подорожувати?
- Сьогодні в кожного та кожної з нас є можливість потрапити до математичних
пригод, що на нашому шляху чекає ви скоро дізнаєтеся, але обіцяю ця
подорож не буде даремна! В кінці уроку ви розповісте чого навчилися та
пригадали під час мандрівки.
- Вирушаємо?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.


- Для зручної подорожі потрібен транспорт. Яким видом транспорту
скористаємося ви дізнаєтеся коли розв’яжете віршовані задачі. Відповіді до
задач принесуть літери, з яких ми складемо відгадку.
1. Зайчик із городу в ліс
Моркву в кошику приніс,
Зручно всівся коло хати
І узявся рахувати:
Одна і дві.
Виклав моркву на траві,
А сорока із гори
Загукала: «Буде…» ( 3)
2. Скачуть жабки:
– Ква-ква-ква!
Ой, яка м’яка трава!
Тут – три жабки, а там – дві.
Скільки разом їх в траві? ( 5)
3. Каже мати – квочка:
– В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? ( 6)
4. Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок, три дубочки.
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати,
Та не може полічить.
Ану ж, ви, допоможіть! (9)
5.По дорозі зайчик біг.
Ніс п’ять яблук на обід
Одне впало, закотилось.
Скільки яблук залишилось? (4)
- Кожна цифра відповідає певній букві.
3 –п 5 –о 6 –т 9 –я 4 –г
3 5 6 9 4
Прочитайте, на чому ми поїдемо? (Потяг)
- Пам’ятайте їхати до наступної зупинки можна лише тоді коли всі завдання
виконано і правильно.
- Сідаймо і поїхали. (Діти імітують під музику їзду на потязі).
1. Усний рахунок.
- Зупинка 1 «Усний рахунок»
- Запишіть пропущені усі числа.
1,_,3,4,5,6,_,8,9,10,_,_,13,14,15,_17,_,19,20. (на дошці)
Гра «Перетворення.
(на дошці)
1 дм 5 см = __см 18 см = __дм __см
1 мд 2 см = __см 11 см = __ дм __см
1 дм 7 см = __см 13 см = __дм __см
Гра «Білка і горішки»
- Допоможіть білочкам зібрати горішки. Кожна має свою цифру (5,6,7) – це
значення виразів. Розв’яжемо приклади і дізнаємося якій білці належить цей
горішок.
(2+5, 2+3, 3+4, 9-3, 8-1, 5+0, 3+3, 5+1,10-5).

IV. Закріплення вивченого матеріалу.


- Молодці! Можемо їхати далі, заходимо всі в вагон і поїхали. Наступна
зупинка «Цікаві задачі»
1. Каліграфічна хвилинка.
- Перш ніж ми почнемо серйозну роботу, розімнемо наші ручки та виконаємо
каліграфічну хвилинку. А якої цифри ви дізнаєтеся із математичного вірша.
2. Робота над текстовою задачею №2 с. 93.
Перше читання вчительки умови задачі.
- Скільки огірків купила мама? Скільки помідорів? Скільки яблук?
(побудова умови на дошці)
Повторне читання умови.
- Що потрібно дізнатися в задачі? (Скільки всього овочів купила мама?) Як
дізналися? (2+3=5 кг)
- Як друге питання задачі? (Чого більше купили – овочів чи фруктів?) (Овочів)
- На скільки кілограмів більше? (на 1 кг)
- Як дізналися? ( 5-4=1 кг)
- Запишіть в зошит розв’язання задачі.

3. Вправа на увагу №3
- Розгляньте малюнок. Хто сидить ліворуч? Праворуч?
- Чия маса більша – кота чи собаки?
- Обгрунтуйте свою відповідь.
4. Робота над задачею на дві дії №4
Перше читання вчительки умови задачі.
- Про що йде мова в задачі. Послухайте ще раз умову у скажіть скільки яких
зошитів було?
Повторне читання умови.
- Скільки зошитів у клітинку?
- Скільки зошитів в лінію?
- Яке питання в задачі?
(будуємо умову задачі на дошці)
- Чи можна дізнатися скільки всього зошитів, якщо ми не знаємо скільки
зошитів у лінію? (Ні)
- Чи можемо ми дізнатися скільки зошитів у лінію, якщо сказано, що їх на 3
більше від зошитів в клітинку? (так). Як? (3+7=10 (з.))
- Чи можемо ми тепер дізнатися скільки всього зошитів? (Так) Як? (10+7=17
(з.)).
- Запишіть розв’язання в зошит.
Творча робота над задачею.
- Якщо замінимо слово більше на менше, чи змінитьсч розв’язання задачі?
5. Робота з геометричним матеріалом.
- Молодці, впоралися із завданнями. Можемо їхати далі, наступна зупинка
«Ламана»
Завдання 5
- Чим відрізняються ламані лінії? (перша ламана незамкнена, а друга –
замкнена).
- Накресліть у зошит таку ламану, як на малюнку ліворуч.
- Зверніть увагу на те, зі скількох ланок вона складається.
V. Підсумок уроку.
- От ми і завершуємо нашу подорож, рухаємося до останньої зупинки, але
спочатку хочу почути:
- Яке завдання сподобалося найбільше і чому?
- Тож поїхали до останньої зупинки. Погляньте на нас в кінці чекає сюрприз.
Поглянемо що тут. (Відкриваємо скриню і читаємо напис «МОЛОДЦІ»).

You might also like