You are on page 1of 5

Конспект уроку

З математики
1 клас
Тема. «Число 10. Склад числа
10. Складання і розв’язування
прикладів на додавання.»
Тема. Число 10. Склад числа 10. Складання і розв’язування прикладів на
додавання.

Мета: повторити утворення числа 10, формувати знання про склад числа 10;
закріпити вміння складати та читати рівності, використовуючи назви чисел при
додаванні; розвивати математичну мову, мислення, увагу, пам'ять; виховувати
повагу один до одного, старанність, охайність.

Обладнання: зображення колобка, вовка, лисички, ведмедя, зайця; Таблиці


складу чисел 3-10, зображення для усних обчислень;

Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок.

План-конспект уроку

І. Організаційний момент; (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань; (6 хв.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку. (3 хв.)

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. (14 хв.)

V. Підсумки уроку. (2 хв.)


Хід уроку
І. Організаційний момент; (1 хв.)
- Підготувалися до уроку математики. Підготували все необхідне. Тихенько
сідайте за парти.
ІІ. Актуалізація опорних знань; (6 хв.)
1. Бесіда.
- Діти, які цифри ми вивчили? (1,2,3,4,5,6,7,8,9)
- Назвіть числа від 5 до 10, 8 до 4, 10 до 1.
- Яке число стоїть після 7, 4, 9. (8,5,10)
- Назвіть сусідів числа 9 (8,10) 6 (5,7) 3 (4,5)
- Із яких 2х цифр складається число 10? ( 1,0) Як ми його записуємо?
2. Усна лічба.
 Вірші- задачі.
Їжачок по лісу йшов,
На обід гриби знайшов:
2- під березою, 7- під осиною.
Скільки їх буде в корзині? (9)

Три веселі киці


Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (З + 1=4)

 Розв’язування прикладів.
- Діти, подивіться хто до нас завітав. (Котик-кухар)
- Що він буде варити? (компот)
- Давайте знайдемо всі фрукти, які відповідають 10, які б він поклав у
каструлю).
(Відповіді. 10,10,9,9,9,9,10) виноград, груша, полуниця).

3. Повторення складу чисел 2-9,10.


4. Каліграфічна хвилинка.
- Відкрили зошити, відступили вниз 4 клітинка на 5 прописуємо цифру
10. Пишемо охайно.
- Не забувайте про те, як правильно сидіти за партою.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку. (3
хв.)

- Діти, послухайте загадку, і відгадайте її та дізнаєтеся хто завітав до нас


на урок.
Я невеликий, круглий, запашний
Я від баби утік, і від діда утік.
- Вірно, це колобок (зобр.)
- Ми знаємо, що у нього траплялося багато труднощів, тож давайте
допоможемо йому їх подолати.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. (14 хв.)

Спекла баба Колобка, поклала на підвіконня, а він стриб і покотився. Котиться


котиться, а на зустріч йому хто? (зайчик)
- І каже, Колобок я тебе з’їм. Не їж мене. Тоді виконай мої завдання тоді
відпущу.
- Діти, допоможемо виконати завдання від зайчика?
Виконайте рівності та запишіть їх.

5+3 8+2

5 8 10

- Молодці, допомогли колобку, відпустив його Зайчик. Котиться-


котиться, а на зустріч йому вовк.
- - І каже, Колобок я тебе з’їм. Не їж мене. Тоді виконай мої завдання
тоді відпущу.
- Запишіть склад числа 10. Це завдання ви повинні виконати разом.
Запишіть склад числа 10.
10=7+ 10= 4+ 10=5+ 10=8+
(3,6,5,2)
- Відпустив і вовк колобка. Котиться-котиться, а на зустріч йому
ведмідь. І каже, Колобок я тебе з’їм.
- Не їж мене. Тоді виконай моє завдання тоді відпущу.
- А завдання ведмедика - відпочинок.
- Фізкультхвилинка
Сонечко сяє…
- Відпочив ведмедик, Колобок і ми, тож продовжуємо працювати.
- Кого наступного зустрів наш герой? (лисицю).
- Діти, пригадайте, як закінчилася казка?
- А ви бажаєте, щоб казка була з щасливим завершенням? Тож давайте
допоможемо колобку, врятуємо його, виконаємо завдання лисички.
- А у лисички ось таке завдання «запишіть рівностями, скільки всього
копійок на кожному малюнку».
Запишіть рівностями, скільки всього копійок на кожному малюнку

, ,

V. Підсумки уроку. (2 хв.)


- Відпустила Лисиця Колобка. Відпустила його і він вирішив повернутися до
баби і діда. Вони дуже зраділи, коли побачили Колобка цілого і
неушкодженого.
Гра «Мікрофон».
- У якій казці ми сьогодні побували?
- З якими труднощами зустрілися?
- Яке завдання сподобалося найбільше?
- У вас на парті лежать колобки. Візьміть олівці і намалюйте настрій з яким ви
йдете з уроку.
- Урок закінчено.

You might also like