матем

You might also like

You are on page 1of 7

План-конспект

Пробного уроку з математики


Студентки 4 курсу групи Г
Володимир-Волинського педагогічного
фахового коледжу ім. А. Ю.Кримського
Волинської обласної ради
Згоранець Богдани Андріївни
Дата: 24.12.2022
Школа: НВК № 3
Клас: 1
Консультацію провели:

Прізвище Дата Підпис

Вчитель
Керівник Романюк Людмила
практики Семенівна

Конспект затвердили:

Прізвище Дата Підпис

Вчитель
Керівник Романюк Людмила
практики Семенівна

Оцінка:
Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 10. Задачі.
Мета:
Освітня: Формувати обчислювальні навики додавання і віднімання числа 10,
застосовуючи різні прийоми обчислення.
Вчити складати й розв’язувати задачі.

Вихована: Розвивати мислення, мовлення учнів. Вчити аналізувати,


узагальнювати, порівнювати.
Розвивальна: Виховувати поважне ставлення до результатів своєї
інтелектуальної праці.

Очікувані результати здобувачів освіти:


На кінець уроку учні зможуть:
- Додавати і віднімати в межах 10.
- використовувати свої знання при обчислюваннi виразiв та розв'язуваннi
задач.

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація.


Тип уроку: комбінований

Перебіг уроку
I. Організація класу
1. Привітання
- Доброго ранку, діти! Мене звати Богдана Андріївна. Сьогодні я
проведу у вас урок математики.
2. Оголошення дивізу уроку
- А девіз нашого уроку такий: «Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а
міркувати.
Дружно і плідно працювати.»
- Давайте всі закриємо очі і побажаємо в думках собі та своїм
однокласникам успіхів в роботі.
- Молодці! Сідайте.
3. Перевірка самопочуття.
Прислухайтесь до своїх почуттів і скажіть мені як ваше самопочуття.
Якщо все добре і ви готові до роботи – підніміть великий палець вгору.
Якщо ж ні – опустіть вниз.

II. Контроль, корекція і закріплення знань учнів


1. Усні обчислення
- Погляньте на слайд презентації. Зараз ми з вами трішки
порахуємо.
2. Математичний диктант
- А зараз проведемо невеличкий математичний диктант.
Відкрийте свої зошити та запишіть чисто, класна робота.
Я буду читати приклади тільки два рази. Будьте уважні.
2+3=
4-1=
3-2=
6-3=
6+2=
1+5=
- Всі впорались? А тепер проведем самоперевірку. Я буду
казати відповіді, а ви звіряйтесь
- Відповіді: 5, 3, 1, 3, 8, 6
III. Опрацювання нового матеріалу.
1. Пояснення нового матеріалу
- Яку арифметичну дію треба виконати, щоб стало
більше?
- Чи завжди при додаванні одержуємо більше, ніж було?
- Які випадки додавання ви знаєте? Яке число одержимо
при додаванні нуля до числа? при додаванні числа до
нуля?
Отже, при додаванні в результаті ми одержимо більше
число або те саме число.
При додаванні в результаті ми одержимо не менше
число.
- Яку арифметичну дію треба виконати, щоб стало
менше?
- Чи завжди при відніманні одержуємо менше число?
- Які випадки віднімання ви знаєте? Яке число одержимо
при відніманні нуля?
Отже, при відніманні в результаті ми одержимо менше
число або те саме
число. При відніманні в результаті ми одержимо не
більше число.
- Як при додаванні називаються числа? результат дії
додавання?
- Чи може сума дорівнювати одному з доданків? (Так,
якщо інший доданок 0.)
- Чи можна в результаті віднімання одержати те саме
число? (Так, якщо від числа
віднімати 0.)
2. Розв’язування прикладів в межах 10
- Зараз ми з вами будем тренуватись в розв’язуванні
прикладів
- Які рівності неправильні?
З + 1 = 5 —1 1 + 2 = 4 —1 4 + 1 = 5 —1
- Виконай дії.
8 - 1 = ? 5 + 1 = ? 3 + 1 = ? 6-1= ? 8 - 2 = ? 5 + 2 = ? 3+2= 7
6-2= ?
3. Розв’язування задач
- Розгорніть ваші підручники на сторінці 55
- Погляньте на першу задачу
- На гілці висіло 10 яблук. Два впало на землю. Скільки
яблук залишилося на гілці?
Аналіз змісту задачі
- Про що розповідається в задачі?
- Скільки яблук висіло на гілці?
- Скільки яблук впало?
- Про що запитується в задачі?
Аналіз(аналітичний)
- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі?(так)
- Як це зробити?
- Від кількості яблук , які висіли на дереві відняти кількість яблук,
які впали.
Було(висіло) – 10 яблук
Впало – 2 яблука
Стало - ?
1. 10-2=8(яблук)- залишилось на гілці.
Відповідь: 8 яблук залишилось на гілці

2. Задача номер 2
- У небі було 5 парашутистів. Два з них уже приземлилося.
Скільки парашутистів ще перебуває в небі?
Аналіз задачі:
- Про що розповідається в задачі?
- Скільки парашутистів було в небі?
- Скільки приземлилося?
- Про що запитується в задачі?
Аналіз(аналітичний)
- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі?(так)
- Як це зробити?
- Від кількості парашутистів, що були в небі відняти кількість
парашутистів, що впали.

Було – 5 парашутистів
Приземлилося – 2 парашутиста
Залишилось - ?
1. 5-2=3(парашутиста) – залишилось в небі
Відповідь: 3 парашутиста залишилось в небі
3. Задача номер 3
Склади задачі і порівняй їх розв’язання.
- У кошику було 7 яблук, туди добавили ще 2. Скільки
яблук стало в кошику?
Аналіз задачі
- Про що розповідається в задачі?
- Скільки яблук було в кошику?
- Скільки яблук туди поклали?
- Про що запитується в задачі?
Аналіз(аналітичний)
- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі?(так)
- Як це зробити?
- До кількості яблук, які були у кошику додати кількість
яблук, які поклали
Було – 7
Поклали – 2
Стало - ?
1. 7+2=9(яблук)- стало у кошику
Відповідь: у кошику стало 9 яблук

- У кошику були яблука. Після того як туди поклали ще 1 яблуко


їх стало 8. Скільки яблуку було у кошику?
Аналіз задачі
- Про що розповідається в задачі?
- Скільки яблук поклали у кошик?
- Скільки яблук стало у кошику?
- Про що запитується в задачі?
Аналіз(аналітичний)
- Чи можемо ми відразу дати відповідь на питання задачі?(так)
- Як це зробити?
- Від кількості яблук, що стало у кошику відняти кількість яблук,
що поклали до кошика.
Було - ?
Стало – 8
Поклали – 1
1. 8-1=7(яблук) –було у кошику
Відповідь: 7 яблук було у кошику
4. Задача номер 4
- Скільки всього геометричних фігур зображено? Скільки фігур
залишиться, якщо вилучити многокутники?
- Всього зображено 7 геометричних фігур
- Якщо вилучити многокутники залишиться 4 геометричні фігури
IV. Підсумок
1. Рефлексія
Для завершення нам потрібні цеглинки лего.
Якщо вам сподобався урок – підійміть зелену цеглинку
Якщо ви вважаєте, що було трішки не цікаво – підійміть помаранчеву
цеглинку
Якщо вам зовсім не сподобався урок – підійміть червону цеглинку
Дякую усім за роботу. Допобачення

You might also like