You are on page 1of 8

Конспект уроку ЯДС 3 клас

Тема: Які бувають явища природи.


Клас: 3 клас.
Мета: ознайомити з поняттям «стихійні явища»; продовжувати формувати
вміння наводити приклади тіл і явищ природи; описувати явища природи,
висловлювати своє враження від них; розповідати про явища природи, що
вивчалися і/або які доводилось спостерігати, виконувати самостійно/у парі/у
групі дослідження тіла/явища природи за планом/інструкцією; вчити
аналізувати виконання дослідження, називати чинники успіху; продовжувати
розвивати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати
дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.
Обладнання: презентація, друкований зошит, підручник, сайт «learning»,
сайт «Електронний помічник вчителя», відео «Звуки природи».
План уроку
1.Перевірка виконання учнями домашнього завдання практичного
характеру; перевірка, оцінка і корекція раніше засвоєних знань, навичок
і вмінь; відтворення і корекція опорних знань учнів.
1.1. Привітання.
1.2. Правила уроку.
1.3. Перевірка домашнього завдання.
1.4. Фенологічні спостереження.
1.5. Актуалізація опорних знань.
1.6. Гра «Хто більше» (робота в групах).
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації
учіння.
3. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
3.1. Мозковий штурм.
3.2. Робота з інтернет джерелами.
3.3. Впізнай звук явища природи.
3.4. Намалюй в зошиті явище неживої та живої природи.
3.5. Стихійне явище (робота в групах).
4. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань.
4.1. Впізнай явище за описом (робота в зошиті).
4.2. Загадки про явища природи.
4.3. Створення таблиці (робота в зошиті).
5. Підсумки уроку.
5.1. Вправа «Мікрофон».
5.2. Рефлексія «Оціни свою роботу».
6. Повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку
1.Перевірка виконання учнями домашнього завдання практичного
характеру; перевірка, оцінка і корекція раніше засвоєних знань, навичок
і вмінь; відтворення і корекція опорних знань учнів.
1.1. Привітання.
Вч.: Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймо не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
1.2. Правила уроку.
Вч.: Погляньте на презентацію та пригадаймо правила нашого заняття. Які
правила на ній є.
1.3. Перевірка домашнього завдання.
Вч.: Домашнім завданням було провести вдома один з методів досліджень
(експеримент, спостереження або вимірювання). Поділіться вашими
результатами.
1.4. Фенологічні спостереження.
Вч.: Настав час фенологічних спостережень.
1. Яка пора року за вікном ? (осінь)
2. Який місяць року? (жовтень)
3. Яке сьогодні число? (…)
4. Коли вранці йшли до школи, небо було … ? (ясним/похмурим)
5. Яка температура повітря спостерігалась? (… )
6. Чи були опади? (були/не було)
1.5. Актуалізація опорних знань .
Вч.:

1. 6. Робота в групах. Гра «Хто більше».


Вч.: Пограймо в гру «Хто більше?». Об’єднаємося у 4 групи за порами року.
Завдання: скласти список явищ природи, які характерні для пори року вашої
групи. Переможе група, яка назве найбільше явищ природи.
1 група: зима;
2 група: весна;
3 група: літо;
4 група: осінь.
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку та формування мотивації
учіння.
Вч.: І так діти, як ви думаєте про що ми будемо сьогодні говорити (перегляд
слайда). Так сьогодні ми будемо говорити про «Явища природи».
3. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
3.1. Мозковий штурм.
Вч.: Давайте дамо поняття що ж таке явища природи, пропоную разом
подумати та висловити свої думки. Питання: що таке явища природи?
(відповіді дітей)

3.2. Робота з інтернет джерелами.


Вч.: А зараз нам на допомогу прийдуть ваші мобільні телефони. Задання:
використовуючи інтернет джерела навести приклади народних прикмет, у
яких передбачається погода. Достатньо буде 1 прикмети. У вас є три
хвилини.
3.3. Впізнай звук явища природи.
Вч.: А зараз ми з вами спробуємо відгадати за звуком, яке явище природи
звучить.
https://www.youtube.com/watch?v=dywBgjg4J6I
3.4. Намалюй в зошиті явище неживої та живої природи.
Вч.: Відкриваємо зошити на ст. 36, вправа 3. Завдання намалювати явище
неживої і живої природи.
3.5. Робота в групах. Стихійні явища.
Вч.: Іноді виникають небезпечні стихійні явища. Але що це таке ви
дізнаєтеся виконавши завдання в двох групах. Завдання: подумати логічно і
розподілити які дії під час стихійного лиха нам потрібно робити, а які не
можна. Після виконання ви отримаєте інформацію, яку ваш спікер зачитає.
(виступ спікерів).
https://learningapps.org/display?v=ppjx9vtzk22
https://learningapps.org/display?v=pyxm1zjq322

Фізкультхвилинка.
4. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань.
4.1. Впізнай явище за описом (робота в зошиті).
Вч.: відкриємо в зошиті ст.37, вправа 4. Про себе прочитайте опис явища. Ну
як думаєте що це за явище? Запишемо відповідь до зошита та підкресліть ті
слова, які допомогли з’ясувати що це веселка .
4.2. Загадки про явища природи.
Вч.: Пропоную ще раз пригадати явища природи, які трапляються в нашому
житті. Прошу, читати загадку та після відповідати на неї. Завдання
виконуємо по черзі.
https://elpom.com.ua/flip-card-txt/zagadki-pro-yavishha-prirodi/

4.3. Створення таблиці (робота в зошиті).


Вч.: Відкриваємо зошит на ст. 37, вправа 6. Завдання: назвати та записати до
таблиці природні явища, які можуть вплинути на врожай і на наше життя.

5. Підсумки уроку.
5.1. Вправа «Мікрофон».
Вч.: І так ми сьогодні з вами говорили про важливі
теми, які нам потрібно з вами знати. Тож до нас
завітала на урок «краплинка» і вона хоче дізнатися як
добре ви запам’ятали сьогоднішню тему.
1. Назвіть тему сьогоднішнього уроку? (Які бувають
явища природи)
2. Що таке явища природи? (усі зміни, що відбуваються в природі)
3. Назви явища неживої природи? (гроза, дощ, веселка, вітер, заметіль,
хмари)
4. Назви явища живої природи? (листопад, цвітіння, утворення плодів,
жовтіння листя)
5. Наведи приклади стихійних явищ. (ураган, злива, посуха, град)
6. Назви дії, яких потрібно дотримуватися під час стихійного явища.
5.2. Рефлексія «Оціни свою роботу».
Вч.: З допомогою ZOOM реакцій оціни свою роботу на уроці.
 Якщо все вдалось і ти все запам’ятав – долоньку догори.
 Якщо не все вдалось і виникали проблеми – будь який інший смайлик.

6. Повідомлення домашнього завдання.


Вч.: Відкриваємо щоденники та записуємо д/з. Зошит ст. 37, вправа 5.
Завдання описати будь-яке явище, яке доводилось спостерігати.
Дотримуйтеся плану, який поданий у вправі.

You might also like