You are on page 1of 4

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ

Кафедра початкової і професійної освіти


Кафедра теорії  і  методики викладання
філологічних дисциплін у  дошкільній,
початковій  і  спеціальній освіті
Кафедра теорії і методики викладання
природничо-математичних дисциплін у
дошкільній, початковій і спеціальній
освіті

Конспект уроку з ЯДС для3 ого класу

здобувача вищої освіти другого магістерського рівня першого року навчання


факультету початкового навчання
денна форма навчання
Мусієнко Катерини Ігорівни 
Методист: Старікова Л.П
Харків-2022
Конспект уроку Я досліджую світ для 3-го класу, розробленою за Типовою
освітньою програмою розробленою під керівництвом О. Я. Савченко, до
підручника «Я досліджую світ» для 3 класу (автор Гільберг Т. 2 частина).

Тема: Яка роль органів чуттів людини


Мета: формувати в учнів знання про органи чуття людини як обов’язкову
умову збереження і зміцнення здоров’я; виховувати навички культури і
гігієни органів чуттів(ніс, очі, вуха,шкіра)  бережного ставлення до власного
здоров’я та прагнення вести здоровий спосіб життя.
Обладнання: ІКТ, підручник, фотокартки(картинки) з органами чуттів
Література: підручник «Я досліджую світ» 3 клас , 2 частина, Тетяна
Гільберг; 
Тип уроку:  комбінований, вивчення нового матеріалу
Хід уроку:
І. Організація класу
1. Привітання 
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте!
Щоб урок минув не марно,
Вам сидіти треба гарно. 
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.
2. Емоційне налаштування 
У кого настрій чудовий, плескаємо у долоні, у кого настрій сумний, тупочемо
ніжками, хто готовий до уроку, тягнемося до сонечка угору. А тепер всі
разом помахали мені ручками, поставили лайк і починаємо працювати!
II. Спостереження за навколишнім світом
Гра "Мікрофон" 
- Яка зараз пора року? (весна) 
- Який місяць? (квітень) 
- Тепло чи холодно надворі?
- Чи були сьогодні протягом дня опади?
- Які зелені дерева ви знаєте ( ялинка, сосна)
- А чи бачили ви пташок? Яких? ( снігурі, горобці, синички)
- Якщо ви були б в лісі, яких тварин ви б побачили? (лисиця, заєць, вовк)
- Яку роботу люди виконують навесні? (годують тварин, працюють на городі,
в садах)
Молодці! Продовжуйте спостерігати, а ми рухаємось далі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань 
Бесіда 
 Яку тему ми з вами вивчали на минулому уроці? (Що допомагає
комп'ютеру міркувати)
 Що таке комп'ютер?(програмно-керований пристрій для оброблення
інформації)
 Які частини комп'ютера ви знаєте? (монітор, клавіатура, системний блок
мишка, колонки)
 Як можна поділити усі пристрої комп'ютера (введення та виведення
інформації)
 Так, мої ви розумнички! Бачу, що ви були дуже уважними на уроці.
А для того, аби дізнатися тему сьогоднішнього уроку вам слід
розгадати ребус:
ІV. Повідомлення теми і мети уроку 
Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так: «Яка роль органів
чуттів»  На сьогоднішньому уроці ми поговоримо з вами про одну з головних
складових, за допомогою яких ми пізнаємо світ- органи чуття.. Будемо
вчитися правильно доглядати за очами, вухами, носом, язичком, шкірою.
Нові знання використовуватимемо для того, щоб не хворіти, почувати себе
бадьорими, сильними, підтягнутими, стрункими і красивими. 
V. Вивчення нового матеріалу
Розповідь з елементами бесіди. Робота з підручником
 Які органи чуття ви знаєте?
 Покажіть їх на своєму тілі.
 Якій їжі передаєте перевагу?
 Яка їжа допомагає нашим органам чуття?
Інформацію з навколишнього світу ми отримуємо за допомогою органів
чуття: слуху, зору, нюху, смаку, дотику. Вони попереджують нас про
небезпеку, дають можливість  орієнтуватися в навколишньому
середовищі. Кожен орган чуття сприймає певні сигнали: очі-світло; вуха-
звуки, ніс-запах; язик-смак; а шкіра-дотик. Органи чуття сприймають
інформацію і передають її нервами до головного мозку.  У головному
мозку є окремі ділянки , які відповідають за зір, слух, нюх, смак, дотик.
Людина бачить, чує, відчуває смак, запах і дотик тоді, коли сигнали від
органів чуття надходять до головного мозку. Найбільше відомостей про
навколишній світ людина дізнається за допомогою зору. 
 (самостійно прочитайте с.41-42 та якщо будуть питання, піднімайте
руку та питайте)
Фізкультхвилинка 
Первинне закріплення (бесіда) 
 Яке значення має зір у житті людини?
 Яка гігієна очей?
 Яка відстань повинна бути між очами та книжкою? 
 Яке значення вух у житті людини?
 Яка гігієна вух?
Ми з вами ще розглянемо такий орган як язик.
 Для чого він нам служить?
На с. 42 ми бачимо схему зон язика. Наш язик треба берегти, бо саме за
допомогою нього ми визначаємо, яку їжу вживаємо(якісну, солону, гарячу
або холодну)
VI. Закріплення вивченого матеріалу
Робота в друкованому зошиті

Дослід(с.44 підручник)

VII. Підсумок уроку


Гра «З'єднай органи чуття з відповідної функцією»
Бесіда 
 Яку тему ми вивчали на уроці? (Яка роль органів чуттів)
 Які є у  людини органи чуття? (вуха, ніс, шкіра,очі)
 Які треба їсти овочі і фрукти треба їсти для покращення органів чуттів?
VIII. Домашнє завдання 
  Підручник, с 44 прочитати, вміти розповісти про лікаря-
офтальмолога(окуліст) та знайти цікаві факти про зір,нюх.

You might also like