Professional Documents
Culture Documents
Физика 7 класс
Физика 7 класс
Мета:
формувати в учнів початкові уявлення про фізику як
природничу науку, про зміст фізики, про фізичні тіла та
явища;
формувати інтерес до вивчення фізики,її методів;
розширювати кругозір учнів;
розкрити зв'язок фізики з повсякденним життям,технікою
і виробництвом;
познайомити учнів з творцями фізичної науки,внеском
українських вчених у розвиток фізики.
Форування ключових компетентностей:
спілкування державною;
інформаційно-цифрова(дотримуватись авторського
права,етичних принципів поводження з інформацією);
уміння вчитися впродовж життя.
ХІД УРОКУ
1
Но, господа, забавный случай сей
Другой пример на память мне приводит:
Ведь каждый день пред нами Солнце ходит;
Однако ж прав упрямый Галилей.
А.С. Пушкин "Движение"
2
побудувати дім, жити в якому зручніше, ніж у печері або землянці. А
якщо навчишся виплавляти метали з руд і виготовляти плуги, коси,
сокири, зброю тощо – зможеш краще зорати поле й зібрати більший
урожай, а в разі небезпеки зумієш захистити свою землю.
У стародавні часи існувала тільки одна наука – вона поєднувала всі
знання про природу, які зібрало на той час людство. У наші дні ця наука
називається природознавство.
З часом обсяг наукових знань про навколишній світ неабияк
збільшився, і природознавство розділилось на окремі науки (на дошці
схема 1):
хімія
географія біологія
природо-
знавство
фізика астрономія
3
Ці знання стали основою для створення нових технологій і приладів, які
допомагають у роботі людям різних спеціальностей.
Питання №1.
матерія
матерія
Певна частина
простору, зайнята
речовиною
речовина поле
Дивовижний, найблагородніший
Вияв матерії, вияв її найдосконаліший,
Границя її можливого руху.
Неперевершене у швидкості..
Воно і хвиля, і частинка, ...і, можливо,
Ще щось...
4
Речовина – матерія, яку можна сприйняти за допомогою наших органів
чуття.
Фізичне тіло –певна частина простору, зайнята речовиною.
Завдання №1.
Виберіть приклади речовин і фізичних тіл, наведених в робочому
зошиті. Заповніть таблицю (завдання № 2).
Завдання №2.
Користуючись робочим зошитом, наведіть приклади механічних і
світлових явищ(Завдання № 1).
5
4. Наукові методи вивчення природи - спостереження і експеримент.
Питання №2.
В чому відмінність між теорією і гіпотезою, спостереженням і
експериментом?
6
Фізичне
дослідження – це
цілеспрямоване
вивчення того чи
іншого явища
засобами фізики
Методи
фізичних
досліджень
Теоретичн
Експериментальні
Спостереження –це
сприймання природи
з метою одержання гіпотеза
первинних даних для моделюван
подальшого аналізу Спостереження математичн
екперимент запис
Експеримент – це
дослідження
фізичного явища в
умовах, що
перебувають під
контролем ученого
7
Своїми знаннями про Всесвіт ми зобов'язані Архімеду, Ньютону,
Кулону, Ому, Паскалю, Амперу, Фарадею, Менделєєву, Ейнштейну,
Ціолковському, Резерфорду, Кондратюку і багатьом іншим ученим, які
зробили вагомий внесок у розвиток цієї науки.
9
2. Творче завдання.
V. Підсумок уроку.
10