You are on page 1of 4

Урок.

Основи здоров’я у 2 класі


Вчитель: Ейхман Л. В.

Тема. Безпека поводження з дикими і бездомними тваринами

Мета : формувати в учнів знання про правила безпечної поведінки у


спілкуванні з дикими і бездомними тваринами; формувати відповідальне
ставлення до особистої безпеки;
розвивати у молодших школярів уміння співпрацювати, робити вибір,
доводити власну думку;
виховувати доброзичливе ставлення до тварин.

Обладнання: схеми для заповнень під час роботи в групах, уривок з м/ф
«Жив – був пес», презентація «Безпека поводження з дикими і бездомними
тваринами», підручник, фото та малюнки тварин.

Тип уроку: урок формування вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Вступна частина
1. Позитивна установка
Усміхніться всім навколо:
Сонцю, небу, квітам, людям,
І тоді, обов’язково, день тобі щасливим буде. (Учні дарують посмішки один
одному)
2. Вправа «Мікрофон»
- Що означає усмішка людини?
- Що сприяє збереженню здоров’я?
- Яке значення має слово безпека? (Безпека – це коли тобі нічого не
загрожує, ти почуваєшся спокійно і впевнено.)
- Що треба робити, щоб бути у безпеці?

ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.


1. Вправа «Шифрувальник»
- Отож, сьогодні на уроці ми дізнаємося, як почуватися у безпеці при
зустрічі… А з ким? Ви дізнаєтесь, коли розшифруєте слово: 23, 3, 1, 21,
11, 18, 11 (алфавіт)
- На які групи поділяються тварини, залежно від того, хто піклується про
них?
2. Вправа «Доповни речення»

- А чи є у вас домашні улюбленці? Хто вони і які?

У мене є … . Він … .

- Діти, це чудово, що у вас є маленькі улюбленці про яких ви дбаєте. Але є


тварини, що втратили свій дім чи, взагалі, не мали його. До людей вони
ставляться з недовірою, тому можуть поводитись агресивно.

- Чому бездомні тварини не довіряють людям?

- Подивіться уривок з м/ф «Жив-був пес» і скажіть, чому пес став


бездомним?

- У мультику все закінчилося добре, та у житті, нажаль, не всім тваринкам


так щастить. Щоб зустріч з ними була для вас безпечною, я пропоную тему
уроку: «Безпека у спілкуванні з дикими та бездомними тваринами».

3. Вправа «Мої очікування»

- Що ви очікуєте від уроку? (Учні заповнюють кошик очікувань)

ІІІ. Основна частина

1. Робота в групах

- Щоб ваші очікування здійснилися, щоб вам було цікаво, пропоную


працювати в групах. Всі згодні?

- У вас на партах лежать малюночки тваринок. Об’єднайте їх у групи і сядьте


за відповідний стіл.

- Кожна група виконує своє завдання, а потім представляє результати роботи


всім учням.

- Якщо ви будете працювати згуртовано, висловлюватимете свою думку,


умітимете чути іншого, то ви впораєтеся із завданнями.

1 група

Завдання. Переглянути слайди і записати фломастерами різного кольору на


схемі правила поводження з бездомними тваринами.

2 група
Завдання. Опрацювати матеріал підручника і записати фломастерами різного
кольору на схемі правила поведінки з дикими тваринами.

3 група

Завдання. Опрацювати матеріал підручника і підготувати завдання для гри


«Так чи ні?».

2. Презентація робіт

1 і 2 групи біля дошки представляють результати своєї роботи, а члени інших


груп запитують, доповнюють.

3 група проводить гру «Так чи ні?»

Під час зустрічі з бездомною чи дикою твариною потрібно: 

- зберігати спокій;

- намагатися погладити тварину;

- узяти палку і спробувати захистити себе;

- не робити різких рухів, відійти вбік і дати їм дорогу; 

- тікати від них;

- не підходити до тварини, яка шипить, гарчить, гавкає;

- жартома нападати на господаря собаки;

- спробувати знайти укриття (дерево);

- підходити та починати гратися з твариною, яка їсть;

- якщо пес напав, вдарити його в ніс.

- Ви були уважними, працьовитими, дружніми, тому чудово виконали


завдання, і тепер знаєте, як вести себе з тваринами, щоб почуватися у
безпеці, що зробити, щоб тварини не заподіяли вам шкоди.

Фізкультхвилинка

4. Вправа «Займи позицію»

- Якщо тварини бувають такими небезпечними, то чи потрібні вони нам?

- Займіть позицію «Так» - «Ні» - «Не знаю». Приведіть аргументи на захист


свого вибору.
- Чи бажає хтось змінити позицію? Аргументуйте.

- Дискутувати на цю тему можна довго. Кожен має свою думку. Тварини нам
дають багато позитивного, але є і негатив. Та якщо дотримуватися правил
безпечного спілкування з ними, то вони стануть нашими друзями.

3. Робота в зошитах з друкованою основою

IV. Заключна частина

1. Вправа «Інтерв’ю»

 Учні об’єднуються у пари.

 Розподіляю ролі: кореспондент і респондент.

 Кореспондент складає 3 запитання щодо теми уроку, а респондент


відповідає на них.

 Учні міняються ролями.


2. Зворотній зв’язок. Цінування.

- Ви добре попрацювали. Ви молодці.

- Чи був корисним для вас урок?

«Незакінчене речення»

Я дізнався, що …

- Чи справдилися ваші очікування?

- Що вам сподобалося робити? Чому?

- Що не вдавалося? Чому? Що для цього потрібно робити?

- З яким настроєм ви підете додому?

- Що важливого ви сьогодні для себе зрозуміли?

3. Подяка, прощання

- Я дякую вам, діти за успішну роботу. І бажаю, щоб спілкування з


тваринками приносило вам лише насолоду, тепло, любов і радість.

You might also like