Professional Documents
Culture Documents
Вправи для розвитку пізвальних процесів та емоційної сфери дошкільного
Вправи для розвитку пізвальних процесів та емоційної сфери дошкільного
Заняття 1
Мета: розвивати основні пізнавальні функції (увагу, пам’ять,
комунікабельність), розвиток вміння визначати відмінні ознаки
порівнюваних об’єктів, вчити проявляти зацікавленість, уважне ставлення
один до одного.
Обладнання: папір, фломастери, дошка, кольорова крейда.
Хід заняття
Вправа «Передаємо радість»
Долоні «човником» – я передаю свою радість, хто отримає «радість», передає
її далі.
Рефлексія заняття:
В кінці заняття обов’язково спитайте у дитини: що сподобалось сьогодні на
занятті? Що було важким?
Заняття 2
Мета: розвивати увагу, спостережливість, розвиток дрібної моторики рук,
уміння адекватно виражати свій емоційний стан, розвиток вміння визначати
відмінні ознаки порівнюваних предметів, вчити розуміти емоційні стани
інших людей. Збагатити словник дитини лексикою відповідно до теми.
Обладнання: піктограма «Радість», фотографії веселих людей, папір, олівці.
Хід заняття
Вправа «Дзеркало»
Рефлексія заняття:
В кінці заняття обов’язково спитайте у дитини: що сподобалось сьогодні на
занятті? Що було важким?
Заняття 3
Мета: розвивати спостережливість, короткочасну пам'ять, розвиток
сприйняття розвиток зорової пам’яті, розвиток фонематичного слуху,
знайомство з почуттям «страх» та « гнів», знайомство з умінням керувати
своїми емоціями.
Обладнання: піктограма « Страх» « Гнів», картка із зображенням відомих
предметів, зображення геометричних фігур.
Хід заняття
- Ми знайомі з почуттям радості, то ж давайте зробимо один одному
маленький подарунок – комплімент. Це такі слова, від яких стає
приємно, тому що хтось у тобі побачив щось хороше. Це похвала
якоїсь риси характеру, вчинку, зовнішності, речі або одягу.
Сподобались тобі мої компліменти? А ти можеш сказати комплімент? Давай
підготуємо своїм друзям компліменти. А зараз подивимось на ці картинки і
скажи, які почуття переживають хлопчик? «Показ піктограми «Страх».
Рефлексія заняття:
В кінці заняття обов’язково спитайте у дитини: що сподобалось сьогодні на
занятті? Що було важким?
Заняття 4
Мета: розвивати спостережливість, стійкість уваги, оперативної і слухової
пам'яті, знайомство з почуттям здивування, розвиток вміння встановлювати
подібність об’єктів,
розвиток логічного мислення, закріплення мімічних навичок.
Обладнання: піктограми із зображенням емоцій радості, страху, здивування.
Хід заняття
Вправа «5»
- Я продиктую 5 простих чисел, запам’ятай їх, додай перше і друге,
друге і третє, третє і четверте, четверте і п’яте. Візьми ручку, запишіть
результати.
Ускладнення: додавання і віднімання першого і п’ятого, другого і четвертого.
Вправа «Подив»
- Одного разу хлопчик був у цирку і побачив, як фокусник посадив у валізу
кицьку, а коли відкрив валізу, то звідти вискочило цуценя. (Дитина
демонструє, як хлопчик здивувався та описує його міміку: рот відкритий,
брови і верхні повіки припідняті).
Рефлексія заняття:
В кінці заняття обов’язково спитайте у дитини: що сподобалось сьогодні на
занятті? Що було важким?
Заняття 5
Мета: розвивати аналітичне сприйняття, пам'ять, логічне мислення, розвиток
вміння аналізувати та класифікувати, знайомство з почуттям гніву,
тренування у розрізненні емоцій.
Обладнання: піктограми, лялька-Незнайка, картинки.
Хід заняття
- Подивимось на піктограми та пригадаємо, з якими почуттями людей ми вже
знайомі. А Незнайку ніхто не навчив розрізняти, що відчувають люди.
Поясни, будь ласка, йому, що таке для тебе радість.
- Чудово! А пригадай, що ми говорили про страх, і скажи Незнайкові, чого
саме йому не слід боятися, коли він з нами?
- Молодець! Останнє запитання про почуття, які ти вже знаєш. Чим ми
можемо здивувати сьогодні Незнайку? Щоб наші слова справдились і ти
справді зміг здивувати Незнайку, я пропоную виконати гімнастику для
обличчя: зсунути брови, примружити очі, широко відкрити очі, зморщити
ніс, підняти брови вгору, розтягнути губи у посмішку, витягнути губи у
трубочку.
- Чудово ми виконали мімічну гімнастику!
Сьогодні ми продовжуємо знайомитися з почуттями, які ми відчуваємо та
виявляємо. I не лише ми з вами, а й вихователі, батьки, бабусі і всі люди.
Поглянь на цю піктограму і подумай, яке почуття вона може відображати?
Оцініть вираз обличчя, зверніть увагу на очі, брови, губи. Так, тут важко
помилитись, це гнів, злість.
Вправа Фізкультхвилинка.
Уяви себе молодою берізкою: руки підняті вгору, легенький вітерець гойдає
берізку, вона тріпоче своїм гіллям та листочками. Ось на берізку сіла пташка,
вона заспівала свою чудову пісню. Берізка слухала, гойдала вітами і
посміхалась пташці, вітерцю, сонечку. Взялися за руки, тепер ми не просто
берізки, а цілий березовий гай. Берізки міцні, стрункі.
- Опустили руки, видихнули.
Вправа «Що тут зайве? Чому?»
Рефлексія заняття:
В кінці заняття обов’язково спитайте у дитини: що сподобалось сьогодні на
занятті? Що було важким?