You are on page 1of 7

Урок № 40 Дата ______

Тема: Тренувальні вправи.


МЕТА: створення позитивного емоційного настрою на працю, зняття емоційного
напруження. Розвиток пізнавальних психічних процесів: пам’яті, уваги, мислення, уяви.
Створення доброзичливої, комфортної атмосфери на занятті.
Обладнання: папка «Корекційна робота», зошити, кольорові олівці, клей.

ХІД УРОКУ
Вступна частина 

Привітання.
Вправа - привітання.
Мета: створення позитивного емоційного настрою на працю
Хід вправи: вчитель повідомляє дитині, що дуже радий її бачити і хоче привітатись
по особливому– «двома руками». Дитина ставить дві руки ліктями на стіл, долонями
назовні. Психолог вітається з нею легким хлопком долонями по долонях дитини, нази
ваючи при цьому ім’я дитини. Вона у відповідь також вітається
Сьогодні поїдемо ми за знаннями
Кмітливість візьмемо в дорогу із нами.
Фантазія може в дорозі знадобитись
Багато всього нам ще треба навчитись

Основна частина
Вправа «Загадкові картини»
Мета: розвиток уяви, уваги.
Хід вправи: учням дається картка із силуетними зображеннями , що накладені один
на одного, на кожному листку вказаний певний звук. Потрібно визначити, які
зображення містять певний звук та розфарбувати їх у різні кольори. (Додаток 1 )

Вправа «Графічний диктант»


Мета: розвиток дрібної моторики, просторової орієнтації, уваги, логічного
мислення.
Хід заняття: вчитель ставить в зошиті учнів початкову точку, від якої вони під
диктовку проводять необхідну кількість клітинок, в результаті має вийти ціле
зображення.
(Додаток 2)

Вправа-гра «На що схоже:?»


Мета: розвиток уваги, мислення, уяви.
Хід заняття: учням пропонуються картки із зображенням геометричних фігур
(квадрат, трикутник, овал, прямокутник, коло) і предметні картини, які нагадують різні
форми (наприклад: м’яч схожий на форму кола і.т.). Потрібно підібрати відповідні
форми до пропонованих предметів. (Додаток 3)
4. Фізкультхвилинка
Хто там, хто там вже втомився
І наліво похилився?
Треба всім нам разом встати,
Фізкультпаузу почати.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
І тихесенько сідай,
Працювати починай.

Рухлива вправа «Вухо – ніс»


Мета : розвиток уваги.
Хід вправи: За командою «Вухо» дитина повинна схопитися за вухо, за командою
«Ніс» – за ніс. Вчитель виконує дії разом із дитиною, але якийсь час повинен
«припуститися помилки». Учні не звертаючи увагу на «помилки» вчителя, повинні
показувати тільки ту частину обличчя, яку він назвав.

Рефлексія
- Що нового дізнався на занятті?
- Яка гра сподобалась найбільше?

Заключна частина
Традиційне прощання «Подаруй усмішку»
Мета: створення позитивного емоційного настрою.
Хід вправи: вчитель та учень тримають перед собою складені «човником» долоньки.
Вчитель «дарує усмішку» дитині-сусідові, кладучи у долоні.
Додаток 1
Додаток 2

You might also like