You are on page 1of 11

Діагностування рівня розвитку

Тема:«Дружба – це дорогоцінний скарб, який важко знайти, але


легко втратити!»
Мета:

 Навчити дітей бути дружніми, вміти прийти на допомогу та


вирізняти справжніх друзів.
 Розвивати товариськість та вміння висловити свою думку.
 Виховувати наполегливість, старанність та кмітливість.
 Допомогти дітям краще зрозуміти поняття «дружба»,«справжній
друг».
 Продіагностувати рівень розвитку пам’яті, соціальні навички та
емоційний стан у дітей.

Обладнання: демонстраційний матеріал, чисті аркуші, ручки,


кольорові олівці, , роздатковий матеріал (кодограма “Друзі”,
ілюстрація “Клас ”, ілюстрація “Дружні долоньки”), «цукерки
дружби», презентація, відео «Фізхвилинка».
Форма проведення: індивідуальна та колективна діагностика
Клас: 3-А
План заняття:
1.Організація класу до заняття
1.1. Привітання з учнями
1.2.Створення сприятливого психологічного комфорту і емоційного
настрою
1.3. Перевірка готовності учнів до заняття
2. Розкриття теми заняття
2.1. Створення проблемної ситуації
2.2 Оголошення теми заняття
2.3. Дослідження рівня розвитку логічного мислення ( кодограма
«Друзі»)
(додаток1)
А) Інструктаж
Б) Проведення діагностики
В) Підсумок
2.4.Діагностування рівня творчої уяви ( Діагностика «Творчий
малюнок»)
А) Інструктаж
Б) Проведення діагностики
В) Підсумок
Фізкультхвилинка
2.5.Діагностування відносин у колективі, емоційного стану учня
( Завдання «Клас»)
(додаток2)
А) Інструктаж
Б) Проведення діагностики
В) Підсумок
2.6.Діагностування рівня згуртованості колективу ( Завдання
«Дружні долоньки»)
(додаток3)
А) Інструктаж
Б) Проведення діагностики
В) Підсумок
3.Проведення підсумків заняття
3.1. Підсумкова бесіда
3.2. Прощання з класом
*** Хвилинка рефлексії
Хід заняття:
1.Організація класу до заняття
1.1. Привітання з учнями
-Добрий день, діти!
- Добрий день.
- Ви вже, напевно, здогадались, що сьогоднішнє заняття ми з вами
проведемо разом. Ми- феї Дружби- Софія Юріївна та Діана
Василівна. Ми завітали до вас, щоб допомогти вам навчитися бути
дружніми. Нас чекають цікаві завдання та приємні несподіванки, ми
чудово проведемо з вами час, а для цього нам потрібна ваша
підтримка та активність. Ви готові ?
-Так!
1.2. Перевірка готовності учнів до заняття
- А зараз перевірте, будь ласка, чи немає у вас на партах нічого
зайвого, якщо є то заховайте у портфелі, щоб нічого вас не
відволікало. Залишіть тільки аркуш паперу та кольорові олівці. Ви
готові діти? (Так!)
1.3.Створення сприятливого психологічного комфорту
-Давайте налаштуємось на плідну роботу. Закрийте оченята, уявіть,
що ви на березі моря. Ясне сонечко ніжно лоскоче ваші щічки, а
ніжки омиває тепла морська хвиля. Поряд з вами ваш найкращий
друг, і ви просто мрієте. А зараз відкрийте очі і починаємо
працювати.

2. Розкриття теми заняття


2.1. Створення проблемної ситуації
Я підготувала для вас сюрприз. У мене в руках чарівна скринька. Те,
що в ній знаходиться допоможе нам здогадатися, що ж є
дорогоцінним скарбом. Ви хочете дізнатися що там? ( Так!)
2.2. Оголошення теми заняття.(робота біля дошки)
Тоді зараз ви мені допоможете. (Вчителька витягує діаманти і в
хаотичному порядку розкладає на дошці). Ой, погляньте, які чарівні
діаманти, на яких є слова, але що з ними не так? (розкидані слова)
Отож, нам потрібно з цих слів скласти речення, з якого ми і
дізнаємося що то є за дорогоцінний скарб.
Я зараз зачитаю ці слова, а ви подумайте, яке речення можна скласти.
Може хтось вже здогадався? (так).
Отже, дорогоцінним скарбом є дружба. «Дружба - це велика цінність;
Дружба - як діамант. Зустрічається рідко, коштує дорого, а підробок
дуже багато.»

2.3.Дослідження рівня розвитку логічного мислення (кодограма


«Друзі»)(робота в парах)
- А зараз я б хотіла перевірити, які ви розумні, кмітливі, винахідливі
та дружелюбні. Тому для вас я приготувала дуже складне завдання.
Якщо ви впораєтеся, то ви великі молодці.
А)Інструктаж :
-У вас на партах, ви маєте картку, на яку зображені герої з мультиків.
Вірно? Підпишіть будь ласка ваші картки, у правому верхньому
кутку. Напишіть свої прізвища та імена.
- Ваше завдання: поєднати героїв з мультиків. Хто з ким дружив?
Давайте разом це зробимо. Отож, беремо ручки до рук і в парах
поєднуємо персонажі між собою. Розпочинаємо роботу.
Б) Проведення діагностики
- Давайте подивимося, що у нас вийшло.
-Давайте ми все ж скажемо, що за герої заховані в нашій табличці?
-Дітки, а давайте поміркуємо, чи всі наші герої були справжніми
друз’ями?
-Хто саме: з ким дружить Маша? (ведмідь),
хто є подругою Пеппи? (Джордж),
а ще яку пару друзів помітили? (Лунтик і Кузя),
а ще хто кого ви відгадали? (Знайко і Незнайко). Молодці!
*** фізхвилинка
-Дітки, а зараз спробуйте бути максимально уважними. Я вам буду
читати декілька речень,а ви уважно слухайте. Якщо ви вважаєте, що
речення правильне, то піднімаєтесь. Якщо ви вважаєте, що речення –
неправильне, тоді присідаєте.
-І так, увага! Розпочинаємо.
В) Підсумки
 Справжній друг буде підтримувати тебе?(так)
 Справжній друг береже твої таємниці?(так)
 Справжній друг критикує тебе?(так)
 Справжній друг критикує тебе привселюдно? (ні)
 Справжній друг радіє успіхам товариша?(так)
 Справжній друг зраджує у важку хвилину?(ні)
 Справжній друг захищає?(так)
 Справжній друг забуває привітати з днем народження?(ні)
 Справжній друг дасть списати домашнє завдання?(ні)(пояснення
чому)
 Якщо твій друг не вміє робити те,що вмієш ти,ти його навчиш?
(так)
 Якщо твій друг помилився ти його виправиш?(так)
 На твою думку,ти вірний друг?(так)
-Молодці! Ви добре знаєте, що означає бути справжнім другом.

2.4. Діагностування рівня творчої уяви. Діагностика «Творчий


малюнок»
А у нас у гостях є фея Добра та ще одна фея Знання
Добро: Доброго дня, дітки. Мене звуть Юля. Я знаю , що тут
навчаються найдобріші діти в світі , чи так це? (Так!)
Знання: Ого, як багато вас тут усіх. Привіт, дітлахи. Я –Ангеліна.
Я знаю все і можу все.
Добро: Ну чому ти нас обманюєш? Я зараз тобі покажу хто справді
все вміє – наші дітки. Спробуємо довести це Ангеліні?
Знання: Ну-ну. Я подивлюся. Але, чекайте. Я вмію малювати! Я
люблю малювати! Я малюю краще всіх!
Добро:Дітки,може спробуємо провести змагання хто краще намалює
фею: ми чи вона сама себе зможе гарніше намалювати.
Знання: От і добре. Я зараз таку красуню намалюю, що всі зорі з
неба попадають, що всі хмари на небі порозсіюються.
(Добро проводить інструктаж. Дружба зосереджено малює)
Вчитель: Візьміть аркуш паперу. Наше завдання- намалювати фею
за допомогою геометричних фігур. А ми зі Юлею намалюємо її
також. А потім ми порівняємо наші малюнки.
Ну, що можемо тепер порівняти наші роботи з роботою феї?
(Діти показують свої малюнки. фея показує свій і всі діти сміються)
Знання:-Я ж казала ,що я супер мега зірка – Ти бач, як всі сміються?
Це від радості,що я така талановита.
Добро: Ні, Ангеліна, всі сміються з того, що ти намалювала.
знання: Я вмію, у мене ж чудово вийшло, діти, ну скажіть їй.
Фея: Не сваріться. Я зрозуміла без рятівників нам не обійтися!
Дітки, ви хочете врятувати дружбу фей?
Тоді давайте виконаємо разом чарівну фізкультхвилинку, яка
обов’язково їх помирить.

***Фізкультхвилинка( відеопоказ презентації)

Фея: Молодці! Ми примирили наших героїв, тепер вони знову друзі.

2.5. Дослідження відносин учнів в колективі ( «Ти в класі»)


З: А зараз ми з вами виконаємо цікаве завдання, адже зараз ми
будемо відтворюватимемо свій настрій.
А)Інструктаж
Тож подивіться уважно на малюнок. Що бачимо? (клас). Так, перед
вами - клас . А чоловічки – його учні. У кожного з них різний
настрій, кожен зайнятий своєю улюбленою справою, кожен займає
своє місце. Тож ви слухайте уважно і виконуйте те, що я буду вам
казати. Візьміть аркуші і кольорові олівці чи фломастери (червоний,
синій, зелений).
Б) Проведення діагностики
І - червоний олівець (фломастер) - розфарбуйте того чоловічка, який
нагадує вам себе, схожий на вас, ваш настрій в школі і ваше
становище – ви самотньо сидите в куточку, ви допомагаєте комусь…
ІІ - візьміть синій олівець (фломастер) і розфарбуйте того чоловічка,
який ви вважаєте найбільше схожий на вашого друга.
ІІІ - тепер візьміть зелений олівець (фломастер) і розфарбуйте того
чоловічка, яким ви хотіли б бути і на чиєму місці ви хотіли б
перебувати ( додаток Д)
В) Підсумки
- Впоралися? Ви молодці! Листочки – швидко на край парти.
Пояснення:
Якщо дитина позначає себе біля вікна, дверей, або наодинці- їй не
вистачає спілкування з однолітками.
Якщо дитина позначає себе біля вчителя- їй не вистачає спілкування з
дорослими, можливо вчителька не приділяє належної уваги дитині.
Якщо дитина позначає себе біля дошки, або з книгою- це свідчить
про завелике навантаження , можливо дитина знайшла певне коло
спілкування, але з іншими не спілкується.
Якщо дитина зображена з іграшкою – вона замало звертає увагу на
навчання, можливо їй потрібно проводити додаткові заняття.

2.6. Завдання «Дружні долоньки»


А)Інструктаж
А тепер ми хочемо перевірити чи знаєте ви який він справжній друг і
чи дружні ви самі. Ми зараз, роздамо кожному з вас маленькі
долоньки, на яких зображені сердечка, візьміть долоньки в свої руки,
передайте їм своє тепло і замалюйте сердечка червоним олівцем, бо
червоний, то колір тепла та любові.
Б) Проведення діагностики
1.Давайте напишемо на мізинчику нашої долоньки ім’я того,хто для
вас є другом із старших, (мама чи бабуся, старший брат чи батько, а
можливо другом і порадником для вас є ваша вчителька?) якому ти
довірив би свій секрет.
2.Наступний пальчик безіменний, тому нам потрібно дати йому ім’я,
на безіменному пальчику пишемо і’мя свого найкращого друга з
мультика.
3.На середньому, він у нас найбільший, напишіть ім’я однокласника,
з ким би ти хотів сидіти за партою на контрольній роботі.
4.На вказівному пальчику потрібно написати ім’я того, з ким би ти
хотів піти на день народження.
5.На великому пальчику потрібно написати ім’я того, з ким би ти не
побоявся опинитися на безлюдному острові.

А вкінці ми ваші долоньки наклеємо на «Серце дружби».


Отож, хто вже готовий прикріпити долоньку на серце? А зараз кожен
учень по черзі прикріпить долоньку до «Серця дружби». Починаємо з
першої групи.
( Діти кріплять долоньки на ватман)
В) Підсумки
Ну що ж тепер я переконалася в тому, що ви є дружніми.
3.Проведення підсумків заняття
3.1. Підсумкова бесіда
- Сьогодні, ви всі гарно попрацювали. Були активними, і слухняними
і нам дуже приємно було провести з вами час. А тепер виконавши всі
завдання , ми дізнаємося що ж за сюрприз чекає на нас.
Давайте обернемо наше «Серце дружби» і поглянемо, який
найцінніший скарб ми отримали? Кого ж ми бачимо? ( Наш клас).
Лише виконавши всі завдання ми дізналися, що наші друзі, наш клас і
є найціннішим скарбом для нас. Нашу чарівну карту ми вам
залишаємо, щоб ви завжди пам’ятали своїх друзів і цінували їх.
3.2. Прощання з класом
- Нам було дуже приємно з вами ближче познайомитись і
спілкуватись. Якщо ви помітите, то побачите, що чарівна скринька
помножилась і всередині нас чекають дарунки. Наші феї підійдуть до
вас і ви витягнете свій подаруночок.(роздаємо цукерки).
***Хвилинка рефлексії
А тепер обійміть свого сусіда(сусідку) що справа від вас і подякуємо
цьому дню та феям, які нам допомагали.
Бажаємо вам і надалі бути такими активними та старанними.
До нових зустрічей!
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3

You might also like