You are on page 1of 3

План-конспект заняття

Дата. 28.02.2019
Тема. Неповторність людини
Мета. Розширити і поглибити знання про поняття “неповторність
людини”. Навчати дітей чемно ставитися один до одного.
Розвивати навички самоусвідомлення і самооцінки через
позитивне ставлення до себе та інших людей.
Хід заняття
1. Організаційний момент
1.1. Привітання
Доброго дня, діти, мене звати Руслана Віталіївна.
Давайте привітаємося із сонячним промінням і перетворимося на
маленькі сонечка. І скажемо слова: «Я маленьке сонечко, я
прокидаюся рано, умиваюся, розчісую свої промінчики і піднімаюся
вільно і урочисто. Я велика куля. В мене є багато світла і тепла. Я
дарую його людям, річці, небу, хмарці.»
Який у вас став настрій?(веселий, доброзичливий, відкритий)
Я думаю, що така атмосфера пануватиме на нашому уроці.
2. Основна частина
2.1. Творче завдання
На сьогоднішньому занятті ми поговоримо про неповторність
людини. Зараз я роздам кожному по листочку, а вашим завданням
буде намалювати себе.
2.2. Бесіда з елементами розповіді
Діти, подивіться на ваші малюнки. Завдання у всіх було
однакове, але малюнки у всіх вийшли різними. Чому так? Може
тому що, ви всі малювали різними олівчиками?
Так вийшло тому, що ви всі неповторні унікальні особистості, у
вас всіх різне бачення речей, різна зовнішність, стать, характер,
почуття, смаки, вподобання, , бажання, дії, творчість, мрії та ін.
На цілій планеті немає однакових людей. Навіть близнята, які
ззовні дуже схожі насправді різні.
Тепер коли ми з’ясували ваші відмінності, скажіть в чому ви все
ж таки схожі?( навчаєтесь в першому класі, ходите до школи, вас
навчають одні й ті ж самі вчителі, країна в якій ви живете – Україна і
тд.)
Кожна людина має багато спільного з іншими
людьми( однакова будова тіла, захоплення, прагнення свободи,
неможливість жити без інших людей і багато інших особливостей,
які називаються загальнолюдськими).
Отже, у людей багато схожого і водночас кожен із нас
унікальний.
2.3. Показ повчального відео «Казка про гидке каченя»
Як ви вважаєте, оточуючі каченяти правильно поводились з ним?
( Ні тому що не можна принижувати чужу честь, ображати когось,
глузувати, знущатися тощо)
Те що ви всі різні, не значить, що хтось із вас гірший, а хтось
кращий. Ви маєте поважати інтереси, думки, захоплення, цілі і мрії
один одного.
2.4. Гра «Ми різні»
Зараз ми з вами переконаємося у тому, що ви – різні, кожен з вас –
диво, неповторна особистість. Кожен з вас має сказати про себе 2-3
речення. Це має бути щось таке, що на вашу думку притаманно
лише вам.
2.5. Гра «Впізнай за»
Давайте пограємо ще в одну гру. Зараз усі заплющують очі і дуже
уважно слухають. Я обираю одного учня, який буде говорити, а ви
маєте вгадати за голосом, хто саме говорить.
3. Висновки

3.1 Підсумкова бесіда.


- Сьогодні ми провели з вами дуже корисний урок. Сподіваюся,
що вам сподобалось. Власне мені, було дуже цікаво працювати. А
зараз давайте підведемо підсумки, що важливого для себе ви
сьогодні дізналися і запам’ятали.

Конспект перевірили і до проведення заняття допустили:


Вчитель класу:
Методист коледжу:

You might also like