You are on page 1of 5

Тема. Година спілкування «Добротою себе перевір».

Мета. Розширити знання дітей про добрі справи та моральні вчинки.


Розвивати вміння аналізувати свої вчинки, контролювати свої дії, критичне
мислення, творчу уяву, зв’язне мовлення, робити висновки. Виховувати
повагу до старших та однолітків, почуття взаємодопомоги, ввічливе
ставлення до оточуючих людей, духовно багату, високоморальну особистість
громадянина, моральні риси характеру та поведінки.
Обладнання: конверти з пазлами, правила добрих справ.
Література.
1) doshkolenok.kiev.ua
2) naurok.com.ua

Хід заняття
I. Організаційна частина (1хв).
- Доброго дня, діти.
- Сьогодні я проведу у вас виховну заняття. Сідайте всі рівненько та
приготуйтесь уважно слухати.
II. Основна частина (30хв).
1. Кросворд
- Для того щоб дізнатися тему нашого виховного заняття вам потрібно
розгадати кросворд.
Є чарівник у школі в нас,
Ану впізнайте, хто він!
Озветься — тиша йде у клас,
Озветься ще раз — гомін.
Щоб не спізнитись на урок,
Нам голос подає …. (дзвінок)
Довгі палички, кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі,
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці кольорові…
(Олівці)
Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
(Буква)
Їдуть братці
Верхи на конячці,
Не кусає кінь удило,
1
П’є не воду, а чорнило,
За ним тягнеться слідок,
За рядком встає рядок.
(Ручка)
Великий будинок у місті стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.
Як чаша, він повний знаннями,
Ласкавий будинок цей з нами.
(Школа) 
2. Асоціативний кущ
- Діти, з чим у вас асоціюється слово «Добро»? (Допомого, чуйність,
милосердя, батьки, вчинки).
- Так правильно. Добро це не лише наші вчинки, а й люди які нас
оточують.
3. Бесіда «Добро»
Діти, підкажіть, доброта – це якість людини, що дається при народженні,
чи її потрібно виховувати? (виховувати). Я також довго думала над цим
питанням і дійшла до висновку, що людина повинна постійно
удосконалювати себе на протязі життя. 
Діти давайте спробуємо з’ясувати що таке добро?
Доброта – найбільша цінність нашого життя. Так, це саме та якість, що
коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які
гроші, вона по краплиночці виховується змалечку.
Милосердя — щиросердність, співчуття, любов на ділі, здатність
відгукнутися на чужий біль. Людям милосердним притаманне співчуття
по відношенню до сироти, інваліда, тяжко хворої людини, людини
похилого віку, людини що потрапила в біду.
Я б хотіла, діти щоб ви усвідомлювали свої вчинки, несли за них
відповідальність, бо без відповідальності за них, не буде добра і
милосердя
4. Гра «Склади прислів’я»
- А зараз ми проведемо роботу в групах. У вас на партах лежать
конвертики з прислів’ями. Ваше завдання скласти прислів’я і пояснити
їхнє значення.
- Команда яка виконає завдання першою має взятись за руки і підняти їх
догори.
Добро довго пам’ятається, а лихо ще довше.
Доброму скрізь добре.
Живи так, щоб тобі було добре, а другим ще краще.
З добрим поживеш — добре й переймеш, з лихим зійдешся — й свого
позбудешся.
Добре діло роби сміло.
Добре ім’я — найкраще багатство.
2
Добре роби, добре й буде.

- Молодці. Ці прислів’я навчають нас, що добро завжди повертається.


Слід робити лише добрі вчинки, адже якщо робитимеш добро іншим,
вони теж будуть відповідати вам добром.
5. Гра «Так чи ні»
- Тепер залежить від вас, чи дозволить він нам рухатися далі. У вас на
столі лежать сигнальні картки червоного та зеленого кольору.
Червоний колір - забороняю, зелений - дозволяю. Я зачитаю ситуації, а
ви повинні сказати – де правильно поводяться діти, а де ні. Якщо
правильно - показуйте зелену картку, неправильно - червону.
1. - Дайте мені хлібину, - звертається хлопчик у магазині до продавця,
(червона) Чому? Поясніть?
2. - Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисно, - каже дівчинка в
автобусі. (зелена)
3. - Покличте до телефона Марину. (червона) Чому? Поясніть?
4. По коридору йде вчителька. В руках у неї книжки, зошити, сумка.
Назустріч їй йде учень. «Добрий день», - і пішов далі. (червона)
Що повинен був зробити хлопчик?
5. Люба бабусю! Я із задоволенням тобі допоможу. (зелений)
6. Я трохи порвала цю книжку, підклейте її самі, - сказала дівчинка
бібліотекарю. (червона) Чому? Поясніть?
- Молодці. Кожному з нас слід не лише намагатися робити гарні вчинки,
а й не забувати про правила ввічливості.
Фізкультхвилинка
- Дітки, я бачу ви стомилися, тому давайте проведемо фізкультхвилинку.
- Встаньте всі, тільки дуже тихенько, щоб не сполохати птахів надворі.
Хомка, Хомка – хом`ячок,
Мав пухнастенький бочок.
Хомка вранці уставав,
Щічки й носика вмивав 
Підмітав швиденько хатку 
І виходив на зарядку.
Хоче Хомка дужим стати –
Починає присідати 
Довго важко присідати,
Треба трішки пострибати.
- Ми трохи відпочили, а тепер час продовжити нашу виховну годину.
Сідайте всі тихенько на місця, щоб нам вдалося почути шелест дерев за
вікном.
6. Притча «Добро»
3
- А зараз я розповім вам притчу про добро. Слухайте уважно, адже після
розповіді я задам вам декілька запитань.
Незабаром вона помітила, що якийсь горбань приходить кожен день і забирає
другий корж. Але замість слів подяки, він тільки бурмотів: “Зло, яке Ви
робите, залишається з Вами, а добро повертається Вам!” і продовжував свій
шлях.Це тривало день за днем. Не отримуючи очікуваних слів подяки, жінка
відчувала себе обдуреною. “Кожен день цей горбань вимовляє одне і те
ж! Але що він має на увазі?”І одного разу, бувши особливо роздратованою,
вона вирішила покінчити з цим.“Я позбудуся цього противного
горбаня!”, сказала вона собі і додала отрути у другий корж.Але коли вона
зібралася покласти його на підвіконня, руки жінки затремтіли. “Що ж я
роблю?” – подумала вона. І негайно кинула отруйний корж у вогонь,
приготувала інший і поклала його на підвіконня.Горбань, як зазвичай, взяв
корж, пробурмотівши незмінні слова: “Зло, яке Ви робите, залишається з
Вами, а добро повертається Вам!” і продовжив свій шлях, не підозрюючи про
вируючі всередині жінки емоції.Того ж вечора хтось постукав у двері. Коли
жінка їх відкрила, вона побачила свого сина, що стоїть в дверях. Виглядав він
жахливо: голодний, худий і слабкий, в рваному одязі.“Мама, це просто чудо,
що я тут! Я був від дому всього лише на відстані однієї милі, але був такий
голодний, що знепритомнів і впав. Я, напевно, помер би, але саме тоді якийсь
старий горбань пройшов повз і був такий добрий до мене, що віддав цілий
корж. І сказав, що це його єдина їжа на цілий день, але він бачить, що я маю
потребу в ній більше, ніж він».Коли мати почула ці слова, її обличчя зблідло,
і вона притулилася до дверей, щоб не впасти. Вона згадала отруєний
ранковий корж. Адже якщо б вона не спалила його у вогні, її власний син
загинув би!Ось тоді жінка зрозуміла сенс слів: “Зло, яке Ви робите,
залишається з Вами, а добро повертається Вам!”
- Про що розповідає ця притча? (про жінку та Горбаня)
- Що означать слова: “Зло, яке Ви робите, залишається з Вами, а добро
повертається Вам!”
- Отже, діти, вам слід робити добро, адже воно повертається, а погані
справи залишаться з вами назавжди.

7. Гра «Допоможи Міккі Маусу»

- Зараз я буду зачитувати ситуації, а вам потрібно знайти правильних


вихід із них.

• Міккі Маус сидить в автобусі біля вікна і з цікавістю дивиться на нові


будинки. В автобус заходить жінка з дитиною. Що повинен зробити Міккі
Маус??

• На вулиці Міккі Маус зустрів дівчинку-однокласницю. Вона йшла з


магазину і несла важку сумку. Що повинен зробити Міккі Маус??

4
• На багатолюдному перехресті стоїть бабуся, вона в нерішучості — не
знає, як перейти вулицю. Що повинен зробити Міккі Маус?

• У дворі граються двоє малюків. Осторонь стоїть дівчинка, вона теж хоче
гратися з ними, але соромиться підійти. Що потрібно зробити Міккі
Маусу?

- Людина починається з добра, а справжня людина — це людина добра і


мудра, щира і сердечна, щедра і світла, яка вміє любити і співчувати,
захистити і приголубити, поважати і розрадити, це людина з добрим
серцем і світлою душею.
III. Підсумок заняття(3 хв)
8. Гра «Продовжи речення»
- Отже, давайте підведемо підсумок нашого виховного заняття.
- Продовжіть речення: «З цього виховному заняття я запам’ятав…» (,)
- Я сподіваюсь, що ви й надалі будете намагатися творити лише добрі
справи та не забувати про ввічливість, вихованість та милосердя.
IV. Висновок(1 хв)
- На цьому наше виховне заняття закінчено.
- Встаньте всі рівненько. Допобачення.

You might also like