You are on page 1of 4

Урок - тренінг (7 клас)

“Людина починається з добра”

Найніжніші рослини прокладають собі шлях через


найжорсткішу землю,
через тріщини скель.
Так і доброта.
Який клин, який молот,
який таран може зрівнятися із силою доброї,
щирої людини! Ніщо не може протистояти їй.

Генрі Девід Торо

Тема: Важливість доброти у житті людини.

Мета: допомогти учням зрозуміти, що означає бути добрим та творити добро;


розвивати в дітях бажання творити добро; розвивати зв’язне
мовлення,вміння висловлювати свої думки.
формувати в учнів риси людяності, милосердя, співчуття, здатності
допомагати тим, хто потребує уваги та допомоги;
Виховувати чуйність, доброзичливість, співчуття до оточуючих.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: “Сонечко доброти” (листки А4, де намальоване сонечко з


промінчиками; кожен промінчик - риса доброти), фломастери, картки, клубок
ниток,“Шапка побажань та компліментів”, цукерки, стікери зеленого та
червоного кольору.

Очікувані результати: учні розуміють значення доброти у житті кожної


людини, пізнають свої риси доброти, розкриють їх та перестануть соромитись
творити добрі вчинки.

Структура тренінгу:
І. Вступні частина
1. Привітання
2. “Очікування”
3. Правила роботи тренінгу
ІІ. Основана частина
1. Оголошення теми та завдань тренінгу
2. Повідомлення. Міні-лекція (виголошує вчитель)
3. Вправа “Сонце доброти”
4. Вправа “Склади прислів’я” (робота в парах)
5. Вправа “Павутинка добра”
6. Вправа “Шапка побажань та компліментів”
ІІІ. Заключна частина
1. Зворотній зв’язок
2. Оцінки уроку
3. Завершення тренінгу
4. Завдання для класу, яке допоможе зміцнити дружню атмосферу у класі.

Хід уроку-тренінгу:
І. Вступна часина.
1. Слово вчителя. “Що потрібно людині для того, щоб бути щасливою?...
Звичайно, здоров’я, хороші друзі, повага від інших людей, дбайливі
рідні, а ще потрібно, щоб поруч із вами були завжди добрі люди, які завжди вас
зрозуміють та підтримають. Доброта – це уміння співчувати іншій людині,
відгукуватися на її горе, яке може спіткати кожного з нас, це милосердя по
відношенню до того, хто потребує допомоги, це добре ставлення до всіх людей.
Але, на жаль, не всі люди хочуть творити добро для інших, живучи зі своїми
неправильними принципами. А ще інколи доводиться чути, що в наш час
доброта не в моді. Але це не так. Добрі й співчутливі люди завжди потрібні.”

2. “Очікування.” Учні виголошують свої очікування щодо сьогоднішнього


тренінгу та записують це на листку А4, щоб слова не повторювались,
передаючи далі.

3. Правила роботи тренінгу: Вчитель говорить: “Для нашої спільної роботи та


для спільного досягнення мети маємо особливі правила роботи. Отож, ці
правила (вчитель зачитує правила):

 Правило піднятої руки


 Говорити по черзі
 Не перебивати одне одного
 Бути активними
 Бути ввічливими
 Не критикувати відповідь однокласника
 Бути уважними

ІІ. Основна частина


1. Оголошення теми та завдання тренінгу.
2. Повідомлення. Міні-лекція (виголошує вчитель). Робити добро легко, адже
для цього не потрібно витрачати купу грошей або багато сил. Проте в
сучасному світі чомусь все більше черствіємо серцем і стаємо байдужими до
чужих проблем. Багато хто розчарувався в необхідності творити добро, адже з
реальних життєвих ситуацій ми можемо побачити, що воно, на жаль, не завжди
повертається до тебе тим самим. Так чому ж все-таки треба робити добрі
справи? В першу чергу – для себе. Хіба вам не буде приємно, коли
людина, якій ви допоможете, скаже «дякую». Творити добро – це моральна
потреба будь-якої людини. Не бійтеся подати комусь руку допомоги. Для цього
не обов’язково здійснювати героїчні вчинки, воно проявляється в буденних
речах. Наприклад, допомогти бабусі, піднести сумку перехожому, нагодувати
бездомну тварину. І той, хто навчиться робити добро за покликом своєї душі, не
чекаючи щось натомість, стане щасливою, благородною людиною. Потрібно
намагатись бути більш гуманними до тих, хто поряд, і тоді оточуючі також
стануть добрішими. Так і вийде кругообіг добра на світі. Доброта – це світле,
привітне, радісне почуття, яке дарує людям посмішки та щастя. Завжди є
нагода, щоб зробити добро, ніколи не нав’язуйте робити те, про що вас не
просять, і ніколи не наполягайте на цьому. Я бажаю всім людям на цій планеті,
щоб вони були добрі, щирі і небайдужі. Будь ласка, будьте добрими, і в нашому
світі запанують любов, гармонія та мир.

Підсумок: “Усі ми з вами народжені для добра. У кожному з вас є


чаленький вогник доброти, який ви маєте підживлювати у першу чергу для себе,
а не для когось. Нам дано творити добро по-різному. Не соромтесь осуду
суспільства за добрий вчинок. Тут черьсве буде тільки суспільство, але аж ніяк
ваша добра душа”.

3. Вправа “Сонце доброти”.


Кожен з учнів пише фломастерами риси, які притаманні добрій
людині.Діти пишуть на сонячних промінцях.(доброта, щирість, милосердя,
щирість, співчуття, розуміння, повага, взаємодопомога, чуйність, жалість,
лагідність). Бажано, щб риси не повторювались.

4. Вправа “Склади прислів’я” (робота в парах).


Учні, працюючи у парах, складають прислів’я зі слів, а потім зачитують їх у
голос, поясгнюючи як вони розуміють значення прислів’я.
Де є добро, там зникає зло.
Доброта кінчається радістю.
Від доброго слова світ радіє.
Доброму слову ціни нема.
Доброта немає кордонів.
Хто добре починає,той добре кінчає.
Добрі діти доброго слова послухають.
Добре слово – золотий ключ.
5. Вправа “Павутинка добра”
Для цієї вправи знадобиться клубок ниток. Учні стають у коло.
- А зараз пригадайте, хто з нашого класу і яке добро вам зробив. Ви будете
передавати клубочок з нитками тому,хто зробив вам добро,тримаючи нитку в
руках,тим самим плести павутинку доброти.

6. Вправа “Шапка побажань і компліментів”.


Для цієї вправи вчитель підготував шапку, де знаходяться папірці із
побажаннями чи компліментами. Він по черзі підходить до учнів, які витягують
по одному папірцю та сусідові по парті говорять побажання чи комплімент.
Після чого дають одне одному цукерку та дякують за побажання чи комплімент.

ІІІ. Заключна частина.

1. Зворотній зв’язок.
Учні виголошують своє враження від тренінгу та діляться думками
стосовно заданої теми.

2. Оцінки уроку.
Учні показують стікер відповідно своїх відчуттів після уроку:
 зелений стікер - урок сподобався та був інформаційним;
 червоний стікер - урок був нудний та нецікавий.

3. Завершення тренінгу.
Вчитель: “ Пам’ятайте, якщо ви будете доброю людиною, то й буде вам
повсюди добре, бо як каже народна мудрість «Доброму скрізь добре». Нехай у
вашому серці живуть велика любов і доброта, щирість і співчуття, людяність і
щедрість”. Подяка усім учасникам тренінгу.

4. Завдання для класу. Упродовж двох тижнів говорити однокласниками


компліменти, висловлювати побажання та вдячність з допомогу.

You might also like