You are on page 1of 3

Тема.

Година спілкування «Україна – моя Батьківщина»


Мета. Поглибити знання дітей про Україну та історію її виникнення.
Розвивати критичне мислення, увагу, пам’ять, удосконалювати усне
мовлення, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до
Батьківщини, патріотизм, вміння працювати в групах.
Обладнання: ілюстрації України, конверти з пазлами, відео.
Література.
1) naurok.com
Хід заняття
I. Організаційна частина (1хв).
- Доброго дня, діти.
- Сіли всі рівненько та приготуйтесь уважно слухати.
II. Основна частина (30хв).
- Для того щоб дізнатись тему нашого виховного заняття вам потрібно
відгадати загадку.
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають,
На бандурі грають і вірші складають
Про ліси і гори, і про синє море,
Про людей і квіти, то скажіть же, діти,
Що це за країна?( Наша славна Україна!)
- Діти, ви правильно відгадали загадку. Тема нашого заняття «Україна –
моя Батьківщина».
1. Асоціативний кущ «Укаїна»
- Діти, з яким словом у вас асоціюється Україна? (Батьківщина, земля,
поля, небо, прапор).
- Ви всі молодці, адже підібрали такі чудові асоціації. Справді Україна –
це не просто одна з багатьох країн, а наша власна земля, наша ненька,
яка постійно турбується про нас.
2. Робота в групах. Гра «Склади пазл».
- А зараз ми всі поділимося на групки і пограємо в гру склади пазл.
- У вас на партах лежать конветрики. Ваше завдання дістати з них пазли
та скласти картинку. Після цього представник з групи виходить до
дошки та розповідає яку саме картинку ви склали.
- На виконання цього завдання відводиться 2 хвилини.
- Молодці. У ваших конвертиках були зображення символів України як
державних так і народних.
3. Бесіда
- А зараз я розповім вам про нашу Україну. Ваше завдання слухати
уважно і в кінці дати відповідь на запитання : « Кого в Україні
вшановують 29 січня?»
- Україна є найбільшою країною Європи. Раніше Україна входила до
складу інших держав, але більше двадцяти років тому наша країна
здобула незалежність.Наша країна омивається Чорним та Азовським
морями. Також вона славна своїми родючими землями, могутньою
рікою Дніпром, Карпатськими горами. До складу України входить
Автономна Республіка Крим зі своїми знаменитими курортами.Але
найбільше Україна може пишатися своїм талановитим, працьовитим та
миролюбним народом. Українці гостинні, вони добре ставляться до
сусідів. Нажаль нам – українцям довелося виборювати свою
незалежність. Сто один рік тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під
Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на
Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.Бій під Крутами
відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській
області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин.Загін
із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з
багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили
після бою в полон до більшовиків та були страчені. Затримка
просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський
мирний договір, що означав міжнародне визнання української
незалежності.
- Кого в Україні вшановують 29 січня?(Героїв Крут)
- Хто такі Герої Крут?
- Молодці. Герої Крут допомогли нам здобути найголовніше – нашу
свободу.

Фізкультхвилинка
- Дітки, я бачу ви стомилися, тому давайте проведемо фізкультхвилинку.
- Встаньте всі, тільки дуже тихенько, щоб не сполохати птахів надворі.
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.

- Ми трохи відпочили, а тепер час продовжити нашу виховну годину.


Сідайте всі тихенько на місця, щоб нам вдалося почути шелест дерев за
вікном.
4. Перегляд відео
- Діти, а зараз ми переглянемо відео. Ваше завдання уважно дивитись
відео і дати відповідь на запитання, що означає Україна? (поле, сонце,
квіти).
- Саме так. Все що оточує нас і є Україною.
III. Підсумок заняття (3хв).
1) Гра «Продовжи речення»
- Діти, продовжте, будь ласка, речення: « На цій виховній годині я
запам’ятав…»
- Молодці. Ви справді дізналися багато нового.
2) Гра «Побажання Батьківщині»
- У кожного на парті є маленька квіточка. Ваше задання написати на ній
побажання Україні та прикріпити квітку на ось це серце.
- Це сердечко символізує душу кожного з нас. Це серце я залишу на
згадку вашому класові. Сподіваюсь що кожне з ваших побажань
справдиться.
IV. Висновок (1хв).
- Наше виховне заняття підходить до закінчення.
- Діти, встаньте всі рівненько. Допобачення.

You might also like