You are on page 1of 3

Конспект відкритого заняття по сенсорному

розвитку
«Ми раді зимі»
Мета:
Розвивати розумову діяльність, увагу, пам'ять, уяву; вчити передавати свої відчуття за
допомогою мовлення; розвивати кінестетичну чутливість, дрібну моторику пальців;
стимулювати пошукову і творчу активність; вчити саморегуляції психічного стану,
релаксації; виховувати емпатичні почуття, бажання надавати один одному емоційну
підтримку.
Устаткування: «Дзеркальна куля», ліхтарик, «медальйони» з різними запахами (футляри
від кіндерсюрпризів з отворами), картинки фруктів, овочів, хвої, нитки, клейкий папір,
пухнасті рукавиці, ялинка, стрічки, намистини.

Хід заняття:
Організаційний момент. Створення «чарівної» атмосфери за допомогою ефекту
плаваючих по всьому залу, (групі) світлових плям. По дзеркальній кулі прямує промінь
світла.
Вихователь: Дітки, погляньте на що схожі ці плями?
Вихователь: Що ви собі уявляєте, дивлячись на них?
Вихователь: Правда, схоже на зоряне небо? У дитинстві я любила дивитися на зоряне
небо і мріяти. А ви? Про що ви мрієте? (Про подорожі, про подарунки).
Вихователь: Подивіться, дітки, ми не відразу помітили, а тепер при світлі вогників
видно коробку. Давайте подивимося, що це за сюрприз.
У коробці знаходяться медальйони з запахами (апельсина, мандарина, цибулі, часнику,
яблука, хвої).
Дидактична гра «Дізнайся по запаху»
Вихователь: Відгадайте по запаху, що заховано в медальйонах і покажіть відповідну
картинку.
Вірш «Запах Нового року»
Смачно пахне Новий рік!
Скоро, скоро він прийде!
Пахне він смолистою хвоєю,
Шкіркою мандарина,
Пахне здобним тістом солодким
І ванільним шоколадом!
Вихователь: На яке свято чекають взимку всі діти? Що це свято нам приносить?
Вихователь: Давайте змайструємо незвичайні листівки до Нового року. Ми з вами
вміємо малювати сніжинки, викладати їх на фланелеграфі, а сьогодні спробуємо
виготовити їх з кольорових ниток і клейкого паперу. Вибирайте собі фон за смаком.
(Викладання нитяних візерунків, «сніжинок», звернути увагу, що фонову заготовку
можна повертати по колу або з боку в бік, підлаштовуючись до орнаменту).
Помилуватися листівками.
Вихователь: Прекрасні сніжинки вийшли! Давайте пограємо. Я - снігова хмара! М'яка,
біла, пухнаста. Ви - сніжинки, мої дітки. Ой, як вас багато! Летіть на землю (діти
сідають). Похитавшись вправо - вліво, покружлявши. Але раптом подув вітер. І сніжинки
розлетілися, хто куди. Набігалися, втомилися сніжинки і впали в великий замет, заснули.
Вихователь: Вставайте, діти, відкривайте очі. Ось які ми з вами фантазери. Давайте
уявимо собі, що ми знаходимося в лісі: вітерець шумить, сніжок рипить, дятел по дереву
стукає. Ми присіли на галявинці. Як добре, приємно і спокійно відпочивати! Але що це?
Ось хруснула гілка, ось ще одна ... Хто це? Як страшно нам стало! Ми стиснулися в
грудочку, завмерли. Брови підняли вгору, очі широко розкрили, рот відкрили. Боїмося
поворухнутися і зітхнути, голову втягнули в плечі, очі закрили. Ой, страшно! Що ж це за
величезний звір?
Вихователь: І раптом у своїх ніг ми почули: «Ой!». Відкрили очі. Так це ж зайчата!
Візьміть їх у руки (пухові рукавиці). Розкажіть про своїх зайченят, які вони?
Вихователь: Ось бачите, діти, зайчики ласкаві. А ми - то думали, хто це? Кого ви собі
уявляли? А насправді це були маленькі зайчата. Тому в народі кажуть «У страху очі
великі!».
Вихователь:Скажіть, яке дерево у грудні найголовніше?
Вихователь: Звичайно ялинка! Ялинці в кожному будинку раді. Наряджають її, як
королеву, прикрашають, балують обновками, пісеньки їй співають. Ялинки в грудні
всюди: живі та штучні, маленькі і великі. Я для вас приготувала маленьку ялинку.
Давайте її прикрасимо. Пропоную прикрасити її різнокольоровими бантиками.
Вибирайте, який колір сподобався (діти називають кольори стрічок).
Вихователь: Зав'язують бантики і розташовують їх на ялинці (обговорити: вище - нижче
- між).
Вихователь: Хороша наша ялинка. Але чогось не вистачає! (Відповіді дітей)
Вихователь:Так! Треба додати намиста, я зараз принесу намистинки.
(Внести кубики льоду із замороженими в них намистинками).
Вихователь: Дітки, я ненароком упустила їх у воду. А Дід Мороз заморозив їх і
потрапили намистинки в полон. Як же бути? Як можна звільнити намистинки з
крижаного полону? (Висловлювання дітей).
(Погріть в руках; положить на батарею; відковирнути ножем; положить в теплу воду;
залишити в групі).
Вибираємо три гіпотези і перевіряємо:
1. Поставити на батарею.
2. Погріти в руках.
3. Покласти в теплу воду.
Висновок: швидше за все намистинки звільнила тепла вода.
Вихователь: Молодці, дітки! У нас вийшло звільнити намистинки. Ми ці намистинки
продінемо на нитку і прикрасимо нашу красуню ялинку. До зустрічі Нового Року ми вже
готові, тому з нетерпінням будемо чекати на це казкове свято та приємні подарунки.

You might also like