You are on page 1of 7

Тема. Робота з папером. Вітальна листівка до свята 8 березня.

Мета: вчити виготовляти вітальну листівку з паперу(картону);


вдосконалювати навички роботи з папером (симетричне вирізування);
розвивати естетичні почуття, творчу уяву; виховувати почуття любові та
поваги до матері.

Обладнання: кольоровий папір, картон, ножиці, клей, простий олівець,


зразок листівки, наочний матеріал, ноутбук, мультимедійна дошка.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

- Встали всі рівно.


- Добрий день! (Добрий день.)
Сьогодні урок трудового навчання з вами проведу я, звати мене, Олеся
Миколаївна.
Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Бесіда
Найрідніша, наймиліша,

Всіх вона нас пестить, тішить,

Завжди скрізь буває з нами.

Відгадайте. Хто це?.. (Мама).

- Яке свято відзначають усі жінки у березні? (8 Березня — Міжнародний


жіночий день)
- Звичайно, напередодні 8 Березня ми розповідаємо про матусю. Про
найголовнішу людину у нашому житті.
- А зараз ми з вами пригадаємо, які ж прислів’я знаємо про матусю. І для
цього ми повинні підібрати до кожного прислів’я його закінчення, яке
знаходиться в хаотичному порядку.
2. Робота над прислів’ями
1) Хто матір забуває, того Бог карає.

2) Мати одною рукою б'є, а другою пестить.

3) На сонці добре сидіти, а коло мами добре жити.

4) У дитини заболить пальчик, а у матері — серце.

5) Рада б мати для дітей небо прихилити та зорями вкрити.

- Незабаром ми будемо святкувати 8 Березня. Людині у кожному віці


хочеться віддячити рідній матусі за її добрі слова, чарівну усмішку, за те, що
вона є. Але щоб святковий день був по-справжньому радісним, до нього
потрібно готуватися. А як саме, ми дізнаємось відгадавши ребус.

3. Розгадування на ребуса

(Подарунок)

- Яке слово тут зашифровано? (Подарунок)


- Звісно, яке ж свято без подарунка! Ось ми сьогодні і виготовимо
подарунок власноруч.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.


- Отже, учні, на сьогоднішньому уроці ми будемо з вами виготовляти
вітальну листівку, але спочатку ми з вами подивимось історію
виникнення свята 8-го березня, розповім вам історію виникнення
листівки, а також ми з вами ознайомимось та подивимось техніку
виконання листівки.
IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Перегляд історії виникнення свята 8-го березня


2. Розповідь з елементами бесіди
- Ми будемо виготовляти листівки нашим мамам, але перед тим я
ознайомлю вас з історією виникнення листівок. У 1840 була
віддрукована перша вітальна листівка, яку вигадав англійський
художник Джон Хослі на прохання свого друга, якому треба було
привітати численних друзів і колег з Різдвом. З того часу виготовлення
листівок вдосконалювалося, адже листівкою дуже зручно привітати
людей, яких не можна реально привітати в житті. Сьогодні листівки
створюють до найрізноманітніших свят: день народження, різдва, день
святого Валентина, нового року, 8 березня.
- А як ви думаєте, за якими ознаками ми розрізняємо що листівки створені
до якогось певного свята? (За символами які зображені на листівці)
- А що може бути символом 8 березня? (Це перші весняні квіти)
3. Перегляд листівки
- Давайте розглянемо листівку створену до 8 березня. Що на ній
зображено?
- Як розміщені квіти на листівці?
- Що ще зображено окрім квітів?
- Які кольори вибрані для листівки?
- Дійсно, для листівки підібрано веселі, яскраві кольори, які символізують,
гарний, веселий настрій – свято.
- На сьогоднішньому уроці ми виготовимо листівку із кольорового паперу.
А зараз давайте діти подивимося яку ж ми будемо виготовляти листівку.
1. Перегляд мультимедійної презентації.
2. Демонстрування та аналіз зразка
- До якого свята створена листівка? (До свята 8-го березня)
- Як розміщені квіти на листівці? (Квіти на листівці розміщені у формі
хвильки)
- Які підібрані кольори?
- Яку форму має листівка? (Листівка має фому «вісімки»)
3. Пояснення послідовності виконання роботи

Для роботи нам потрібно: кольоровий картон, папір, клей, ножиці та


простий олівець.

1) В кожного з вас на парті є картонна заготівка, на якій зображено цифру


«8», яку ми вирізаємо за контуром. Це буде основа нашої листівки.

2) Виготовляємо квіти для листівки. Для цього з кольорового паперу


нарізаємо квадрати. Квадрати заготовляємо різних розмірів та кольорів.

3) Згинаємо кожний квадрат навпіл, отриманий прямокутник теж складаємо


навпіл, потім по діагоналі загинаємо отриманий квадрат у трикутник.

4) На трикутнику малюємо одну пелюстку, тієї форми , яку бажаємо


отримати та вирізаємо по нанесеній лінії. Для листя лінії пелюстки малюємо
із зубчиками. Уважно розгляньте складений трикутних, відрізати потрібно з
тієї половини трикутника, де видно краї складеного листка.

5) Вирізані з трикутника пелюстки розгортаємо у квіти. Квітко-деталі


менших розмірів наклеюємо на деталі більших розмірів, так отримуємо
багатошарову, кольорову симетричну квітку. Клей наносимо зовсім мало та
на серединку .

6) Приклеюємо та декоруємо нашу основу листівки готовими квітами та


листочками .
- Кожен із вас підходить творчо до виготовлення листівки, яку ви можете
декорувати однією або двома, трьома і більше квіточками. Квіти можете
доповнювати листочками, розміщувати їх по різному.

- Давайте, учні, зробимо з вами разом.

V Закріплення нових знань, умінь та навичок

1. Бесіда
- Отже, що ми спочатку робимо? (Вирізаємо основу потрібної форми для
листівки, а також з кольорового паперу нарізаємо квадрати різних
розмірів та кольорів).
- Як ми зробимо квіти для листівки?( Згинаємо кожний квадрат навпіл,
отриманий прямокутник теж складаємо навпіл, потім по діагоналі
загинаємо отриманий квадрат у трикутник. На трикутнику малюємо одну
пелюстку, тієї форми , яку бажаємо отримати та вирізаємо по нанесеній
лінії.)
- Які лінії малюємо для листочків? (Із зубчиками)
- Як ми отримаємо багатошарову кольорову квітку? (Деталі квіьок
менших розмірів наклеюємо на деталі більших розмірів, так отримуємо
багатошарову, кольорову симетричну квітку.)
2. Повторення правил безпечної поведінки з ножицями.
- Але перед тим як ми з вами почнемо виготовляти листівку, давайте
повторимо правила поведінки з ножицями. (Учні по черзі зачитують
правила які прикріплені на дошку)
1. Не можна ножиці підносити близько до обличчя.
2. Передавати ножиці один одному потрібно тільки кільцями уперед.
3. Ножиці класти на стіл кільцями до себе.
4. Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці.
3. Фізкультхвилинка

Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
VI Практична самостійна робота учнів

Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Я за


потреби надаю допомогу.

VII Підсумки уроку

1. Аналіз та виставка учнівських робіт


- Давайте розглянемо ваші листівки, які ви щойно створили. Що
зображено на першій листівці?
- Як розміщені квіти?
- Які підібрані кольори?

(Звертаю увагу на творчий підхід. Аналогічно розглядаю інші листівки)

2. Актуалізація набутих знань

Гра «Закінчи речення»

- А зараз, ми дізнаємось які знання ви отримали на сьогоднішньому уроці,


і пограємо з вами в гру «Закінчи речення». Вам буде дано початок
речення, а ви повинні його продовжити.

«На цьому уроці я навчився(-лася)…»


«Для мене найцікавіше було…»

«За домогою отриманих знань я зможу…»

- Ото ж, учні, ви можете підготувати вітання до свята своїм мамам, бабусі,


сестричці, всім рідним і дорогим для вас людям. Наприклад красивими
віршованими рядочками.

В цей святковий день весняний,

Тобі найкращій, незрівнянній,

Шлю сонячні вітання

І найкращі побажання.

Хай всміхаються троянди,

Хай тюльпани шлють уклін,

Хай освячує кохання

Птахів щебіт передзвін.

3. Прибирання робочого місця

You might also like