You are on page 1of 27

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ

ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Конспекти занять гуртка


«Початкове технічне моделювання»

Виконала
Гуранич Ольга Михайлівна,
керівник гуртків
Мукачівського Центру
позашкільної освіти
керівник Кузьма В.М.
методист ЗІППО
Тема заняття: (1) Клей та його властивості. Виготовлення виробу з
паперу "Дерево осінньої пори" (№ 3)
Мета. Ознайомити гуртківців з видами клею та правилами і прийомами
роботи в техніці аплікації. Вчити вирізати складові елементи аплікації,
впорядковувати їх на площині основи та приклеювати.
Розвивати уміння спостерігати за сезонними змінами в природі (в осени) і
відтворювати відповідний колорит засобами аплікації.
Вдосконалювати навички зображення характерних ознак. Виховувати
охайність, акуратність.
Матеріали: кольоровий папір.
Інструменти: ножиці, клей (різні види)
Тип заняття: комбіноване
Наочність, обладнання: наочний матеріал, готовий зразок виробу, картки з
техніки безпеки.

Хід заняття

І. Організація
- Привітання.
- Перевірка присутніх.
- Заповнення гурткового журналу.

II. Підготовка робочих місць.


Керівник перевіряє організацію робочих місць гуртківців і наявність
необхідних матеріалів та інструментів.
III. Повідомлення теми та навчальної мети заняття.
Налаштування гуртківців на плідну роботу.
Ми справжні таланти —
Хоч вір, хоч не вір.
Стає у нас твором
Звичайний папір.

Доведення до гуртківців теми та цілі заняття. Спробуйте відгадати


загадку, яка наштовхне вас на тему заняття.
Щоб жили всі дружно в мирі:
Скло, пластмаса, гума, шкіра,
Всіх здружу я, крім людей.
Здогадались, хто я?....(клей)
Я предмет для школи важний,
Щоб зробити щось з бумаги,
Аби два листа зкріпити,
чи зробити вертоліт
Ти мене не жалій,
я липучий і вязкий . (клей)

Клей та його види. Вступна бесіда.


Сьогодні на занятті ми познайомимось з клеєм та його видами. (додаток
1)
Клей — розчин, який застосовують для з'єднання (склеювання) матеріалів.
Склеювання – це один із найпоширеніших способів з’єднання матеріалів
між собою. Наносимо клей на матеріал і прикладаємо до нього інший і при
висиханні клею наші два матеріали скріплюються. Тепер склеювання широко
застосовують не тільки на заняттях а й у виробництві меблів та будівництві.
Склеюють не тільки папір але й деревину з деревиною, а й метали і
пластмаси як між собою, так і з деревиною та матеріалами на її основі.
Є багато видів клею:
- Клей універсальний "Момент-1".Склеює дерево, метал, шкіру, гуму,
пластик, скло, кераміку. Клей токсичний і вогненебезпечний, тому
працювати з ним необхідно в добре провітрюваному приміщенні або на
відкритому повітрі – далеко від відкритого вогню.
- Клей епоксидний призначений для склеювання металу, кераміки, скла,
деревини та інших матеріалів, для закладення отворів і тріщин.
- Клеї БФ-2 і БФ-4 склеюють метали, пластмаси, дерево, скло, кераміку,
шкіру.
- Клеї БФ-6 застосовується для склеювання тканин, забезпечує міцність,
не меншу, ніж при зшиванні.
- ПВА, канцелярський клей, клей резиновий, силіконовий,
водонепроникний…. (показати різновиди клею) але ми будемо
працювати тільки з найпростішими це ПВА та клей олівець.
Молодці з загадками ви впорались, з видами клею ознайомились, тож
прийшов час ще послухати віршика про пору року, яку сьогодні ми спобуємо
відтворити на практичному занятті.
Пора (осінь) фарби готувала,
У відерця наливала.
Змішувала, чаклувала,
Потім все розфарбувала.
Придивіться, все довкола
Стало різнокольоровим! (додаток2)
Про що йде мова у вірші? Так молодці і з цим завданням ви впорались. Це
пора року - осінь.
- Яка буває осінь? Осінь буває похмура, похмура, погана, мовчазна,
вітряна, дощова, золота, сумна, красива, різнобарвна.
- Перерахуйте осінні місяці (вересень, жовтень, листопад).
- Які прикмети осені ви знаєте? Падає листя, йдуть дощі, дні стають
коротшими, діти йдуть в школу, сонце гріє менше, комахи засинають,
птахи відлітають у теплі краї.
- Які осінні свята ви знаєте? (День знань)
Давайте ми ще трішки пограємось у веселу гру : Гра «Так чи ні»
- Восени ростуть гриби (так)
- Хмаринки сонце закривають (так)
- А комашки прилітають (ні)
- Урожай все збирають (так)
- Пташині зграї летять (так)
- Часто-часто ллють дощі (так)
- Дістаємо чоботи (так)
У вас чудово виходить відгадувати загадки, грати в ігри, тож спробуємо
відгадати, що ми будемо виготовляти . Слухайте уважно загадку:
Що повітря очищає,
Вдень від спеки захищає,
Ще й від вітру в час негоди ,
Є частинкою природи. (Дерево) (додаток3)
Молодці, сьогодні ми звами виготовимо дерево Осінньої пори.

IV. Планування наступних трудових дій.


Ми перетворимось на чарівників та спробуємо відтворити те, про що
йшлося у вірші та загадці. А саме «Дерево осінньої пори»
(показати аплікацію додаток 3) ;

Аналіз зразка готового виробу.


«Гра Мікрофон»:
- Погляньте на цю аплікацію «Осіннє дерево»,
- Що є у дерева?
- Якої форми стовбур? З чього зроблена крона?
- Якого вона кольору? З чого зроблені листочки?
- Як вони розташовані? Якої вони форми та кольору?
V. Правила техніки безпеки.

Тож давайте кожен з вас створить своє Осіннє дерево. Але щоб
приступити до роботи, згадаємо правила користування та поводження з
інструментами:

НЕ вiдволiкайте вiд роботи iнших.


НЕ працюйте несправним iнструментом.
НЕ грайтеся iнструментами.
НЕ вставай з місця під час різання. Не ріж на ходу.
НЕ залишай ножиці після роботи в розкритому вигляді.
НЕ забувати користуватися серветкою для рук.
Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
Працюємо охайно.
Стежемо, щоб не розлити клей.

VI. Практична робота гуртківців: Інструктаж до виконання завдання:

Поетапне виконання аплікації з вчителем.


Давайте спробуємо створити своє незвичайне, казкове осіннє-дерево.
Для цього нам потрібно такі матеріали: кольоровий папір, папір коричневого
кольору, клей, ножиці. (додаток3)
1. Підготуйте кольоровий папір для основи будь якого кольору (бажано
голубого чи синього)
2. Далі вирізаємо смужки з коричневого паперу ( 1*29 ) та стовбур дерева
(3*15)
3. Вирізаний стовбур дерева наклейте на великий аркуш паперу.
4. Над стовбуром наклеюємо довгі смужки.
5. Наклеєні смужки перекручуємо та приклеюємо до паперу.
5. Вирізаємо з різнокольорового паперу багато листочків різної форми та
різних кольорів.
6. Наклеюємо листочки на гілочки. І також листочки, які падають з дерева.
7. На завершення роботи, наклейте багато опалих листочків навколо дерева.

VIІ. Фізкультхвилинка

Сильний вітер до землі


Гне дерева молоді.
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище!

VIII. Практична робота.

Учні розпочинають роботу. Керівник допомагає дітям порадами. У ході


роботи перевіряю правильність та послідовність роботи. За необхідності
демонструю прийоми на своєму окремому аркуші. За 5 хв. попереджаю про
закінчення.
По закінченню роботи формуємо виставку:
Молодці! Ви сьогодні гарно попрацювали. І в нас з’явився гарний осінній ліс.

ІХ. Підсумок заняття.


- Чому було присвячене наше заняття?
- Чого навчилися?
- Які види клею ви знаєте?
- З яким клеєм ми сьогодні працювали?

Х. Виставка та оцінювання робіт

- Яка робота сподобалася найбільше? Чому?


- Яка робота найохайніша?
- Хто не встиг зробити аплікацію? Чому?

XI. Прибирання робочих місць.


Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 3
Тема заняття: (2) Поняття про плоскі деталі. Подорож весною. (№ 43)
Мета: навчальна: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок
роботи з папером, виготовлення з нього виробів. Ознайомити гуртківців з
плоскими деталям та порою року – весною, з весняними явищами, закріпити
назви перших весняних квітів, закріпити вміння розгадувати загадки,
збагачувати активний словниковий запас дітей, розвивати фантазію та
творчість, почуття кольору та композиції;
розвивальна: розвивати фантазію, уяву, формувати естетичні почуття, дріб-
ну моторику рук, мовлення, логічне мислення, увагу, уяву, пам’ять;
виховна: виховувати комунікабельність, акуратність, почуття любові до
рідної природи, вміння відчувати її чарівність і красу.

Інструменти та матеріали: кольоровий папір, шаблони, ножиці, клей.


Тип заняття: комбіноване;
Форма заняття: навчальна, групова;
Методи заняття: репродуктивний, словесний (пояснення), метод практичної
роботи.
Дидактичні матеріали: шаблони квітів, презентація.

Хід заняття.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Епіграф: «Все прекрасне на землі від сонця і все хороше від людини».
(Слайд 2)
Доброго дня дорогі дітки ( відповідь дітей).
Я рада вас вітати сьогодні на нашому занятті.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


Розпочнемо наше заняття з відгадування загадок:

1.Відгадування загадок.
Біла, гарна, чарівна,
Мов Снігуронька вона.
Землю прикрашає,
Сріблом засипає
Все навколо–наче рай!
Нумо! Хто це, відгадай! (Зима) (Слайд 3,4)
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса і ручаї .
Я заквітчую гаї.
Відгадали, хто вона,
Ця красуня чарівна? (весна) (Слайд 5,6)

Полунички у сметанці,
Соловей щебече вранці,
Дощ немов крізь ситечко, -
Наступило... літечко!(Слайд 7, 8)

Ліс у гості закликає,


Нас грибами пригощає.
Неба потускніла просинь,
У права вступає.... осінь.(Слайд 9,10 )

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Сьогодні у нас заняття буде незвичайне, тому що ми будемо мандрувати,
а куди саме ми помандруємо, ви дізнаєтесь послухавши вірш.
Читання вірша. (Слайд 11)
Весно, весно! Перші квіти
Розцвітають на землі.
Сині проліски привітно
Зводять вінчики малі.
І хоч, може, буде влітку
Більше квітів запашних,
Та для нас найперша квітка
Наймиліша від усіх.
- Про яку пору року йде мова у вірші? (так, правильно мова йде про пору
року весну.)
- Отже, ми сьогодні на занятті будемо подорожувати весною.
ІV. Подорож весною (Слайд 12)
1. Зупинка « Етимологічна»
Які ви знаєте весняні місяці? (Березень, квітень, травень)
 Назва першого місяця весни пов’язана з розвиванням берези,
збиранням її соку. Ще його називають капельником, бо вже капає сніг зі
стріх або сочнем, соковиком. Саме з оживлення берези після зимових
холодів і пов’язана назва місяця, що означає наступ весни. (Слайд 13)
 - Квітень – означало «пора цвітіння рослин», оживання природи,
звільнення від холодних обіймів зими та післязимових приморозків.
Ще його називали дзюрчальником або снігогоном. У говірках поширена
назва цвітень. (Слайд 14)
 - Травень – це місяць «буйного розквіту трави». Ще його називали
пісенником і громовиком. Травень завершує Весну і готує прихід своїх
літніх братів. (Слайд 15)

2. Зупинка. Гра «Закінчи речення». (Слайд 16)


До нас іде весна чудова,
Весела, світла, ... (веселкова).
Скрізь стало радісно і світло,
Все навкруги нараз ... (розквітло).
І світить сонечко з гори
На поле, ліс і на ... (двори).
Зазеленіло зразу всюди.
Беруться до роботи ... (люди).
Бо й приказка така існує—
Що день весняний рік ... (годує)!
І от весна іде по краю:
Уже фіалка ... (зацвітає),
І скоро сад увесь розквітне,
Бо гріє сонечко ... (привітно).
Весна багато вже зробила:
Всю землю дощиком ... (умила),
І квіти всюди зацвіли,
Щоб рідний край пташки ... (знайшли).
Така в весни велика сила—
Вона чудова, гарна, ... (мила).
Усі ми любимо весну.
Привітну, теплу, ... (осяйну).
Прийди до нас, весна чарівна,
Прекрасна, радісна і... (дивна)!
Ми скажем добрих слів багато.
Приходь, весна, до нас на... (заняття)!

3. Зупинка. «З торбини народної мудрості». (прикмети- ознака якихось


явищ чи предметів, з наявністю яких передбачаються подальші події.
Прикмети передбачають зв'язок між двома подіями, коли одне з них
відбувається як факт, а друге – як наслідок) (Слайд 17)
 Ранній приліт жайворонка — до ранньої весни. (Слайд 18)
 Навесні павутиння багато — літо жарким буде. (Слайд 19)
 Якщо зозуля кує на сухому дереві — чекайте морозів. (Слайд 20)
 Купаються горобці ранньою весною — до тепла. (Слайд 21)
 Коли перелітні птахи летять великими зграями — до ранньої весни.
(Слайд 22)
 Ластівка низько літає — дощ обіцяє. (Слайд 23)
 Міцно спить кішка – до тепла. (Слайд 24)

4. Зупинка. «Весняні квіти» (Слайд 25)


Які ви знаєте найперші весняні квіти? (відповідь дітей) (підсніжники,
проліски, конвалії, тюльпани).

V. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ЗАНЯТТЯ (Слайд 26)


Сьогодні на занятті ми будемо виготовляти колективну роботу, за
допомогою плоских деталей. А саме, ми виготовимо казкові квіти та
прикрасимо ними весняну корзину.

5. Наступна наша зупинка Плоскі деталі.

Ви вже знаєте, що вироби, які ми виготовляли на минулих заняттях


складаються з деталей. Які деталі ви пам’ятаєте?(відповідь дітей). Так.
Деталі можуть бути плоскими та об’ємними. Наприклад: (слайд 27, 28, 29,
30). А для нашої роботи потрібно саме плоскі деталі. Зараз ми з вами
зупинимось, щоб трішки розім’ятись перед практичною роботою, і наша
зупинка називається

6. Зупинка «Фізкультхвилинка» (Слайд 31)


Квітка квіточці всміхнулась
І до сонця потягнулись
Вийшли разом на доріжки
Розтягнули свої ніжки
Пострибали стриб та скок
Ось зарядка для квіток.
VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

7. Зупинка «Послідовність та правила виконання»


а. Діти, подивіться ось на цю квітку. (Демонстрація).
- З чого вона зроблена ? (відповідь дітей).
- Які кольори використанні для виготовлення квітки? (фіолетовий та ніжно-
рожевий)
б. Пояснення послідовності виконання квітки. (Слайд 32)
Зараз я покажу вам, як правильно виготовити казкову квітку.
1.Візьмем шаблони пелюстків квітів, вони є двох розмірів, більший та
менший, а також є у нас серединка квітки, яка виготовлена з геометричної
фігури, як вона називається? Так вірно це коло.
2. Накладаємо шаблони на папір так, щоб було якнайменше відходів, тобто з
краєчку паперу та обведемо їх простим олівцем.
3. Вирізаємо з паперу розмічені деталі. Більший шаблон квітки та кружечок
вирізаємо з фіолетового паперу, а менший шаблон з ніжно рожевого.
4. Далі склеюємо їх між собою. (Слайд 33)
У кожного з вас на робочому місці стоять конверти, в яких складені всі
необхідні матеріали, для виготовлення квітки.

«Інструктаж з техніки безпеки» (Слайд 34)


Перед тим, як розпочати роботу пригадаємо правила безпеки.
1. Під час самостійної роботи за потреби акуратно передаємо олівець або
ножиці один одному, кільцями вперед.
2. На робочому місці дотримуйтесь чистоти і порядку.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Не кидай їх на стіл.
9. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не
поранити руку.
10. Клеєм користуйтеся так, щоб він не потрапив до очей.

VІІ. САМОСТІЙНА РОБОТА


Пригадаємо поетапність виконання роботи (відповідь дітей).
Накладаємо шаблони на папір так, щоб було якнайменше відходів, та
обведемо їх простим олівцем. Вирізаємо з паперу розмічені деталі. Більший
шаблон квітки та кружечок вирізаємо з фіолетового паперу, а менший
шаблон з ніжно рожевого. Далі склеюємо їх між собою.
Самостійне виконання гуртківцями. Під час виконання практичного
завдання(звучить тиха розслаблююча музика,) допомагаю вихованцям, у
яких в процесі роботи виникають труднощі.

VІІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ


- Що сьогодні ми виготовляли на заняті? (казкову квітку);
- З чого складалась наша квітка? (з плоских деталей);
- Якою порою сьогодні мандрували ? (весною);
- Які прикмети ви запам’ятали ?
- Чи сподобалось вам наша подорож ?

IX. Прибирання робочих місць.


Тема заняття:(3) Види з’єднань плоских деталей між собою.
Виготовлення виробу з рухомими плоскими деталями. (№ 45)
Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з
папером, виготовлення з нього виробів; поняття про рухоме з’єднання;
навчити виготовляти іграшку з рухомими деталями «Баранчик»; розвивати
фантазію, увагу, творчі здібності, наполегливість; виховувати терпіння та
наполегливість у досягнені цілей.
Матеріал: кольоровий папір, клей ПВА, нитки.
Інструменти: ножиці, олівець, шаблони.
Тип заняття: комбіноване.
Наочність, обладнання: мультимедійна дошка, демонстрація готового
виробу, зразок виробу, правила техніки безпеки.

Хід заняття
I. Організаційний момент
1. Привітання
Сьогодні будемо вивчати, як з паперу різні іграшки виготовляти, також
будем спостерігати та фантазувати. І найкращі вироби демонструвати.
2. Перевірка учнів та готовність до заняття.
Зараз перевіримо чи все необхідне до заняття ви підготували. Щоб не було
нудно називати всі приладдя я пропоную послухати вірша, а ви тим часом
будете показуєте відповідне приладдя:

Щоб робота закипіла


Підготуйтеся до діла.
Будем клеїть, майструвать –
Все в ладу умій тримать.
Щоби парту зберегти,
Ти клейонку поклади.
Клей, папір, нитки, картон,
вибери потрібний тон.
Не забудьте олівець.
Хто вже справивсь – молодець!
3.Упорядкування робочих місць

II. Повідомлення теми та мети уроку


Сьогодні ми продовжимо тему минулого заняття. Закріпимо знання про
конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Та познайомимось з
видами з’єднань плоских деталей між собою. Ознайомимося з важелем як
найпростішим механізмом і навчимося на його основі конструювати рухомі
моделі та іграшки з паперу. Подивіться на зразки, які бувають рухомі
іграшки ( картинки з додатку )
Отже, під час складання будь-якого виробу головним видом робіт є
виконання різних з'єднань деталей. Складання двох чи декількох деталей
можна виконати у вигляді нерухомого чи рухомого з'єднання їх. Нерухомо
з'єднані деталі зберігають незмінне взаємне положення, а рухомо з'єднані
деталі мають змогу певного взаємного переміщення.
Рухомі з'єднання є розбірними. Характерною особливістю рознімних
з'єднань є те, що вони допускають розбирання і повторне складання
з'єднуваних деталей без їх руйнування і пошкодження. Це означає, що ми
деталь можемо в будь який час зняти, замінити, пероребити тощо.
Нерухомі з'єднання здійснюються різними способами і ці деталі вже не
можна зняти і повторити певні кроки чи маніпуляціі з ними. Нерознімні
з'єднання. Характерною особливістю нерознімних з'єднань є відсутність
можливості роз'єднати їх без руйнування чи значного пошкодження
з'єднуваних чи з'єднувальних деталей. (додаток 2)
Тож ми познайомились з видами з’єднань, і можемо переходити до
практичної роботи. Але, щоб дізнатись, який саме виріб ми виготовимо - вам
потрібно відгадати загадку:

Біле пухнасте але не хмаринка,


має вушка, хвіст та ніжки
Полюбляє він травичку
Ще й пасеться біля річки. (баранчик)

Якщо діти не змогли відгадати загадку, тоді керівник малює на дошці по


загадці підказки, і в результаті виходить образ баранчика.
Про цю тваринку також є багато казок і віршів. Щоб ви не сумували, я
пропонує послухати декілька віршів, за допомогою яких ви нафантазуєте собі
образ виробу, який будемо виготовляти.

Читання віршів:

Приходьте до нас, баранці,


Ми розчешем вам ваші кучерики
Ні спасибі, бе-бе-бе,
Чешіть кучері собі,
Ну й кумедні баранці.
А ось про овечок:
За лісом, біля річки
гуляють овечки
І шерсть у овечок
У кумедних колечках

Дві кучеряві овечки


Щипають травичку біля річки
Пострежемо їх, тай до зими
Зв'яжем гарні рукавички.

Загадку відгадали, віршики послухали тож час приступати до


виготовлення виробу.

Повторення правил безпечної роботи.


1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Не кидай їх на стіл.
9. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не
поранити руку.
10. Клеєм користуйтеся так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею
руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи вимийте
їх
ретельно з милом і витріть рушничком.

III. Демонстрування та аналіз зразка


1. Інструктаж учителя.
2. Аналіз зразка виробу.
Діти, подивіться ось на цю іграшку. (Демонстрація). — Із скількох деталей
вона складається? (9) — Назвіть ці деталі. (коло овал). З якого матеріалу
виготовлено іграшку? (паперу)— Як з’єднано у ній деталі? (за допомогою
нитки) — Як ще можна з’єднати деталі іграшки? (можна їх склеїти але тоді
вона не буде рухомою.). Так, іграшка складається з 9 деталей. П’ять
нерухомих — тулуб, голова з вушками, оченята і дві рухомі — ніжки. Всі
деталі виготовлено з паперу. А рухомі деталі з’єднано з основою нитками.
Рухому іграшку потрібно виготовляти в певній послідовності.
1. Підготуйте шаблони.
2. За шаблоном на зворотному боці паперу олівцем обведіть деталі тварини.
3. Вирізаємо з паперу розмічені деталі.
4. Основу нашого баранчика склеюємо за допомогою клею.
5. А рухомі деталі з’єднуємо за допомогою клею та нитки.
6. Оздоблюємо іграшку, намалювавши їй фломастерами ніс, очі та рот. Очі
можна також вирізати та приклеїти за шаблоном.

ІV. Фізкультхвилинка.
Йшли баранчики малі,
Нахилялись до землі,
Потім встали, ноги— в боки,
І зробили три підскоки.
Потім розминали плечі,
Рівні спинки у малечі.

V. Практична робота:
Керівник стежить за правильним виконанням технологічних операцій
(розмічання, різання, проколювання, згинання) і дотриманням правил
безпечної праці. Якщо є необхідність, надає практичну допомогу чи
консультації. Зразок фото

VІ. Виставка та оцінювання робіт:


Діти виставляють свої роботи, розглядають та оцінюють їх.

VІІ. Підсумок заняття:


1.Бесіда
- Чи сподобалось сьогоднішнє заняття?
- Що ви виготовляли сьогодні?
- Які деталі виробу є рухомими?
- Робота з якими інструментами вимагає особливої обережності?
2. Гра «Незакінчене речення»
- На цьому заняття я навчився (навчилася)……
- Мене зацікавило……
- Новим для мене було…
Гуртківці відповідають на поставлені запитання. Керівник аналізує
відповіді, уточнює, виправляє, звертає увагу учнів на якість виконаної
роботи, охайність при роботі, організацію робочого місця. Оцінює роботи.

VІІІ. Прибирання робочих місць


Додаток 1
Додаток 2

You might also like