You are on page 1of 2

Тема: Основні і похідні , теплі і холодні кольори.

Виконання композиції
«Живописне яблучко».
Мета: розширити уяву учнів про живопис як вид образотворчого мистецтва,
дати поняття про основні і похідні, теплі і холодні; вчити отримувати колірні
відтінки з допомогою розділу та затемнення, змішування кольорів; розвивати
спостережливість, уяву; виховувати почуття прекрасного, любов до природи і її
щедрих дарів.
Обладнання: відео презентація «Кольори», «Чарівний пензлик», казка «Місто
барв», яблука та груші, відео «Змішування кольорів», поетапне виконання
малюнка.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Стимулювання і мотивація навчально пізнавальної діяльності.
Визначення теми і мети уроку.

Золота красуня – осінь чарівниця


По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує,
І картини дивні, чарівні малює!
Неба синє – синє, листя кольорове,
А яке довкілля радісне й чудове!

- Сьогодні ми будемо говорити про основні та похідні, теплі і холодні


кольори. Пригадаємо що таке живопис, розглянемо картини живопису і
будемо виконувати композицію «Живописне яблучко».
1.Розповідь казки.
До нас завітав «Чарівний пензлик» і хоче розповісти нам казку.
(фото на екрані)

2.Вправи із змішування фарб на палітрі. Перегляд відео презентації і одночасне


виконання вправи на палітрі.
(Діти мають аркуші паперу і змішують фарби)
3.Розгляд ілюстрації у підручнику.
4.Розгляд творів живопису (за вибором учителя)
5. Педагогічне малювання. Поетапне виконання композиції вчителем на дошці.

Вправа «Яблуко»

ІІІ. Практична робота


Виконання роботи під звуки осінніх мелодій.
ІV. Фізкультхвилинка
Щоб нам яблучко зірвати
То потрібно пострибати
А вони на землю впали
В руки щось нам не попали
Тепер треба присідати
І ті яблука збирати

V. Продовження с./р.
VІ. Перегляд та аналіз учнівських робіт.
VІІ. Підсумок уроку. Виставка робіт.
Апетитне завершення – куштуємо яблучка.

Звучить мелодія «Осінь завітала на город».

Вправа «Яблуко»
1. Що це?
2. Де можна побачити?
3. Якого розміру?
4. Якого бувають кольору?
5. Якої форми?
6. Чим пахнуть?
7. Які на дотик?
8. Яку користь?
9. Яку шкоду?
10.Овоч чи фрукт?

You might also like