You are on page 1of 4

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 м.

Житомир

Урок інформатики
2 клас НУШ
ЯКІ БУВАЮТЬ ОБ’ЄКТИ
ОБ’ЄКТИ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ І ЇХ ВЛАСТИВОСТІ

Підготувала:
вчитель інформатики
Жарська Тетяна Йосипівна

Житомир – 2021
Тема уроку: ЯКІ БУВАЮТЬ ОБ’ЄКТИ. ОБ’ЄКТИ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ І ЇХ ВЛАСТИВОСТІ
Мета:
знаннєва: називає об’єкти навколишнього світу, властивості конкретних об’єктів та
значення властивостей. Наводить приклади об’єктів, що відповідають заданим властивостям.
діяльнісна: описує об’єкт називаючи його властивості та їх значення. Визначає спільні
та відмінні ознаки, порівнює об’єкти. Дотримується правил безпеки життєдіяльності під час
роботи за комп’ютером.
ціннісна: оцінює результати своїх навчальних досягнень.
Обладнання та наочність: комп’ютери, роздатковий матеріал, презентація.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань
Всю інформацію ми отримуємо з навколишнього середовища.
Визначте завдяки яким органам чуття отримано інформацію?
 холодний дощ
 червоний автобус
 спів солов’я
 солодке яблуко
 запах конвалії
II. Мотивація навчальної діяльності
III. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
Тема уроку: Які бувають об’єкти. Об’єкти навколишнього світу і їх властивості.
Мета уроку: дати означення поняттю «об’єкт», навчити визначати спільні та відмінні ознаки
об’єктів, порівнювати об’єкти; визначати об’єкт за його властивостями.
IV. Пояснення нового матеріалу
Презентація
Слад 1-6 (демонстрація)
Обговорення: Що Ви бачите?
Все, що нас оточує – це об’єкти.
Обговорення: Які об’єкти в комп’ютерному класі?
Кожен об’єкт має своє ім’я.
ГРА. Назвіть об’єкти навколо Вас:
 червоного кольору (очікувані відповіді: вогнегасник, магніт, кофта, ручка, …)
 круглої форми (очікувані відповіді: диск, годинник, смайлик, …)
 назва починається з букви «К» (очікувані відповіді: комп’ютер, клавіатура, …)
 в назві 5 букв (очікувані відповіді: вікно, зошит, дошка, …)
 НЕ дерев’яні (очікувані відповіді: монітор, миша, …)
Об’єкт – це частина навколишнього середовища.
Об’єкти можна розділити за видами: предмети, істоти, явища.
Обговорення: Розглянемо два об’єкти. Назвіть ім’я об’єктів: М’ЯЧ.

Але ці об’єкти зовсім різні. Чому?


Об’єкт Ім’я Властивість Значення
Колір Жовтий
М’яч футбольний Розмір Великий
Форма Кругла
Колір Зелений
М’яч тенісний Розмір Малий
Форма Кругла

Висновок: Кожен об’єкт має певні властивості: колір, розмір, форму, маса, матеріал.
За властивостями можна:
 порівнювати об’єкти;
 об’єднувати кілька об’єктів у групу;
 визначити об’єкт.
V. Закріплення вивченого матеріалу
1) Презентація (обговорення)
 Визначте об’єкт за властивостями (слайд 7-9)
 Предмет, істота чи явище? (слайд 10)
 Знайди зайвий об’єкт (слайд 11-13)
 Порівняння (слайд 14-17)
 Об’єднай об’єкти в групу (слайд 18-19)
2) Казка про КОТИКІВ. Виконати завдання за вказаними
властивостями (вчитель читає, звучить музика;
роздатковий матеріал)
Жили у бабусі три котики.
1) Колір шерсті – однаковий (розфарбувати).
2) Бантики у кожного різного кольору.
3) Два імені однакові. Дай всім котикам імена.
4) Чого не вистачає на мордочці котика? Домалюй кожному.
5) У першого і третього котика в лапках квіти. А у другого – торт.
Обговорення. Дати відповідь на запитання
 Як розрізнити кожного з котів? (по різним бантикам)
 Скільки об’єкти в цій казочці?
 Які об’єкти природи Ви бачите на малюнку? (котиків, квіти)
 Що належить до неживої природи? (торт, бантики)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (3 – 4 рази, з прискоренням)
Очками покліпали,
Ручками подригали.
Ножками потопали,
В долонькі всі похлопали.
3) Робота за комп’ютером. Інстуктаж з БЖД
Програма: Інформатика 1 рік навчання → Третій зайвий.
VI. Підведення підсумків
Що дізналися на уроці?
Оцініть свої знання (інтерактивна робота, підняти руку):
1. Я знаю, що таке об’єкт.
2. Розрізняю живі та неживі об’єкти.
3. Я легко називаю властивості об’єкта.
4. Можу назвати об’єкт за його властивостями та значенням.

VII. Повідомлення домашнього завдання


Підручник: Автор М.Корнієнко, С. Крамаровська, І. Зарецька «Я досліджую світ», частина 2.
Опрацювати стор. 9 – 11, виконати практичне завдання (порівняння олівців)

Інформаційні джерела:
https://img2.freepng.ru/20180310/rje/kisspng-ball-sport-cartoon-clip-art-six-ultra-realistic-ball-5aa439283749a0.9275632515207119762265.jpg
https://99px.ru/sstorage/86/2016/08/image_86050816104824807939.gif
https://fruit-boutique.com.ua/content/images/35/480x265l50nn0/klubnika-gollandiya-250-gr-48985208825535.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/N0g1N6Pm_z9D0q3yZZYfjrq3GYqHScG76bxG9WcVx_OMxlWdtX1Za3fS1ts1a-
mnIUwF__wKjnYhPsM7A7Pc5msSjy4nj79AVluKzN-t_nBwMTK7HQ

You might also like