You are on page 1of 4

Нова українська школа - https://vsimpptx.

com
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» з використанням
підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах)
Підручник: «Я досліджую світ. Автори: Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська,
Ольга Гнатюк, Ніна Павич (2018)»

Урок №51. Тема «Дерева, кущі, трав’янисті рослини»


Очікувані результати: учні формують уявлення про дерева, кущі, трав’янисті
рослини; формують уміння їх розрізняти; засвоюють знання на практиці;
поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну
інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з
підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.
Мета:
формування предметних компетентностей:
сформувати уявлення про дерева, кущі, трав’янисті рослини; учити розрізняти
їх; вчити мовленнєвої культури; вдосконалювати навички аналізу ситуації і
дотримання правил поведінки; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: контролювати й оцінювати свої результати; вміти
висловлювати рефлексивні й оцінні судження; сприймати мету, яку ставить вчитель,
відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії,
самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в
парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;
загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну
поведінку;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно,
виразно, витримувати паузи);
соціальної: оволодіння навичками стосунків; розвивати здатність продуктивно
співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до
старших та однолітків;
інформаційної: вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і
оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з
дослідів, підручника та медіа; вдосконалювати уміння аргументувати й відстоювати
свою думку;
здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення збереження
навколишнього середовища; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички
попередження травматизму.
Обладнання та наочність: мультимедійна презентація, цеглинки LEGO.
Хід уроку
I. Організаційно-мотиваційний етап
Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.
Сонце встало-запалало,
І дітей всіх привітало…
Добрий ранок, сонечко!
Добрий ранок, діточки!
Добрий ранок, квіточки!
Хай цвіте лужочок
І шумить гайочок…
Будем дружно працювати,
Щоб змогли на всі питання
Повні відповіді дати.

Слайд 3. Ранкове коло.


- Під веселу музику станемо в коло і привітаємось теплими обіймами.

II. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.


Слайди 4-6. Розгадайте ребуси.
- Як ви гадаєте, що спільного, а що відмінного між деревами, кущами і травами?

1. Повідомлення теми і мети уроку


- Сьогодні поговоримо про дерева, кущі, трав’янисті рослини, дізнаємось, що в
них спільного та чим вони відрізняються.

III. Вивчення нового матеріалу


Слайд 7. Запам’ятайте.
- Серед рослин є дерева, кущі, трав’янисті рослини.
- Дерева мають одне міцне тверде стебло, яке називають стовбуром.

Слайд 8. Запам’ятайте.
- Серед рослин є дерева, кущі, трав’янисті рослини.
- У кущів від кореня росте декілька міцних твердих стебел.

- Слайд 9. Запам’ятайте.
- Серед рослин є дерева, кущі, трав’янисті рослини.
- У трав’янистих рослин стебла м’які, соковиті, зеленого кольору.

- Слайд 10. Поміркуйте.


- Визначте, яка із зображених рослин - дерево.
- Яка - кущ? Яка - трав’яниста рослина?
- Чим вони відрізняються?.

Слайд 11. Візьміть до уваги.


- Усі дерева виростають з насіння, але різняться формами листя та насінин.
- Чи впізнали ви дерева за їх насінням.

Слайд 12. Поміркуйте.


- «Утворіть» пари: плід — листок.
- Які ще плоди дерев ви знаєте?

2. Фізкультхвилинка
Слайд 13. Рухлива вправа.
- Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та
гарним настроєм.

3. Робота в зошитах.
Слайд 15. Сторінка 6. Вправа 1.
- Діти, розгорніть зошити на сторінці 6.
- Поміркуй.
- Чим відрізняються зображені рослини?
- До яких груп належать зображені рослини?

Слайд 16. Сторінка 6. Вправа 2.


- Поміркуйте.
- Обведи об’єкти, які виготовляють з дерева.
- Які ще об’єкти виготовляють з дерева? Назви їх.

Слайд 17. Сторінка 7. Вправа 3.


- Поміркуй.
- Розглянь і порівняй рослини.
- Поєднай з її характеристикою та групою.

Слайд 18. Сторінка 7. Вправа 4.


- Уяви та намалюй парк з рослинами та парк без рослин.
- Який парк тобі більше подобається?

4. Фізкультхвилинка
Слайд 19. Рухлива вправа.
- Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за поставою та
гарним настроєм.

IV. Закріплення вивченого


Слайд 20. Поміркуйте.
- Назви рослини, які тобі відомі. У які групи можна їх об’єднати?
- Обведи рослини з кожної групи однаковим кольором.

Слайд 21. Поміркуйте.


- Зобрази схематично кущ і трав’янисту рослину так, щоб кожен наступний
малюнок був на 2 см менший, ніж попередній.

5. Усвідомлення набутих знань


- Зробимо висновок.
- Які бувають рослини?
- Чим вони відрізняються?

Слайд 22. Висновок


- Серед рослин є дерева, кущі, трав’янисті рослини.
- Усі дерева виростають з насіння, але різняться формами листя та насінин.

Слайд 23. Інтерактивна вправа.


- З’єднай плід дерева з його листям.
- Перетягни картинки у відповідне поле.

6. Рефлексія
Слайд 24. Рефлексія «Мій настрій».
- Розфарбуй малюнок у колір, що відповідає твоєму настрою.

You might also like