You are on page 1of 3

Сагінова Олена, Ш-33

План-конспект уроку

Для 1 класу

Тема: досліджуємо групи об’єктів за спільною ознакою

Мета: ознайомити з поняттям «множина»; узагальнити знання про ознаки предметів;


розвивати кмітливість, мислення, мовлення, увагу; виховувати інтерес до математики

Хід уроку

1. Привітання (1 хв)
2. Організація класу (підготовка учнів до навчально-виховного процесу, підготовка
підручників) (1 хв)
3. Завдання 1, сторінка 12 (4 хв)
Діти використовують арифметичні штанги, числа і кружки.
1) Утворення пар.
▪ Розклади два набори арифметичних штанг за довжиною — від найкоротшої, знизу
вверх.
▪ Поклади декілька арифметичних штанг. Добери до них штанги з другого набору такої
самої довжини. Поклади штанги одну під одною так, щоб на початку кожної штанги
була синя смужка і початки смужок співпадали.
▪ Розглянь першу пару штанг. Доторкнись двома пальцями до смужок однакового
кольору, що утворюють пару.
2) Виклади арифметичні штанги вертикально, від найнижчої до найвищої, зліва направо.
Під кожною штангою поклади картку з відповідним числом.
▪ Назви штанги від найнижчої, зліва направо.
▪ Назви штанги від найвищої, справа наліво.
▪ Яка штанга розташована на третьому (сьомому, другому…) місці зліва направо?
Справа наліво? Назви цю штангу.
▪ Покажи штангу 2 (9, 4, 6…). На кому місці зліва (справа) вона розташована? Яка за
порядком штанга 2 (9, 4, 6…) зліва направо? Справа наліво?

4. Завдання 2, сторінка 12 (3 хв)


1) Назви кожну групу об’єктів (множину)
Передбачувані відповіді учнів: 1 множина – діти, 2 множина – птахи, 3 множина –
печиво, 4 множина – квіти, 5 множина – зошити
2) Скільки елементів містить кожна група (множина)?
Передбачувані відповіді учнів: 1 множина – 5, 2 множина – 3, 3 множина – 10, 4
множина – 7, 5 множина – 4

5. Фізкультхвилинка зорова (2 хв)


На дошці вчитель малює геометричні фігури великого розміру: коло, квадрат і трикутник.
Вчитель веде указкою по контуру фігури, може окремо показувати кути фігур, їхні средини
а діти стежать за кінчиком указки, не повертаючи голови.

6. Графічний диктант (6 хв)


На партах в дітей аркуши в клітинку.
Спочатку вчитель пропонує дітям відгадати образ за допомогою загадки:
Сагінова Олена, Ш-33
І ввечері, і зранку
Вартую я на ґанку.
І кусаю, і гарчу-
В дім чужих не пропущу. (Собака)
Вчитель диктує: 5 вниз, 1 праворуч, 2 вверх, 3 праворуч, 2 вниз, 1 праворуч, 3 вверх, 2
праворуч, 2 вверх, 2 ліворуч, навскоси ліворуч вверх, 2 вниз, 3 ліворуч, навскоси ліворуч
вверх. У результаті диктанту візерунок замикається і утворюється образ собаки.

7. Завдання 3, сторінка 12 (2 хв)


1) Як назвати групу (множину) об’єктів, поданих на малюнку? – Геометричні фігури.
2) Назвати кожну фігуру. (Шестикутник, чотирикутник, трикутник, коло, трикутник,
п’тикутник, трапеція)
3) Чого більше: усіх фігур чи многокутників? усіх фігур чи червоних фігур? – Усіх фігур.

8. Вправа «Добір родового поняття до видових» (3 хв)


Вчитель перелічую видові поняття, а учні мають назвати множину родовим поняттям, та
сказати кількість елементів:
1) Огірок, морква, помідор, цибуля, капуста, картопля – це група (множина) яких
предметів? – Множина овочів.
2) Стілець, стіл, диван, шафа – це група (множина) яких предметів? – Множина меблів.
3) Оса, комар, жук, сонечно, метелик – це група (множина) яких предметів? – Множина
комах.
4) Чашка, виделка, тарілка, глечик – це група (множина) яких предметів? – Множина
посуду.

9. Фізкультхвилинка (6 хв)

До п'яти ви рахували,

(Ноги на ширині плечей, руки зігнуті біля плечей.)

Гирі вгору піднімали,

(Випрямляти руки вгору, піднімаючи голову.)

Один, два, три, чотири, п'ять –

Не втомились піднімать?

(Кулачки стиснуті.)

 Скільки олівців у нас,

(Ноги на ширині плечей, руки за спиною.)

Нахиліться стільки ж раз:

(Робити подвійні нахили тулуба праворуч-ліворуч.)

Один, два, три, чотири –


Сагінова Олена, Ш-33
Набираємося сили!

(Стопи разом, руки на поясі.)

Скільки ластівок у небі,

Стільки ж раз присісти треба:

(Присідати на носках, розводячи в боки прямі руки.)

Один, два, три, чотири, п'ять –

Нижче треба присідать!

(Ноги на ширині плечей, одна рука вгорі, друга внизу.)

10. Завдання 4, сторінка 12 (2 хв)


Визнач, за якою ознакою фігури розбито на групи (множини).
Відповіді учнів: 1 – за кольором, 2 – за формою, 3 – за розміром

11. Підсумок уроку (5 хв)


Інтерактивна гра «Мікрофон»
 Як називають групу об'єктів? – Групу об'єктів називається множина.
 З якими додатковими матеріалами ми працювали? – Ми працювали з
арифметичними штангами, числами та кружками.
 За якими ознаками можна об'єднати геометричні фігури? - Геометричні фігури
можна об'єднати за розміром, кольором, формою.
 Вам сподобався цей урок?

You might also like