You are on page 1of 4

План-конспект уроку

Клас: 3
Тема: Орігамі. Виготовлення об’ємного метелика технікою орігамі.
Об’єкт праці: листівка з об’ємним метеликом в техніці орігамі
Мета: узагальнити і систематизувати знання про техніку оригамі, навчити учнів виконувати
метелика в техніці орігамі за зразком, розвивати творче мислення учнів, розвивати творчий
підхід до виготовлення листівки, виховувати тактовність та повагу до батьків, виховувати
відповідальність за свій виріб.
Обладнання:
 Двосторонній кольоровий папір
 Білий папір
 Ножиці
 Клей
 Олівці
 Презентація
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація класу. (2-5 хв)
Доброго ранку діти. Рада вітати вас на нашому уроці.
Ви знаєте, що скоро наступить літо. Зараз сонечко найбільше дарує нам тепла та світла, щоб
ми готувалися до нової пори року. Отож давайте посміхнемося так само яскраво і привітно
як наше сонце і подаруємо цю усмішку своєму сусіду по парті. Тепер зверніть свою увагу на
мене і будемо починати урок.
Для виконання виробу нам знадобляться деякі інструменти. Тому я буду називати по черзі
матеріали, а ви підіймайте їх догори. Якщо одного з перелічених інструментів у вас немає –
просто підніміть догори ручку і я видам. Що нам сьогодні знадобиться … (Кольоровий папір,
білий папір, ножиці, клей, кольорові олівці).
А тепер давайте розкладемо всі наші матеріали та інструменти так, щоб до кожного з них був
вільний та безпечний доступ. На край парти кладемо папір. Поряд покладіть олівці, ножиці,
клей.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. (5-7 хв)
Ви мабуть здогадуєтесь яке свято до нас наближається (дати учням подумати, або висловити
свою думку). Якщо хтось забув, або не знає – ми будемо вітати всіх мам з їх днем. А точніше
- День матері.
Насправді, в різних куточках світу його святкують в різні дати. Але в Україні ми будемо
святкувати його 14 травня.
Я впевнена, що це свято буде хорошим приводом подарувати щось своїй мамі. Особливо,
якщо ви зробите подарунок своїми руками.
Сьогодні у вас таки буде ця можливість. Але перед тим, як ви будете виготовляти подарунок,
пропоную відгадати ребус. А відповіддю до нього стане назва техніки, в якій буде
виготовлений ваш майбутній виріб.

Орган (-3 літери) – ор + і + гамбургер (-6 літер) – гам + і = орігамі


Ви молодці! Так, це орігамі. Давайте пригадаємо що ж означає ця техніка.
Орігамі – це вид декоративно-ужиткового мистецтва. У перекладі з японської мови це
мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення виробів шляхом
використання геометричних згинів і складок.
Мистецтво орігамі своїм корінням походить з давнього Китаю, де був винайдений папір. В
основу виробів технікою орігамі покладено квадрат.
Існує декілька видів орігамі:
1. Модульне орігамі – або оригамі з модулів - це техніка, яка використовує не один, а
багато маленьких паперових аркушів. За визначеною методикою формуються
спеціальні модулі з паперу, з яких і складається фіґурка. При цьому модулі можуть
бути різної форми: трикутні, прямокутні, квадратні, і при з'єднанні вони добре
тримаються.
2. Класичне орігамі – робиться з одного паперового аркуша без застосування ножиць і
клею. Аркуші частіше квадратні, хоча допускаються і прямокутні, трикутні, круглі.
3. Мокре орігамі – використовує намочування паперу, але для цього потрібен щільний
папір, просочений водорозчинним клеєм для скріплення волокон. Це дозволяє зліпити
з паперу практично що завгодно завдяки вищій пластичності матеріалу.
4. Кірігамі – це техніка, дозволяє не тільки складання, але й вирізання. Походить від
японського кірі - різати, та камі - папір.
Відмінно!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. (3-7 хв)
Напевно ви здогадалися, що сьогодні на уроці будете виготовляти класичне орігамі. Але
який саме виріб, вам також доведеться вгадати. Отож, слухайте уважно загадку та в кінці
скажете відповідь на неї усі разом.
Чудеса, погляньте, дітки –
З квітки полетіла квітка!
В неї крильця кольорові,
Пурхає в гаю і в полі.
Як же зветься цей веселик?
Здогадалися? …
(Метелик)
Молодці! Ви правильно відгадали загадку.
Нарешті можу повідомити вам, який подарунок ви будете робити. Це листівка з об’ємним
метеликом (демонстрація об’єкту праці).
З яких частин вона складається? (учні відповідають). Так, правильно – листівка та об’ємний
метелик.
Яким чином прикріплений метелик до паперу? (учні відповідають). Так. Правильно – за
допомогою клею.
Але перед тим як виконувати цей виріб, варто нагадати правила поведінки з ножицями та
клеєм, бо вони нам сьогодні знадобляться для роботи. Я буду казати початок речення, а ви –
будете закінчувати.
Сидіти рівно, не … (крутитися).
Не розмахувати чим? … (ножицями).
Ножиці класти на робоче … (місце).
Передавати ножиці заокругленим чим?… (кінцем).
Клей після використання потрібно … (закривати).
Папір використовувати як?... (економно).

Фізкультхвилинка (1-2 хв)


1-2 – всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
3-4 – нахилились,
Із струмочка гарно вмились
5-6 – всі веселі,
Крутимось на каруселі.
7-8 – в потяг сіли,
Ніжками затупотіли.
9-10 – відпочили,
І за парти тихо сіли.

Розумнички! Давайте переходити до виконання подарунка.

ІV. Практична робота учнів (15-25 хв)


Поетапна робота учнів:
Вирізання із білого паперу основи для листівки (15х15)
Вирізання із паперу квадрат
Складання орігамі (за інструктажем вчителя)
Написання побажання для мами (на розсуд учня)
Прикріплення метелика до листівки

V. Аналіз і оцінка учнівських робіт. (2 хв)


Давайте розглянемо декілька ваших робіт. Хто б хотів показати свою листівку?
Давайте усі будемо залучатися до оцінки робіт, ви можете назвати плюси та мінуси в роботі
вашого однокласника (учні показують).
VІ. Підсумок уроку. (2-4 хв)
Наш урок добігає кінця. Давайте ж пригадаємо в якій техніці ми сьогодні працювали (учні
відповідають: орігамі). Розумнички, це правильна відповідь.
Хочу щоб ви поділилися своїми враженнями від сьогоднішнього уроку. Давайте виконаємо
вправу «Закінчи речення»:
 сьогодні я дізнався …
 на уроці навчився …
 мені було важко …
 тепер я знаю, що …
 мене здивувало …
Було приємно почути ваші відгуки та враження від уроку. Сподіваюсь, що ваші матусі
будуть в захваті коли побачать листівку, яку ви зробили для них.
VІІ. Прибирання робочого місця.

You might also like