You are on page 1of 6

Периметр трикутника.

Види трикутників

Конспект уроку з алгебри для 5 класу


підготувала вчитель математики

КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня
школа І-ІІІ ступенів №1»
Гуляйпільської районної ради

Сіріньок А.А.

м.Гуляйполе

2017
Тема: Периметр прямокутника. Види трикутників.
Мета: Формувати ключові математичні компетенції учнів: поглиблювати
уявлення про геометричні фігури на площині, оперувати геометричними
об’єктами, розв’язувати задачі практичного змісту та оцінювати результати
їх виконання, застосовувати математичні методи у навчальних і життєвих
ситуаціях. Розвивати навички учні, оперувати формулами периметрів
трикутників та математичною мовою, виховувати особистість, здатну
усвідомлювати важливість математики, як універсальної науки та ІКТ для
ефективного розв’язування математичних задач.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань, навичок, вмінь.
Завдання уроку:
 використовувати комп’ютерну техніку як наочний засіб;
 використовувати комп’ютерну техніку як засіб контролю.
Обладнання: Комп’ютер, телевізор, таблиці «Алгебра 7-9 клас» Неліна,
комп’ютерна презентація, плакат «Складові успіху», сигнальні картки.
Функції комп’ютерної техніки:
 наочний засіб;
 засіб підвищення пізнавальної активності.
Методи використання ІКТ:
 пояснювальний
 мотиваційний
Література. О.С. Істер «Математика. 5 клас» видавництво «Генеза», Київ ,
2013, «Математика в школах України» №28, 2009 р.
Очікувані результати:
 учень формулює формулу периметра трикутника, розпізнає види
трикутників (разом з учителем);
 розв’язує вправи, що передбачають знаходження периметра
трикутника, визначає вид трикутника.
 Структура уроку.
І. Організаційно – психологічний етап (2 хв.)
Методи: а) «Асоціативний кущ»,
б) «Сходинки до успіху».
ІІ. Етап актуалізації опорних знань і вмінь учнів (7 хв.)
Перевірка домашнього завдання, мотивація, актуалізація.
Методи: а) «Робота в парах», «Взаємоперевірка»,
б) «Інтелектуальна розминка»
в) фізкультхвилинка
ІІІ. Етап вивчення нового матеріалу (20 хв.)
Методи: а) робота з опорним конспектом,
б) колективна робота на дошці,
в) робота з підручником,
г) історична загадка печатки царя Соломона».
д) самостійна робота,
е) релаксація.
ІV. Етап первинного застосування одержаних знань, вмінь і навичок учнів (8
хв.)
Методи: а) робота учнів з презентаціями,
б) «Проблема - розв’язування завдання високого рівня»
в) Метод «Випереджувального завдання» .
V. Інформування про домашнє завдання та інструктаж щодо його виховання
(4 хв.)
Методи: а) диференційоване домашнє завдання.
VІ. Підсумкова частина уроку (4 хв.)
Методи: а) три «Чи сподобалось?»
б) «Сигнальні картки»,
в) «Смайлики»
г) «Побажання».
Хід уроку
І. Мета етапу: створення сприятливого психологічного клімату на уроці.
Доброго дня! – Сьогодні на уроці математики, як і завжди, я розраховую на
вашу підтримку та допомогу і хочу побажати вам:
Усміхніться! Добрий настрій
Допоможе ще й не раз
Співпрацюйте на уроці
Дуже дружний ви в нас клас.
Проявіть хоробрість духу.
Одним словом я бажаю вам успіху!
Діти, підніміть руку, хто бажає досягти успіху? Я теж бажаю його досягти.
Отже бачу, що це питання є важливим для нас: тож давайте обговоримо його
та запропонуємо складові успіху, які розмістимо на плакаті «Складові
успіху».
Складові успіху
Активність на уроці Співпраця

Добрий настрій Не бійся помилитися

Успіх
Наполегливість Віра у свої сили

Уважність Досконала підготовка

«Досягнення успішного результату під час розв’язування задач – зовсім не


привілей математики. Усе людське життя – це не що інше, як постійне
бажання досягти успіху…» Е. Ільєнков

(Слайд 2).

Сходинки до успіху

Девіз уроку
Якщо хочеш досягнути
У житті вершин,
Математику збагнути
Мусиш до глибин!

Ви розмістилися в групах, тому протягом уроку, якщо є бажання всі


питання можна обговорювати в групах.

ІІ. (постановка мети, мотивація, актуалізація опорних знань, умінь).

Мета етапу:

- організувати цілеспрямовану діяльність учнів;


- розвивати внутрішню мотивацію учнів до теми, що вивчається;
- навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку;
- відтворити необхідні знання та вміння для досягнення результатів
уроку.
Метод «Робота в парах», «Взаємоперевірка».
Учні перевіряють домашні завдання один у одного обмінявшись
зошитами, а правильність виконання завдань звіряють з дошкою.
№ 675, 691, 711* (Слайд 3).
Метод «Інтелектуальна розминка» (Слайд 4, 5)
ІІІ. Етап вивчення нового матеріалу
Трикутники в нашому житті. (Слайди 7-18)
Пояснення теми уроку (Слайди 19-31).
Метод: «Робота з опорним конспектом»
Опорний конспект з теми: «Периметри трикутників» 5 клас.

ABC — різносторонній. ABC — рівнобедрений, ABC— рівносторонній.

Якщо АВ = с, ВС = а, АВ = ВС - бічні сторони, АВ = ВС = АС = а,

АС = b, то АС— основа. Р = 3а

Р=а+b+с Якщо АВ = ВС = а, АС = b, то
Р = 2а + b

Метод: «Фізкультхвилинка,». (Слайд 32)


Метод «Історична загадка печатка царя Соломона» (Слайд 33)
Метод «Колективна робота біля дошки»
До дошки виходять учні та знаходять периметри трикутників за моделями
(рівностороннього, рівнобедреного, різностороннього трикутників) з усним
коментарем під час виконання.
Отже, виконали завдання в змінених ситуаціях, скориставшись не тільки
формулами периметрів різних видів трикутників за сторонами, а й раніше
набутими знаннями. (видами кутів, знаходження периметрів трикутників у
початковій ланці).
Метод: «Робота з книгою»
Підручник «Математика 5 клас» стор. 158-159 (Означення периметра
трикутника, види трикутників за сторонами і кутами).
Метод: «Самостійна робота» , «Робота в групах»
Учні вимірюють кути в запропонованих моделях трикутників.
Метод «Релаксація» (Слайд 34).
IV. Метод: «Робота з учнів екраном телевізора»
Мета етапу: навчитися застосовувати формули периметрів різних видів
трикутників.
Отже, ми вміємо застосовувати формули периметрів трикутників,
враховуючи їх сторони і використовувати знання в нових нестандартних
умовах. (Слайд 35-36)
Метод «Випереджувального завдання» Учні готували малюнки,
використовуючи геометричні фігури: кут або трикутник.
V. Мета етапу: провести інструктаж щодо виконання домашнього
завдання. (Слайд 37).
Таким чином сьогодні на уроці ми досягли успіху, але протягом уроку ми
весь час працювали з партнерами, могли отримати допомогу, а в житті
дуже часто доводиться розраховувати на свої сили. І цьому треба вчитися,
це одна із причин виконання домашнього завдання.
VІ. Мета етапу: визначити, чи досягнута мета, очікувані результати.
Метод три «Чи сподобалось?». Діти відповідають на питання і показують
сигнальні картки (зелений колір – сподобалося все на уроці, було цікаво;
жовтий колір – нормально, але є запитання.
1. Чи пізнали ви чогось нового на уроці.
2. Чи сподобався вам урок?
3. Чи зрозуміли ви, які є види трикутників та знаходження їх периметрів?
Метод «Сигнальні картки». Кожен з вас обов’язково знайде формулу
успіху, і свій алгоритм. Адже успіх – це 10% таланту і 90% щоденної
наполегливої праці. На згадку про цей урок виберіть колір сигнальної
картки, який на ваш погляд відповідає уроку.
Метод «Смайлики» Кожен з учнів домалює смайлик, виразивши свої
емоції після проведеного уроку.
Метод «Побажання»
Відомий письменник Лев Толстой сказав, що людину можна оцінити
дробом, знаменник якого становить те хороше, що вона думає про себе
сама, а чисельник – те хороше, що про цю людину думають інші. Нехай
дріб у кожного буде правильним. бажаю усім, щоб щастя додавалося, а
горе віднімалося, щоб добробут множився, а любов ділилася.

You might also like