You are on page 1of 1

УРОК №129 5 клас

Тема. Повторення теми «Натуральні числа і дії з ними. Геометричні фігури і величини».
Мета: повторити відомості з теми, розвивати розумову активність, логічне мислення, виховувати
наполегливість, відповідальність за результати навчальної діяльності.
Тип уроку: закріплення знань, умінь, навичок.
Обладнання: комп’ютер, презентація вчителя, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Організація уваги учнів.
ІІ. Аналіз контрольних робіт
Здійснення роботи над помилками учнів у зошитах для контрольних робіт.
IІI. Мотивація навчальної діяльності.
Людина, що не знає математики, не здатна ні до яких інших наук. Більш того, вона навіть не здатна
оцінити рівень свого невігластва, а тому не шукає від нього ліки. (Роджер Бекон)

IV. Формування теми і завдань уроку.


V. Актуалізація опорних знань.
- Які числа називаються натуральними?
- Які є розряди натуральних чисел?
- Що називається відрізком?
- Що називається координатним променем?
- Як порівняти натуральні числа?
- Які види кутів ви знаєте?
- Як виміряти величину кута?
- Як побудувати кут даної величини?
VІ. Закріплення умінь і навичок
Розв’язування вправ
1. Запишіть цифрами число:
1) сімдесят шість мільярдів чотириста вісімдесят два мільйони сімсот сімдесят три тисячі триста
п'ятдесят один;
2) двісті сім мільйонів тридцять сім тисяч дванадцять.
2. Порівняйте числа:
1) 3 381 і 3 318;
2) 957 901 і 900 001.
3. Накресліть координатний промінь і позначте на ньому точки, що відповідають числам 1; 3; 7; 9.
4. Накресліть відрізок CD, довжина якого 5 см 5 мм, позначте на ньому точку А. Запишіть, які
відрізки при цьому утворились, і виміряйте їх довжини.
5. Точка М належить відрізку АВ, AM = 18 см, відрізок ВМ на 17 см довший за відрізок AM. Знайдіть
довжину відрізка АВ.
6. Запишіть усі можливі цифри, які можна поставити замість зірочки, щоб утворилась правильна
нерівність:
1) 534* > 5 347;
2) 18*3 < 1846.
7. На відрізку MN завдовжки 23 см. позначили точки А і В так, що АМ = 16 см, BN = 13 см. Чому
дорівнює довжина відрізка АВ?
8. Побудуйте кут:
1) 30°;
2) 150°.
VІІ. Підсумок уроку.
«Аукціон знань».
Кожному з учнів треба назвати якісь теоретичні відомості з даної теми. Наступні повинні уважно
слухати, щоб не повторюватись. Хто назве останній – переможе.
VІІІ. Домашнє завдання.
Ст. 326 – № 4, 9, 11.
ІХ. Рефлексія.
Моя діяльність на уроці. Передати зміст своєї діяльності на уроці за допомогою трьох дієслів.

You might also like