You are on page 1of 14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

6usm
MINGG HA TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U RI A
8.30 - 9.00 pg
Pendidika
4 Ra 19.1.2022 6
30 n
2 bu
minit Jasmani
MODUL KEMAHIRAN : OLAHRAGA ASAS

UNIT 6: RIANG REKREASI

TAJUK Hidup Semula


1.14 Berkebolehan melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan
STANDARD KANDUNGAN 2.14 Berkebolehan mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan.
5.3 Berkebolehan berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti fizikal.
1.14.2 Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak dalam
permainan Libat dan Hidup Mati.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.14.2 Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional seperti
permainan Libat dan Hidup Mati.
5.3.4 Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak
dalam permainan Libat dan Hidup Mati.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional
seperti permainan Libat dan Hidup Mati.
3. Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat bergerak 3 langkah permainan hidup mati dengan betul.

1. Murid mengimbas kembali mengenai cara permainan hidup mati.


2. Murid menyatakan cara untuk memastikan tiada pemain yang dapat “hidup” semula.(KBAT)
3. Murid memanaskan badan.
4. Murid melakukan aktiviti permainan hidup mati. (PAK21)(PBD)
5. Murid mengehadkan atau tandakan kawasan permainan.
AKTIVIT
6. Murid memastikan tiada sebarang objek berbahaya di Kawasan permainan dan
I PDPC elakkan pertembungan.
7. Murid menyejukkan badan.
8. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
10. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB BT m/s 63

KBAT Menganalisis E Kreativiti dan Inovasi


M
K
PAK 21 Games (Permainan) NILAI MURNI Kerjasama

PENTAKSIRAN BILIK Permainan


TAHAP PENGUASAAN (TP) 6
DARJAH
(PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK PDPC ditunda. Murid terlibat dengan


program MEGA.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
6ukm
MINGG HA TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U RI A
7.30 - 8.00 pg
Pendidika
4 Khamis 20.1.2022 6
30 n
2
minit Jasmani
MODUL KEMAHIRAN : OLAHRAGA ASAS

UNIT 6: RIANG REKREASI

TAJUK Hidup Semula


1.14 Berkebolehan melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan
STANDARD KANDUNGAN 2.14 Berkebolehan mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan.
5.3 Berkebolehan berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti fizikal.
1.14.2 Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak dalam
permainan Libat dan Hidup Mati.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.14.2 Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional seperti
permainan Libat dan Hidup Mati.
5.3.4 Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak
dalam permainan Libat dan Hidup Mati.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional
seperti permainan Libat dan Hidup Mati.
3. Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat bergerak 3 langkah permainan hidup mati dengan betul.

1. Murid diterangkan mengenai cara permainan hidup mati.


2. Murid menyatakan cara untuk memastikan tiada pemain yang dapat “hidup” semula.(KBAT)
3. Murid memanaskan badan.
4. Murid melakukan aktiviti permainan hidup mati. (PAK21)(PBD)
5. Murid mengehadkan atau tandakan kawasan permainan.
AKTIVIT
6. Murid memastikan tiada sebarang objek berbahaya di Kawasan permainan dan
I PDPC
elakkan pertembungan.
7. Murid menyejukkan badan.
8. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
10. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB BT m/s 63

KBAT Menganalisis E Kreativiti dan Inovasi


M
K
PAK 21 Games (Permainan) NILAI MURNI Kerjasama

PENTAKSIRAN BILIK Permainan


TAHAP PENGUASAAN (TP) 6
DARJAH
(PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Murid yang tidak mencapai objektif diberi
bimbingan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
6ukm
MINGG HA TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U RI A
8.30 - 9.00 pg
Pendidika
4 Jumaat 21.1.2022 6
30 n
2
minit Jasmani
MODUL KEMAHIRAN : OLAHRAGA ASAS

UNIT 6: RIANG REKREASI

TAJUK Hidup Semula


1.14 Berkebolehan melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan
STANDARD KANDUNGAN 2.14 Berkebolehan mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan.
5.3 Berkebolehan berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti fizikal.
1.14.2 Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak dalam
permainan Libat dan Hidup Mati.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.14.2 Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional seperti
permainan Libat dan Hidup Mati.
5.3.4 Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Bermain permainan tradisional yang menggunakan kemahiran berlari dan mengelak
dalam permainan Libat dan Hidup Mati.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Mengenal pasti strategi yang sesuai digunakan semasa bermain permainan tradisional
seperti permainan Libat dan Hidup Mati.
3. Berinteraksi secara positif dalam pelbagai situasi semasa melakukan aktiviti.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat bergerak 3 langkah permainan hidup mati dengan betul.

1. Murid mengimbas kembali mengenai cara permainan hidup mati.


2. Murid menyatakan cara untuk memastikan tiada pemain yang dapat “hidup” semula.(KBAT)
3. Murid memanaskan badan.
4. Murid melakukan aktiviti permainan hidup mati. (PAK21)(PBD)
5. Murid mengehadkan atau tandakan kawasan permainan.
AKTIVIT
6. Murid memastikan tiada sebarang objek berbahaya di Kawasan permainan dan
I PDPC elakkan pertembungan.
7. Murid menyejukkan badan.
8. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
10. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB BT m/s 63

KBAT Menganalisis E Kreativiti dan Inovasi


M
K
PAK 21 Games (Permainan) NILAI MURNI Kerjasama

PENTAKSIRAN BILIK Permainan


TAHAP PENGUASAAN (TP) 6
DARJAH
(PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


Murid yang tidak mencapai objektif diberi
bimbingan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
4ukm
MINGG H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U A A
RI
11.50 12.50 ptg
4 Khamis 20.1.2022 4 - Sejarah
2
60
minit
TEMA SEJARAH AWAL NEGARA

TAJUK 5: Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka

UNIT 10. Tun Perak Bendahara Terbilang

TOPIK Asal Usul Nama Melaka daripada Pelbagai Sumber

STANDARD KANDUNGAN 5.3 Tun Perak Sebagai Bendahara Melaka


5.3.1 Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
STANDARD 5.3.2 Menganalisis peranan Tun Perak sebagai Bendahara Melaka
PEMBELAJARAN K5.3.5 Menjelaskan nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh dicontohi
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
Murid berjaya mengambarkan cara menyatakan penghargaan terhadap jasa dan
KRITERIA KEJAYAAN
sumbangan Tun Perak.
Set induksi:-
1. Murid melihat gambar mengenai Melaka pada zaman dahulu. Murid dipilih
untuk menceritakan apa yang dilihat di dalam gambar kepada rakan. (PAK21)
Aktiviti:-
2. Murid dibimbing untuk memahami dialog.
AKTIVI 3. Guru bercerita tentang riwayat hidup Tun Perak. (PBD)
TI
4. Murid menyusun riwayat hidup Tun Perak menggunakan kad manila yang diberi
PDPC
oleh guru. (KBAT)
5. Murid membentangkan kepada kelas nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh
dicontohi. Penutup:-
6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BBB Buku Teks m/s 142-145

KBAT Menganalis E Nilai Murni


M
K
Presentations (Persembahan)-
AKTIVITI PAK-21 NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab
individu.

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita


(TP) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK 15/20 murid dapat mencapai objektif pdp.


Murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.

CATAT -
AN
RANCANGAN PDPC HARIAN
5uum
MINGGU H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
A A
RI
7.30 - 8.30 pg Reka
4 Ra 19.1.2022 5 Bentuk
2 bu 60 dan
minit Teknolo
gi
MOD 5.0 Aplikasi Reka bentuk Teknologi Kejuruteraan
UL
UNIT 2. APLIKASI REKA BENTUK TEKNOLOGI KEJURUTERAAN
TAJU Mari Membina Kipas Solar
K
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Produk Menggunakan Tenaga Boleh Bantu
5.1.5 Menerangkan peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan
STANDARD produk
PEMBELAJARAN yang menggunakan tenaga boleh baharu.
5.1.6 Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Menerangkan peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
produk yang menggunakan tenaga boleh baharu.
2. Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Murid berjaya:
KRITERIA KEJAYAAN
Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Pengenalan:-
Murid mengimbas kembali pelajaran tentang elemen penting dalam penilaian lakaran.
Aktiviti:-

AKTI 1. Murid ditunjukkan alatan dan bahan maujud untuk menghasilkan projek.
VITI 2. Murid secara dalam kumpulan, menyediakan alatan dan bahan yang akan
PDPC digunakan untuk penghasilan projek. (KBAT)
Penutup:-
Murid merumuskan perkara penting yang telah dipelajari hari ini. (KBAT)

AKTIVITI PAK-21 Table Talkers (Perbincangan di meja)

BBB Buku teks m/s 30-32


KBAT Menilai
NILAI Kerjasama
EMK Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Murid tidak dapat menyiapkan projek kerana kekurangan masa.
Projek diteruskan pada minggu hadapan. PDPC ditunda. Murid
terlibat dengan program MEGA.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
4uum
MINGG H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U A A
RI
9.0 - 10.00 ptg
4 Ra 19.1.2022 4 0 Sejarah
2 bu
60
minit
TEMA SEJARAH AWAL NEGARA

TAJUK 5: Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka

UNIT 10. Tun Perak Bendahara Terbilang

TOPIK Asal Usul Nama Melaka daripada Pelbagai Sumber

STANDARD KANDUNGAN 5.3 Tun Perak Sebagai Bendahara Melaka


5.3.1 Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
STANDARD 5.3.2 Menganalisis peranan Tun Perak sebagai Bendahara Melaka
PEMBELAJARAN K5.3.5 Menjelaskan nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh dicontohi
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
Murid berjaya mengambarkan cara menyatakan penghargaan terhadap jasa dan
KRITERIA KEJAYAAN
sumbangan Tun Perak.
Set induksi:-
1. Murid melihat gambar mengenai Melaka pada zaman dahulu. Murid dipilih
untuk menceritakan apa yang dilihat di dalam gambar kepada rakan. (PAK21)
Aktiviti:-
2. Murid dibimbing untuk memahami dialog.
AKTIVI 3. Guru bercerita tentang riwayat hidup Tun Perak. (PBD)
TI
4. Murid menyusun riwayat hidup Tun Perak menggunakan kad manila yang diberi
PDPC
oleh guru. (KBAT)
5. Murid membentangkan kepada kelas nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh
dicontohi. Penutup:-
6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BBB Buku Teks m/s 142-145

KBAT Menganalis E Nilai Murni


M
K
Presentations (Persembahan)-
AKTIVITI PAK-21 NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab
individu.

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita


(TP) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK PDPC ditunda. Murid terlibat dengan program MEGA.

CATAT -
AN
RANCANGAN PDPC HARIAN 6upm

MINGGU H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN


A A
RI
11.50 - 12.50 ptg
4 Rabu 19.1.2022 6 Reka Bentuk dan
2 60 Teknologi
minit
BIDA TAJUK /
NG UNIT
Tekni 4.0 Penghasilan Projek
kal
4.3 Mereka bentuk projek bertema berasaskan bahan bukan logam, bahan logam dan
STANDARD
elektromekanikal
KANDUNGAN
STANDARD
4.3.10 Memasang bahagian projek dan komponen elektromekanikal. (m4)
PEMBELAJARAN

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Memasang sistem elektromekanikal pada projek dengan betul.

KRITERI
A Murid berjaya memasang sistem elektromekanikal pada projek dengan betul.

KEJAYA
AN
1. Guru menunjukkan projek contoh yang lengkap dengan sistem asas elektromekanikal.
2. Murid berbincang dengan guru tentang sistem pergerakan pada projek.
(PAK21) 3.Guru menunjukkan cara memasang sistem elektromekanikal pada
AKTIVIT projek.
4. Murid mengambil komponen elektromekanikal, bahan dan alat tangan yang diperlukan.
I PDPC 5. Murid memasang perumah wayar an pemegang bateri. (PAK21)
6. Murid memasang suis tekan tutup.
7. Murid memasang suis mikro dan perspeks C4.
8. Murid membuat pendawaian, penyambungan litar 1 dan litar 2. (KBAT)
9. Guru membuat rumusan tentang pelajaran pada hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) Project (Projek)
1. Lakaran projek
2. Bahan bukan logam
BBB 3. Alatan tangan
4. Bahan pengikat
5. Komponen elektromekanikal

KBAT Menganalis PETA I-THINK Peta bulatan

NILAI MURNI Berdisiplin, tekun dan bekerjasama.


EK2 - boleh merealisasikan idea untuk kesesuaian
ELEMEN KEUSAHAWANAN semasa
MERENTAS
KREATIVITI DAN Boleh menggunakan cara dan teknik mengikut
KURIKULUM
INOVATIF kaedah yang lebih baik.

TAHAP PENGUASAAN
5 PENTAKSIRAN Hasil kerja murid
(PBD)
/PENILAIAN
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
Projek akan diterus pada minggu hadapan. (Murid terlibat dengan program MEGA)
RANCANGAN PDPC HARIAN
5utm
MINGGU H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
A A
RI
10.50 - 11.50 pg Reka
4 Khamis 20.1.2022 5 Bentuk
2 60 dan
minit Teknolo
gi
MOD 5.0 Aplikasi Reka bentuk Teknologi Kejuruteraan
UL
UNIT 2. APLIKASI REKA BENTUK TEKNOLOGI KEJURUTERAAN
TAJU Mari Membina Kipas Solar
K
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Produk Menggunakan Tenaga Boleh Bantu
5.1.5 Menerangkan peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan
STANDARD produk
PEMBELAJARAN yang menggunakan tenaga boleh baharu.
5.1.6 Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Menerangkan peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
produk yang menggunakan tenaga boleh baharu.
2. Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Murid berjaya:
KRITERIA KEJAYAAN
Mengira dan membuat anggaran kos bahan bagi produk yang akan dihasilkan
Pengenalan:-
Murid mengimbas kembali pelajaran tentang elemen penting dalam penilaian lakaran.
Aktiviti:-

AKTI 1. Murid ditunjukkan alatan dan bahan maujud untuk menghasilkan projek.
VITI 2. Murid secara dalam kumpulan, menyediakan alatan dan bahan yang akan
PDPC digunakan untuk penghasilan projek. (KBAT)
Penutup:-
Murid merumuskan perkara penting yang telah dipelajari hari ini. (KBAT)

AKTIVITI PAK-21 Table Talkers (Perbincangan di meja)

BBB Buku teks m/s 30-32


KBAT Menilai
NILAI Kerjasama
EMK Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK Murid tidak dapat menyiapkan projek kerana kekurangan masa.
Projek diteruskan pada minggu hadapan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
4usm
MINGG H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U A A
RI
9.0 - 10.00 pg
4 Jumaat 21.1.2022 4 0 Sejarah
2
60
minit
TEMA SEJARAH AWAL NEGARA

TAJUK 5: Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka

UNIT 10. Tun Perak Bendahara Terbilang

TOPIK Asal Usul Nama Melaka daripada Pelbagai Sumber

STANDARD KANDUNGAN 5.3 Tun Perak Sebagai Bendahara Melaka


5.3.1 Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
STANDARD 5.3.2 Menganalisis peranan Tun Perak sebagai Bendahara Melaka
PEMBELAJARAN K5.3.5 Menjelaskan nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh dicontohi
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
Murid berjaya mengambarkan cara menyatakan penghargaan terhadap jasa dan
KRITERIA KEJAYAAN
sumbangan Tun Perak.
Set induksi:-
1. Murid melihat gambar mengenai Melaka pada zaman dahulu. Murid dipilih
untuk menceritakan apa yang dilihat di dalam gambar kepada rakan. (PAK21)
Aktiviti:-
2. Murid dibimbing untuk memahami dialog.
AKTIVI 3. Guru bercerita tentang riwayat hidup Tun Perak. (PBD)
TI
4. Murid menyusun riwayat hidup Tun Perak menggunakan kad manila yang diberi
PDPC
oleh guru. (KBAT)
5. Murid membentangkan kepada kelas nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh
dicontohi. Penutup:-
6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BBB Buku Teks m/s 142-145

KBAT Menganalis E Nilai Murni


M
K
Presentations (Persembahan)-
AKTIVITI PAK-21 NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab
individu.

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita


(TP) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK 11/20 murid dapat mencapai objektif pdp.


Murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.

CATAT -
AN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
4uiam
MINGG H TARIKH TAHUN MAS MATAPELAJARAN
U A A
RI
11.20 12.20 ptg
4 Jumaat 21.1.2022 4 - Sejarah
2
60
minit
TEMA SEJARAH AWAL NEGARA

TAJUK 5: Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka

UNIT 10. Tun Perak Bendahara Terbilang

TOPIK Asal Usul Nama Melaka daripada Pelbagai Sumber

STANDARD KANDUNGAN 5.3 Tun Perak Sebagai Bendahara Melaka


5.3.1 Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
STANDARD 5.3.2 Menganalisis peranan Tun Perak sebagai Bendahara Melaka
PEMBELAJARAN K5.3.5 Menjelaskan nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh dicontohi
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menceritakan riwayat hidup Tun Perak
Murid berjaya mengambarkan cara menyatakan penghargaan terhadap jasa dan
KRITERIA KEJAYAAN
sumbangan Tun Perak.
Set induksi:-
1. Murid melihat gambar mengenai Melaka pada zaman dahulu. Murid dipilih
untuk menceritakan apa yang dilihat di dalam gambar kepada rakan. (PAK21)
Aktiviti:-
2. Murid dibimbing untuk memahami dialog.
AKTIVI 3. Guru bercerita tentang riwayat hidup Tun Perak. (PBD)
TI
4. Murid menyusun riwayat hidup Tun Perak menggunakan kad manila yang diberi
PDPC
oleh guru. (KBAT)
5. Murid membentangkan kepada kelas nilai kepimpinan Tun Perak yang boleh
dicontohi. Penutup:-
6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BBB Buku Teks m/s 142-145

KBAT Menganalis E Nilai Murni


M
K
Presentations (Persembahan)-
AKTIVITI PAK-21 NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab
individu.

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Bercerita


(TP) (PBD)
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK 12/20 murid dapat mencapai objektif pdp.


Murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.

CATAT -
AN

You might also like