You are on page 1of 2

ПРИПРЕМА ЗА ОБРАЗОВНО – ВАСПИТНИ РАД

Наставник: .......................................................... предмет: природа и друштво


Разред: ТРЕЋИ школска 2011/12. година
Ред. бр. наставне теме: 6. Ред. бр. наст. јединице у Ред. бр. часа у години: 61.
теми: 2.

Наставна VI – МАТЕРИЈАЛИ
тема:
Наставна јединица: Употреба материјала

Циљ и задаци часа: Уочавање везе између особина матријала и употребне


вредности предмета;
Тип часа: ОБРАДА Наставне дијалошка, текстуална,
методe: мет.писаних радова

Облик Фронтални, индивидуални Методски интердисциплинарни


рада: приступ:

Активности наставника: усмено излагање, вођење дискусије, навођење ученика на


закључке, анализа направљених грешака.

Активности ученика: посматрање, цртање, дискусија, анализа, извођење закључака.

Литература: Природа и друштво за 3. Разред, Биљана Поповић, Ивана Цмиљановић


Косовац; Радни листови за природу и друштво за 3. разред, Биљана Поповић, Ивана
Цмиљановић Косовац
Наставна средства: Уџбеник

НАПОМЕНА (корелација у оквиру предмета/ корелација са другим предметима/


наставна средства/ литература (ван обавезног уџбеничког комплета)/ угледни час/
посетиоци на часу и др).

- Корелација у оквиру предмета: Тема: Сви људи раде; Тема: Нежива природа
ТОК ЧАСА

Уводни део часа: ....5....минута:

1. Обнављање наученог о особинама материјала.

Главни део часа: ..35... минута

1. Самосталан рад ученика на уводном задатку у Уџбенику, стр.84;


2. Читање текста из Уџбеника, стр.84. и анализа прочитаног;
3. Самосталан рад ученика на следећем задатку у Уџбенику, стр.84;
4. Читање и анализа текста о мостовима; Уочавање како се мењао материјал за градњу
моста током развоја људског друштва;

Завршни део часа:..5..минута

1. Самосталан рад ученика на завршном, задатку у Уџбенику, стр.85;


2. Анализа урађеног.

Евалуација часа:

You might also like