Professional Documents
Culture Documents
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang sistem reproduktif lelaki.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. murid dapat mengenal pasti lima perubahan 1. nyatakan perubahan fizikal yang berlaku pada diri
2. mengetahui bagaimana cara menghargai perubahna
fizikal lelaki dan perempuan dengan betul. fizikal.
2. menyatakan tiga contoh cara menghargai 3. Bina jadual perubahan dan cara hargai perubahan fizikal
perubahan fizikal lelaki dan perempuan pada diri.
dengan betul.
3. Nyatakan nilai perubahan yang berlaku pada
diri
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SK TAHUN 6
TARIKH 27/3/2023 MASA 9.20 – 10.20 Pagi
MINGGU 1 HARI KELAS 6 intelek
Isnin
TEMA 1. Kekeluargaan
UNIT 1. Saling Menyayangi
TAJUK Jasa Ibu Tidak Terbalas
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons semasa berkomunikasi dalam
situasi formal dan situasi tidak formal.
STANDARD 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan dan menyebut semula ujaran yang
PEMBELAJARAN
terdapat dalam pelbagai situasi.
KEMAHIRAN TMK 1.1 Menaip, memilih atau menyunting teks.
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Mengecam sebutan yang didengar
1. Mendengar, mengecam sebutan dan menyebut 2. Menyebut sekurang-kurangnya dua ujaran yang
semula ujaran yang terdapat dalam pelbagai dalam pelbagai situasi
situasi.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid membaca dialog perbualan jasa ibu tidak terbalas. ada murid.
2. Murid kemudian sebut ujaran semula secara bersama-sama, berkumpulan dan Guru menggunakan
berpasangan secara rawak. strategi pembelajaran
3. Murid membincangkan apakah langkah yang akan diambil sekiranya berlaku banjir. kolaboratif dan
koperatif dengan
( Mind Map (Peta Minda) menerapkan PAK21
4. Murid dengar audio yang di pasang oleh guru. dan elemen
5. Murid kemudian mengecam sebutan yang didengar. sekolahku sejahtera
6. Murid nyatakaan apakah isi maklumat yang disampaikan dalam audio. supaya ada interaksi
7. Murid menyebut ujaran yang di beri dalam pelbagai situasi. Hot Seating (Kerusi antara murid dan
memotivasikan
Panas) murid.
8. Murid salin semula dialog perbualan ibu, ayah, Irfan dan Irdina dalam buku tulis. Menilai kefahaman
9. Murid lengkapkan perbualan dialog Irfan dan Irdina. murid tentang
10. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT) pembelajaran hari ini
11. Murid bincang jawpan yang sesuai dan murid betulkan jawapan jika perlu. .
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang sistem reproduktif lelaki.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk