You are on page 1of 2

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС ФИЗИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ ВАСПИТАЊА I р.

ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 2. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________

СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.1. Ходање и трчање
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Елементарне игре из ранијег узраста
ТИП ЧАС: увежбавање
ЦИЉ ЧАСА: Примена ходања и трчања кроз игру, развој сарадње и такмичарског духа ученика.
ИСХОДИ: Учествује у елементарним играма; Уредно одлаже своје ствари пре и након вежбања.
ОБЛИЦИ РАДА: фронтални, групни
МЕТОДЕ РАДА: дијалошка, демонстративна, метода игре
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: вежбалиште, папирна трака или марамица, ластиш
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: комуникација; Математика: бројање, односи у простору; СОН: Други и
ја; Музичка култура: певање, ритам

ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИН.):
- Поновити напомене о постројавању за почетак часа, једна или две врсте;
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика);
- Слободно трчање ограниченим простором, пажљиво, без сударања.

ПРИПРЕМНИ ДЕО (10 МИН.):


- Поновити напомене око растојања и распореда на вежбалишту;
- Демонстрирати неколико простих вежби обликовања без реквизита и заједно са ученицима
бројати извођење, уз бодрење и корекције кроз шалу.
- Напоменути да се уз вежбе броји и да се понављају до 8 пута.

ГЛАВНИ ДЕО (25 МИН.):


А: Проверити и подсетити на препоручену одећу и обућу за часове ФиЗВ;
- Кроз разговор навести ученике да се присете игара које су играли у предшколској групи;
- Једно од деце објашњава игру, остали и учитељ допуњавају;
- Извођење предложених игара слабијег интензитета уз неколико понављања у зависности од
интересовања ученика;
- Могуће игре: "Иде маца око тебе", "Ко воли, ко воли ..." (круг ластишом, један ученик пита: "Ко
воли, ко воли ...супу?!", љубитељи остају унутар, остали искачу, избор замене) и сл.

Б: Извести елементарну игру јачег интензитета;


- Могуће игре: "Шуга", "Ледени чика" (ученик "ледени" јури и додиром "залеђује", ухваћени стоји
и чека крај игре или у другој варијанти неко га "одлеђује") и сл.

ЗАВРШНИ ДЕО (5 МИН.):


- Постројавање користећи линије на вежбалишту уз лагане корекције;
- Испитујемо утиске ученика и поспремамо вежбалиште (реквизити, опрема, одећа, торбе ...).

You might also like