Professional Documents
Culture Documents
Priprema FiZV I
Priprema FiZV I
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 12. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.3. Бацање и хватање
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Додавање и хватање лопте у паровима
ТИП ЧАС: обучавање
ЦИЉ ЧАСА: Развијање манипулативне спретности , прецизности и способности сарадње у пару.
Проширивање кретног искуства различитим начинима бацања и хватања лопти.
ИСХОДИ: Додаје и хвата лопту у паровима на задати начин; Комбинује и користи усвојене
моторичке вештине у игри и свакодневном животу; Изведе једноставне вежбе обликовања.
ОБЛИЦИ РАДА: фронтални, у пару, индивидуални, групни
МЕТОДЕ РАДА: дијалошка, демонстративна, метода игре
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: вежбалиште, лопте, пиштаљка
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Предмети у простору и односи међу
њима; СОН: Материјали, Ја и други.
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИН.):
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика);
- Понављање стројевих вежби и команди, окрети на десно и на лево ради формирања колоне,
потом ходање комбиновано са трчањем према првом у колони "вођи"..
Б: Елементарна игра "Лопта, лопту стиже": Ученици су у једном великом кругу и упутимо их у
разбрајање на парове (први, други, први ...). Једну екипу чине "први", другу "други". По један
наспрамни ученик из обе екипе има лопту коју на знак додаје према договору у десно играчу из
своје екипе. Лопте се додају у истом смеру, те побеђује она екипа чија лопта "стигне" противничку.