Professional Documents
Culture Documents
План-конспект на тему «Огляд будови скелета людини»
План-конспект на тему «Огляд будови скелета людини»
Мета уроку
Освітня: вивчити основні відділи скелета людини, його особливості; підвести учнів до
висновку про подібність і відмінність між скелетами людини і тварин;
Розвиваюча: розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
Виховна: виховувати почуття відповідальності за своє здоров’я, про необхідність слідкувати
за своєю поставою.
Очікувані результати: називає: основні відділи скелета людини; характеризує: особливості
відділів скелета людини; пояснює: подібність та відмінність між скелетами людини і тварин.
Основні терміни й поняття: опорно-рухова система, скелет, остеоцити, хондроцити,
губчаста та компактна речовина, червоний кістковий мозок, череп, хребет, хребці, грудна
клітка, ребра, атлант, скелет кінцівок та їхніх поясів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь.
Методи і засоби: словесні (розповідь, пояснення, бесіда), наочні (ілюстрації, демонстрації),
практичні (вправи).
Обладнання і матеріали: підручник, ілюстрації, зошит, ручка, презентація.
Хід уроку
I. Організація учнів для роботи. (2 хв.)
Привітання, перевірка присутності та готовності учнів до уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів. (6 хв.)
Графічний диктант (письмово)
(Учитель зачитує твердження , якщо воно вірне учень ставить "+", якщо ні - "-".
Кожна вірна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1) До складу кісток входять неорганічні речовини (жири, білки). -
2) Органічні речовини надають кістці твердості і міцності. -
3) При прожарюванні кістка розсиплеться , бо в ній згоряють неорганічні речовини. -
4) Опорно-рухова система людини складається з м’язів і скелета. +
5) Скелет – це сукупність з’єднаних між собою кісток. -
6) Основу скелета людини складають кісткова та хрящова тканини. +
7) У кістках розрізняють компактну та не компактну речовину. -
8) У губчастій речовині кісткові пластинки розміщені не щільно. +
9) Порожнини в губчастій речовині заповнені червоним кістковим мозком. +
10) Клітини хрящової тканини називаються хондроцитами. +
11) Клітини кісткової тканини називаються остеоцитами. +
12) Основні функції опорно-рухової системи — опора, рух і захист. +
III. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і завдань уроку. (3
хв.)
Слово вчителя.
Література:
1. Біологія : підруч. для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Н.Ю. Матяш [та ін.]. — Київ : Генеза,
2016. — 288 с. : іл.
2. https://naurok.com.ua/konspekt-uroku-z-biologi-oglyad-budovi-skeleta-lyudini-8-klas-103369.html
3. https://naurok.com.ua/urok-oglyad-budovi-skeleta-z-ednannya-kistok-30694.html
4. https://vsimosvita.com/konspekt-uroku-quot-oglyad-budovi-skeleta-quot/
5. https://www.schoollife.org.ua/oglyad-budovy-skeleta-z-yednannya-kistok-8-klas-biologiya/