Лекторисано - Припрема 117. Цртање Паралелних Правих

You might also like

You are on page 1of 2

Наставна тема: Геометријске фигуре Датум:

Наставна јединица: Цртање паралелних правих Облици рада: фронтални,


индивидуални
Редни број часа: 117. Методе рада: дијалошка,
метода писаних радова,
демонстративна
Тип часа: утврђивање Наставна средства: уџбеник
Дигитално издање уџбеника
на Мозаик платформи
Циљ часа: утврђивање поступка цртања и Кључни појмови: паралелне
обележавање паралелних правих. праве
Општи исход Операционализовани исходи Међупредметна повезаност:
Ученик ће бити у Ученик ће бити у стању да: Српски језик, Природа и
стању да: друштво, Ликовна култура
– савлада поступак – именује геометријске објекте Литература за Литература за
цртања у равни (квадрат, круг, наставника: ученика:
паралелних троугао, правоугаоник, Мирко Дејић, Снежана
правих. тачка, дуж, права, Методика Лакета и
полуправа); наставе Снежана
– уочава међусобне односе две математике, Богићевић,
праве у равни; Учитељски Математика
– црта паралелне праве уз факултет, 3а и 3б,
помоћ два троугаона лењира Београд, 2007. уџбеник за
или троугаоног лењира и математику
лењира; за трећи
– обележи праве; разред основне
– црта праве линије поштујући школе, Едука,
задате критеријуме. Београд

Уводни део часа


Активности наставника Активности ученика
– преглед и анализа домаћег задатка; – заједно са наставником
анализирају тачност
урађених задатака;
– задаје ученицима да склопе слагалицу у дигиталном – склапају слагалицу у
издању Уџбеника на страни 72.; дигиталном издању
Уџбеника, страна 72.;

– најава наставне јединице: Цртање паралелних правих. – пишу наслов у свеске.


Главни део часа
Активности наставника Активности ученика

– упућује ученике на решавање задатака у Уџбенику на – решавају задатке у


страни 74.; Уџбенику на страни 74.;
– упућује ученике на цртање паралелних правих у Мозаик – цртају у Мозаик
свесци уз коришћење дигиталних алата за цртање. свесци користећи дигиталне
алате за цртање.
Завршни део часа
Активности наставника Активности ученика
– анализа решених задатака; – слушају и памте
наставникову процену
– задавање домаћег задатка: Математика Мудрица 3, успешности рада (које
страна 90., задатак 1. и страна 91., задаци 4. и 6. су добре стране рада и
шта треба увежбавати,
усавршавати);
– ученици памте
објашњења
(инструкције) за израду
домаћег задатка.
Провера остварености исхода – усмени одговори на
питања;
– рад и анализа задатака у
Уџбенику;
– самостално решавање
задатака у Уџбенику;
– наставник посматра
ученике док самостално
раде задатке и води
белешке.
Запажања наставника о реализацији часа

Изглед табле
Цртање паралелних правих

You might also like