You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1.0 KEMAHIRAN GEOGRAFI

KELAS 3B
BIL PELAJAR 20 Orang
JANGKA MASA 60 minit
STANDARD 1.1 Jadual dan graf
KANDUNGAN
STANDARD Murid Boleh:
PEMBELAJARAN 1.1.3 Membina jadual berdasarkan maklumat yang diperoleh.
1.1.4 Membina graf bar mudah dengan betul berdasarkan jadual.

OBJEKTIF Di akhir sesi pembelajaran:


PEMBELAJARAN 1. Murid boleh membina satu set jadual berdasarkan maklumat yang dikumpul.
2. Murid boleh membina dan melengkapkan sebuah graf bar mudah yang betul
berdasarkan jadual yang dibina.

STRATEGI Pembelajaran koperatif, Peta iThink dan PAK21(4K1N),KBAT


PEMBELAJARAN
EMK TMK, Matematik, Kreativiti dan Inovasi
BBM Chrome book, ,kertas graf, pembaris, pensil warna
LANGKAH AKTIVITI CATATAN
SET INDUKSI 1. Guru menunjukkan keratan akhbar dan paparan -keratan dan paparan
5 minit visual tentang jadual dan graf visual mengandungi
2. Murid menyatakan jenis grafik yang dilihat. beberapa jenis graf

PERMULAAN 1. Murid di bahagikan kepada 5 orang satu kumpulan -Pembelajaran


20 minit 2. Setiap kumpulan dibekalkan dengan satu chrome Koperatif
book, kertas graf, borang maklumat serta tajuk -Tajuk tugasan (Rumah
tugasan. Sukan, Unit
3. Pelajar mengumpul maklumat berkaitan dengan Beruniform, Kelab
tajuk tugasan secara banci. Permainan, Kelab
4. Kemudian pelajar menyusun dapatan dalam bentuk Persatuan
jadual. -MS excell
-PAK21
-TMK
PERKEMBANGAN 1. Murid membina peta iThink tentang ciri-ciri graf -Peta iThink
30 minit yang lengkap. -Pelajar membina graf
2. Guru menunjuk cara membina graf bar mudah. dengan kreativiti
3. Murid membina dan melengkapkan graf bar mudah sendiri
berdasarkan jadual yang dibina dalam kertas graf -PAK21
atau program excell. -TMK
4. Setiap kumpulan mempersembahkan hasil kerja -Pelajar membuat
kumpulan mengikut kreativiti. penilaian
5. Penilaian dibuat berdasarkan markah diperolehi
daripada kumpulan lain.
PENUTUP 1. Guru merumus kepada kumpulan pelajar yang
5 minit berjaya membina graf dengan betul, tepat dan
kreatif.

REFLEKSI

You might also like