You are on page 1of 6

Висока школа струковних студија за образовање васпитача у Кикинди

Писана припрема из методике развоја говора


Тема: Драматизација текста

Ментор: др Миланка Маљковић Студент: Слађан Иванов

Број индекса: 5407

Кикинда, 2019. Годинa


ОПШТИ ПОДАЦИ

1. Име и презиме студента: Слађан Иванов

2. Датум реализације установе: 19.12.2019.

3. Име и презиме васпитача: Маја Вулин

4. Назив установе: “Колибри”

5. Узрасна група: Средња узрасна група

6. Тема асктивности: Драматизѕација текста, прича три јелке и Деда


Мраза.

7. Циљ активности: Усвајање приче.

8. Васпитно- образовни задаци: 1) Васпитни:

- развијање монолошког говора и причања;

- развијање маште и креативности;

2) Образовни:

- богаћење дечјег речника и правилног


говора;

- стицање нових појмова.

3) Практични:

- показати илустрацију деци

- нацртати цртеж

9. Облици рада: Фронтални, индивидуални


10. Метода рада: метода разговора, причања, описивања,
понављања, давања налога и упутстава,
стваралачка, откривачка.

11. Радно- игровна средства: Слике нацртане дрвеним бојама на А4 формату.

12. Корелације рада: Методика упознавања околине, методика


ликовног васпитања

РЕАЛИЗАЦИЈА АКТИВНОСТИ
У вртић долазим пола сата пре почетка реализације активности како бих припремио све
што је потребно за реализацију активности. Упознаћу се са децом и поделити им беџеве
са именима због лакше комуникације.

Ток активности

Уводни део (5мин) Примедба

Децу ћу распоредити у полукруг у језичком


центру, и поделити им беџеве са именима
(прилог бр.1). Представићу се деци и
започети разговор како би се мало опустили
„како су? да ли су се наспавали?“ затим ћу
почети са реализацијом активности. Питаћу
децу да ми кажу које је годишње доба?
Након тога ћу их питати да ли знају који
празници се ближе и ко треба да дође, а
затим питање у вези Деда Мраза. Тако ћу
децу увести у причу коју данас реализујем.

Централни део активности (15-20) Примедба


Затим питам децу „Да ли желе да чују једну
причу коју сам им припремио. Прича се
зове „Три јелке и Деда Мраз“, и започињем
драматизацијом помоћу слика (прилог бр.
2). Текст изговарам јасно и гласно, да би сва
деца могла да разумеју и схвате и показујем
им слике (прилог бр. 2). Када се заврши
интерпретација текста, упитаћу децу: „Како
им се свидела прича?“, „Да ли су је
разумели?“, „Да ли неко може да ми каже о
чему се ради у причи? Да ли има неких
непознатих речи? Затим ћу их питати да ли
желе да заједно испричамо причу и да ли
неко жели сам да исприча исту. Након тога
ћу их замолити да сви седну за столове, где
је припремљен материјал за рад.

Завршни део активности (5мин) Примедба

За крај ће деца сести за сто где је већ


унапред припремљен материјал за рад. Од
папира ћу направити честитке. Задатак деци
ће бити да нацртају новогодиђњу честитку
за своје родитеље. Када заврше са цртањем
онда устајемо и прелазимо у језички кутак
где анализирамо њихове цртеже.

Прилози
Прилог 1:

Прилог 2:
Прилог 3:

You might also like