You are on page 1of 1

Príprava na vyučovaciu hodinu:

Meno a priezvisko Henrieta Dudáková


Dátum 17.6.2016
Škola ZUŠ Banská Štiavnica
Ročník štvrtý
Vyučovací predmet Hra na klavíri
Téma vyučovacej D. Zipoli: Comodo – frázovanie hudobných myšlienok
hodiny v polyfónnej skladbe
Výchovno-vzdelávací Žiačka dokáže pri hre zvýrazniť jednotlivé hudobné motívy
cieľ
Vyučovacie metódy Výklad, rozhovor, ukážka
Didaktické zásady Zásada primeranosti, postupnosti, aktivity
Didaktické prostriedky Noty, klavír
Organizačné formy individuálne
Priebeh vyučovacej hodiny
Úvodná časť Organizačná fáza – 1 min:
Zápis do triednej knihy

Motivačná fáza - 4 min


V úvode hodiny žiačku oboznámime s cieľom
hodiny. Následne žiačku rozohráme stupnicou.
Hlavná časť Expozičná fáza – 7 min
Žiačke v úvode hodiny teoreticky vysvetlíme
základné princípy polyfónie (samostatnosť hlasov,
imitácia, fúga). V danej skladbe následne spoločne
so žiačkou vyznačíme tému/motív v jednotlivých
hlasoch a obmenách. Žiačka sa najskôr snaží
zvýrazniť vyznačenú tému pri hre každou rukou
samostatne, až po dôkladnom zvládnutí vedenia
hlasov pristúpime k obojručnej hre.

Fixačná fáza – 15 min:


Následne žiačka precvičuje kratšie úseky, pričom
dbá na zvýrazňovanie témy, jej rovnaké frázovanie
v priebehu celej skladby a logické vedenie hlasov.
Záverečná časť Diagnostická fáza – 5 min:
Žiačka zahrá plynulo celú skladbu pričom sa do
hry snaží aplikovať vedomosti získané na hodine.
Ak sa pri hre vyskytnú chyby, upozorníme ju
a vyznačíme kritické miesta do nôt.

Organizačná fáza – 3 min


Zápis do žiackej knižky, zadanie DÚ, ohodnotenie
žiaka
Žiačku ohodnotíme podľa jej aktivity

You might also like