Professional Documents
Culture Documents
11 проф 121-122
11 проф 121-122
Урок № 121-122
Тема уроку: Полістирол, поліметилметакрилат, фенолоформальдегідні смоли. Склад, властивості,
застосування пластмас на їхній основі.
Мета уроку: формувати в учнів уявлення про високомолекулярні речовини; ознайомити зі складом і
застосуванням полімерних матеріалів на їхній основі, з класифікацією полімерних матеріалів;
розширити знання учнів про хімічні реакції на прикладі реакцій полімеризації й поліконденсації;
вивчити головні закономірності їх перебігу; ознайомити учнів зі складом і будовою деяких сучасних
полімерних матеріалів, властивостями термопластичних і термореактивних полімерів.
Обладнання: схема реакцій полімеризації й поліконденсації.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності
Фронтальна бесіда
1. Напишіть реакцію одержання поліетилену з етилену.
2. За яких умов можлива така реакція?
3. Які властивості характерні для виробів з полівінілхлориду? Де застосовуються такі вироби?
4. Чому відходи термопластичних полімерів відправляють на вторинну переробку, а відходи
термореактивних полімерів — ні?
5. Середня маса полівінілхлориду 6250.Чому дорівнює ступінь полімеризації? 100
6.Гнучкість якого полімеру більша-зі ступенем полімеризації 1000 чи 1500?
7. «6 капелюхів критичного мислення».Полімери.
ММ№2 ЗП
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
ММ№3 АП
Хвилини підготовки до ЗНО
1.Позначте вищий оксид елемента з протонним числом 16:
А – R2O3 Б – R2O В – R2O5 Г – RO3
2. Позначте рядок утворений тільки елементами побічної підгрупи:
А – Mg, Ca, Hg Б – C, Si, Zn В – P, Al, Pb Г – Hg, Cu, Ag
3. Позначте правильне твердження щодо молекули метану:
А – складається з двох атомів одного хімічного елемента Б – складається з двох видів атомів
В – складається з трьох видів атомів Г – містить менше атомів Гідрогену, ніж Карбону
4. Позначте хімічну формулу фенолу:
3
1.Позначте вищий оксид елемента з протонним числом 16: А. R2O3 Б.R2O В.R2O5 Г.RO3
6
23. У харчовій промисловості під час виробництва печива використовують суміш сухої харчової
соди (кристалів) та розчину оцтової кислоти. Визначте загальну суму коефіцієнтів рівняння хімічної
реакції між цими сполуками А – 2 Б – 3 В – 4 Г – 5
24. Позначте реактив, за допомогою якого можна виявити крохмаль:
А – бромна вода Б – спиртовий розчин йоду В – арґентум(І) оксид Г – купрум(ІІ) гідроксид
25. Позначте речовину, з якою взаємодіє натрій гідроксид:
А – калій сульфат Б – сульфур(ІV) оксид В – калій гідроксид Г – натрій оксид
26. Які речовини реагують між собою у водних розчинах?
А – NaOH i CuSO4 Б – NaOH i Cа(OH)2 В – CaCl2 i KNO3 Г – Ca(NO3)2 i HCl
27. Укажите молярную массу (г/моль) ортофосфатной кислоты. А – 98 Б – 96 В – 88 Г – 86
28. Укажіть хімічну формулу речовини, водно-спиртовий розчин якої використовують для
проведення якісної реакції на крохмаль. А – Br2 Б – I2 В – CuSO4 Г – FeCl3
29. Виберіть електронну формулу атома елемента, вищий оксид якого має формулу EO2.
А – 1s22s2 Б – 1s22s22p1 В – 1s22s22p2 Г – 1s22s22p3
30. Визначте число нейтронів в ядрі атома Br А – 45 Б – 44 В – 43 Г – 42
80