You are on page 1of 4

Тема 3. Створення видимого і невидимого світу.

Мета. На основі наочного матеріалу показати дітям створення


видимого світу, розповісти про створення невидимого світу. Довести
до розуміння учнів, що світ створений Богом. Розібрати наступний рядок
молитви "Отче наш": …І прости нам довги наші… Виховувати бажання
дякувати Богу за всі дари, прощати винуватцям образи.
Обладнання. Лист ватману А-1, малюнки всього, що створив
Господь, аудіозапис пісні-рухалки "В моїм серці Цар живе".
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Я всміхаюсь сонечку: "Здрастуй, золоте!"
Я всміхаюсь квітоньці, хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику: "Лиймо із відра".
Друзям усміхаюся, зичу їм добра.
- Посміхнулись всі один одному, побажали добра.
ІІ. Створення видимого світу.
1. Бесіда про природу, що нас оточує.
- Кому ще ви б хотіли посміхнутись?
- Звідки взялися ці речі: сонечко, квіточка, річка, небо?..
2. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні на уроці ми подивимось, як Бог творив світ.
3. Практична робота.
На дошці лист ватману А-1, половина якого замальована чорним
кольором, біла половина загнута. Вчитель розповідає про створення
світу, учні клеять на лист речі створені Богом.
- І сказав Бог: "Хай станеться світло". І сталося світло. День перший.
- На другий день Бог сказав, і утворилася вода вгорі, ця вода називається
хмарами. Потім Він створив воду внизу. Повсюди можна
було бачити воду. Тоді Бог наповнив весь простір повітрям, але повітря ніякого
вигляду немає.

1
- На третій день за словом Бога з'явилася суша з-під води; вся
вода зібралась в глибокі місця, утворені для цього Богом. "І назвав Бог
суходіл землею, а згромадження вод назвав морями" Бог
звелів, і земля вродила всяке зілля.37
- На четвертий день Бог сказав, і з'явилося сонце, місяць і зірки.
- На п’ятий день Бог почав творити живі істоти. Він сказав, і води наповнились
рибою, на деревах і в повітрі з'явились птахи.
- На шостий день, за словом Божим, з'явилися на землі тварини:
вівці, коні і всякого роду звірі повиходили із землі; З'явилися також
бджоли, мурахи, черв'яки. Після цього Бог створив людину.
- На сьомий день Бог не творив нічого, Він спочив від усіх своїх
справ у цей день. Сьомий день він назвав своїм днем.
4. Створення невидимого світу. Коротка розповідь вчителя про
світ ангелів.
- Ми живемо у прекрасному світі. Щодня можемо споглядати
трави, квіти, безкрає таємниче небо. Але крім цього світу, який ми бачимо, Бог
створив світ невидимий. Його жителями є ангели. Слово
"ангел" означає посланець. Бог посилає на землю ангелів, щоб через
них звіщати Свою волю, щоб допомагати людям, охороняти їх від небезпек. Ми
не бачимо ангелів, бо вони не мають тіла, але знаємо, що
вони завжди готові прийти на допомогу.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Рухалка "В моїм серці Цар живе".
В моїм серці Цар живе, а прапором Його радість є. ) 2 р.
А прапором Його радість є.
Піднесу прапор високо, високо. )2р.
Нехай пізнає цілий світ. )2р.
Нехай всі люди побачать, побачать. )2р.
Що в моїм серці Цар живе. )2р.
ІV. Розповідь про молитву "Отче наш".

2
1. Бесіда про прощення.
- Як ви розумієте "прощення"?
- Які слова про прощення є в молитві "Отче наш"?
2. Робота над оповіданням Бруно Ферреро "Цибулина".
а) читання вчителем;
б) бесіда на виявлення розуміння прочитаного;
в) висновок.
3. Притча Ісуса про прощення.
4. Дитячий досвід.
- Згадайте випадки, коли ви прощали або вам прощали.
5. Підсумок про прощення.
V. Підсумок уроку.
Молитва при свічці – подяка Богові за створений світ.
Діти своїми словами дякують Богу за ті речі світу, які їм найбільше до вподоби

3
4

You might also like