You are on page 1of 12

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.1 Menjelas dengan contoh jenis mikroorganisma.
3.1.2 Mengitlak maksud mikroorganisma.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Menyatakan jenis dan contoh mikroorganisma.
1. Menjelas dengan contoh jenis mikroorganisma.
2. Mengitlak maksud mikroorganisma.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Sumbang Saran

Rangka Pengajaran Impak


Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 34 - 35)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
3. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran menjelaskan dengan contoh
jenis mikroorganisma.
Aktiviti Utama  Nyatakan maksud mikroorganisma serta jelaskan jenis-jenis
mikroorganisma yang terdapat di sekeliling kita.
4. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
5. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.3 Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan
menjalankan penyiasatan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Memerihalkan mikroorganisma menjalani proses
1. Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan hidup.
menjalankan penyiasatan. 2. Membuktikan mikroorganisma bernafas.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Ujikaji

Rangka Pengajaran Impak


Proses Hidup Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 34 - 35)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran memerihalkan proses hidup
mikroorganisma dengan menjalankan penyiasatan.
Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma
Aktiviti 1: Mikroorganisma Bernafas (Buku Teks: Halaman 36)
5. Murid menjalankan Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma secara
berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Sukat air suam sebanyak 250 mℓ dan tuang ke dalam botol plastik.
 Kemudian, masukkan dua sudu besar gula dan tiga sudu kecil yis
ke dalam botol dengan menggunakan corong turas.
 Pasangkan belon pada botol seperti gambar.
Aktiviti Utama  Goncangkan botol.
 Secara bergilir, rekodkan ukur lilit belon setiap 10 minit selama 30
minit. Catat hasil pemerhatian kamu dalam jadual.
 Persembahkan hasil pemerhatian kamu di hadapan kelas.
 Soalan:
o Apakah yang dapat kamu perhatikan pada ukur lilit belon?
o Berikan inferens kamu tentang pemerhatian tersebut.
o Apakah kesimpulan yang dapat dibuat berdasarkan aktiviti
ini?
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
7. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.3 Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan
menjalankan penyiasatan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Memerihalkan mikroorganisma menjalani proses
1. Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan hidup.
menjalankan penyiasatan. 2. Membuktikan mikroorganisma bergerak.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Ujikaji

Rangka Pengajaran Impak


Proses Hidup Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 34 - 35)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Aktiviti Utama 3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran memerihalkan proses hidup
mikroorganisma dengan menjalankan penyiasatan.
Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma
Aktiviti 2: Mikroorganisma Bergerak (Buku Teks: Halaman 37)
5. Murid menjalankan Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma secara
berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Ambil sedikit air kolam atau air sungai dengan menggunakan
penitis. Titiskan air tersebut ke atas slaid kaca dan tutup slaid kaca
dengan sisip kaca.
 Letakkan slaid kaca di atas pentas mikroskop.
 Laraskan tombol pelaras kanta mikroskop untuk mendapatkan imej
mikroorganisma yang jelas.
 Gerakkan slaid kaca ke tengah sehingga mendapat imej
mikroorganisma yang jelas.
 Laraskan kedudukan cermin sehingga imej mikroorganisma dapat
dilihat dengan jelasnya.
 Perhatikan kedudukan mikroorganisma yang dapat dilihat.
Lakarkan kedudukan mikroorganisma tersebut pada setiap minit
selama tiga minit. Bincangkan hasil pemerhatian kamu di hadapan
kelas.
 Soalan:
o Adakah kedudukan mikroorganisma yang kamu perhatikan
berubah?
o Apakah kesimpulan yang dapat dibuat berdasarkan aktiviti
ini?
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
7. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.3 Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan
menjalankan penyiasatan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Memerihalkan mikroorganisma menjalani proses
1. Memerihalkan proses hidup mikroorganisma dengan hidup.
menjalankan penyiasatan. 2. Membuktikan pertumbuhan mikroorganisma.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Ujikaji

Rangka Pengajaran Impak


Proses Hidup Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 34 - 39)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran memerihalkan proses hidup
mikroorganisma dengan menjalankan penyiasatan.
Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma
Aktiviti 3: Mikroorganisma Bertumbuh (Buku Teks: Halaman 39)
5. Murid menjalankan Mari Uji: Proses Hidup Mikroorganisma secara
berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Semburkan sedikit air pada kedua-dua permukaan roti.
 Masukkan roti ke dalam beg plastik berzip. Keluarkan sedikit udara
dari beg dan zipkan beg dengan kemas.
 Letakkan beg berisi roti di tempat gelap. Contohnya di dalam
Aktiviti Utama almari atau di dalam laci.
 Perhatikan permukaan roti mulai hari kelima hingga hari ketujuh.
Perhatikan saiz kulapuk roti.
 Soalan:
o Apakah yang dapat diperhatikan pada permukaan roti?
o Bagaimanakah perubahan saiz kulapuk dari hari kelima
hingga hari ketujuh?
o Apakah kesimpulan yang dapat dibuat berdasarkan aktiviti
ini?
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
7. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.4 Mengeksperimen untuk menentukan faktor yang
mempengaruhi pertumbuhan mikrooganisma.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Membuat kesimpulan faktor yang mempengaruhi
1. Mengeksperimen untuk menentukan faktor yang pertumbuhan mikrooganisma.
mempengaruhi pertumbuhan mikrooganisma.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Eksperimen

Rangka Pengajaran Impak


Faktor-faktor yang Mempengaruhi Pertumbuhan Mikroorganisma (Buku
Teks: Halaman 40)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran faktor yang mempengaruhi
pertumbuhan mikrooganisma.
Eksperimen: Suhu yang Sesuai (Buku Teks: Halaman 41)
5. Murid menjalankan Eksperimen: Suhu yang Sesuai secara
berkumpulan dengan bimbingan guru.
 Sediakan tiga biji gelas yang diisi dengan kuantiti susu segar yang
sama.
 Tuang susu dari gelas pertama ke dalam botol berlabel A. Tutup
Aktiviti Utama botol dan simpan di dalam peti sejuk.
 Tuang susu dari gelas kedua ke dalam botol berlabel B. Tutup
botol dan letakkannya di tempat bersuhu bilik.
 Tuang susu dari gelas ketiga ke dalam bikar. Didihkan susu
dengan menggunakan penunu Bunsen. Kemudian, tuangkan susu
ke dalam termos. Tutupkan termos dan biarkannya di atas meja.
 Perhatikan keadaan susu setiap hari selama tiga hari.
 Catat hasil pemerhatian dalam jadual.
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
7. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi
Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3..1.5 Memerihalkan kesan tindakan mikroorganisma
dalam kehidupan harian.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Menerangkan kesan buruk mikroorganisma.
1. Memerihalkan kesan tindakan mikroorganisma dalam
kehidupan harian.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Sumbang Saran

Rangka Pengajaran Impak


Kegunaan Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 44)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran memerihalkan kesan
tindakan mikroorganisma dalam kehidupan harian.
Aktiviti Utama  Bagaimanakah tindakan mikroorganisma memberikan faedah
kepada kita?
3. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan.
4. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SAINS TAHUN 6
Minggu 1 Tarikh 21/3/2022 Hari Isnin
Kelas Masa Kehadiran

Tema Sains Hayat Tajuk 3. Mikroorganisma


Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Proses Hidup dan Kesan Tindakan Mikroorganisma 3.1.1 Menjelas dengan contoh jenis mikroorganisma.
3..1.5 Memerihalkan kesan tindakan mikroorganisma
dalam kehidupan harian.
3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang mikroorganisma
melalui melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara
kreatif.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid Pada akhir pembelajaran, murid mencapai objektif melalui:
dapat: 1. Menjelas dengan contoh jenis mikroorganisma.
1. Menjelas dengan contoh jenis mikroorganisma. 2. Memerihalkan kesan tindakan mikroorganisma dalam
2. Memerihalkan kesan tindakan mikroorganisma dalam kehidupan harian.
kehidupan harian. 3. Menjelaskan pemerhatian tentang mikroorganisma.
3. Menjelaskan pemerhatian tentang mikroorganisma
melalui melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
secara kreatif.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, Bahan/Peralatan Ujikaji
Bahan Bantu Belajar Buku kerja, borang pemerhatian
Pentaksiran dan Penilaian Kerja berkumpulan Buku kerja
Tahap Penguasaan 1 2 3 4 5 6
Bilangan Murid

Kemahiran Proses Sains Memerhatikan Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Strategi Pengajaran dan
Tinggi (KBAT)
Mengaplikasi Pembelajaran
Pembelajaran Masteri
7Elemen Merentas Akitviti Pembelajaran Abad
Kurikulum (EMK)
Sains dan Teknologi Ke-21
Simulasi

Rangka Pengajaran Impak


Keburukan Mikroorganisma (Buku Teks: Halaman 45)
1. Murid bersoal jawab dengan guru tentang tajuk yang akan dipelajari.
Aktiviti Permulaan 2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan
kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Aktiviti Utama 3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti sumbang saran memerihalkan kesan
tindakan mikroorganisma dalam kehidupan harian.
Aktiviti Ria: Terarium Kulat (Buku Teks: Halaman 47)
4. Murid menjalankan Aktiviti Ria: Terarium Kulat secara berkumpulan
dengan bimbingan guru.
 Susun sisa makanan di dalam bekas secara berjarak.
 Semburkan air pada setiap sisa makanan. Tutupkan bekas dengan
kemasnya.
 Ramalkan pemerhatian kamu berdasarkan soalan berikut.
 Sisa makanan yang manakah yang rosak dahulu?
 Apakah mikroorganisma yang akan dapat diperhatikan?
 Jawab soalan tersebut secara bergilir dan catat pada sehelai
kertas.
 Setiap kumpulan akan meletakkan terarium di tempat yang
berbeza. Perhatikan terarium setiap tiga hari selama enam hari.
Bandingkan pemerhatian kamu dengan ramalan yang telah kamu
lakukan.
 Soalan:
o Apakah mikroorganisma yang dapat kamu perhatikan?
o Apakah tindakan mikroorganisma tersebut pada sisa
makanan kamu?
o Sisa makanan manakah yang paling banyak ditumbuhi
mikroorganisma? Mengapa?
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah
dibincangkan. (Asah Minda: Buku Teks: Halaman 50)
6. Murid menjalankan kuiz mudah untuk meguji kefahaman.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada
keseluruhan pembelajaran hari ini
Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Buku kerja Latih tubi Latih tubi Latih tubi

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.

You might also like