You are on page 1of 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH/HARI/ KELAS
MINGGU
9/1/2023 ISNIN 23
MASA
MATA
PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI KEHADIRAN MURID
Ikut RPT / DSKP
TEMA / TAJUK

Ikut DSKP
STANDARD
KANDUNGAN

Ikut DSKP
STANDARD
PEMBELAJARAN

Pada akhir PdP, murid dapat:

Psikomotor:

Kognitif:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Afektif:

(*Untuk RPH Pendidikan Kesihatan, guna format yang sama tapi elemen Psikomotor,
Kognitif dan Afektif tiada)

KRITERIA Murid-murid dapat:


KEJAYAAN
Bahasa Kelestarian Alam Nilai Murni Sains &Teknologi Patrotisme
ELEMEN Sekitar
MERENTAS
Kreativiti & Inovasi Keusahawanan TMK Kelestarian Global Pend Kewangan
KURIKULUM :

.
Kemahiran Pemikiran Kritis & Kemahiran Sosial Pembelajaran
KEMAHIRAN Komunikasi Kemahiran -Kerja Berpasukan Sepanjang Hayat &
INSANIAH Penyelesaian Masalah P’urus’n Maklumat
Kemahiran Etika & Moral Kemahiran Kepimpinan
Keusahawanan Profesional

BAHAN BANTU
BELAJAR
Fasa/Aktiviti Fokus Pembelajaran Organisasi Catatan
Gaya Pengajaran:
1 Set Induksi (5 1. Fasa Pembelajaran Set Induksi (Penerangan ringkas cara pelaksanaan setiap fasa
minit) (nyatakan fokus pembelajaran iaitu apa pengajaran beserta pelan lantai / rajah/ gambar - Teori Pembelajaran:
Memanaskan yang patut dikuasai oleh murid dalam mengikut keperluan dan kesesuaian)
badan setiap fasa) CONTOH
CONTOH Permainan kecil - aktiviti belalang belatok EMK:
Fokus Pembelajaran: Memanaskan Dalam kumpulan berlima, murid-murid berdiri
badan untuk meningkatkan kadar nadi menghadap kumpulan lawan BBB:
dan pernafasan serta otot-otot untuk Satu kumpulan dinamakan Belalang dan satu lagi
aktiviti seterusnya dalam bentuk Belatok
permainan kecil – Aktiviti Belalang Bila Guru menyebut Belalang, maka murid-murid
Belatok dalam kumpulan Belalang akan cuba menyentuh
kumpulan Belatok sebelum mereka (Belatok) masuk
zon selamat mereka

Kawasan Permainan: 10 m x 6 m
- Belatok

- Belalang

- Zon Selamat

2. Fasa 2. Pembelajaran Fasa Perkembangan (Langkah-langkah pengajaran mengikut langkah yang Gaya Pengajaran:
Perkembangan (perlu nyatakan fokus pembelajaran dirancang)
(12 minit) murid. Boleh ada lebih dari satu CONTOH Teori Pembelajaran:
aktiviti) Aktiviti 1: (penerangan ringkas pelaksanaan aktiviti
Aktiviti CONTOH tersebut beserta pelan lantai/ gambar/ rajah mengilut
berpasangan keperluan – rujuk set induksi) BBB:
Aktiviti
kumpulan Aktiviti 2: (penerangan ringkas pelaksanaan aktiviti
tersebut beserta pelan lantai/ gambar/ rajah mengilut
keperluan – rujuk set induksi)
2.1. Aktiviti 1 ( Fokus
pembelajaran: Murid
berupaya
(*Bilangan langkah dalam fasa ini mengikut kreativiti
melakukan .... )
dan perlu menepati kehendak Standard
2.2 Aktiviti 2 (Fokus
Pembelajaran)
pembelajaran : Murid
berupaya/ menyatakan /
mengaitkan.....)

(*Bilangan langkah dalam fasa ini


mengikut kreativiti dan perlu menepati
kehendak Standard Pembelajaran)

3. Fasa 3. Pembelajaran Fasa Kemuncak Puncak : (penerangan ringkas pelaksanaan aktiviti Gaya Pengajaran:
Kemuncak (perlu nyatakan fokus pembelajaran tersebut beserta pelan lantai/ gambar/ rajah mengilut
(8 minit) murid. Boleh ada lebih dari satu keperluan – rujuk set induksi) Teori Pembelajaran:
Permainan kecil (Aktiviti kumpulan / kelas / permainan
kecil) (*aktiviti mengikut kreativiti guru)
(*Mengikut kreativiti dan perlu EMK:
menepati kehendak Standard
Pembelajaran) BBB:

Puncak : (penerangan ringkas pelaksanaan aktiviti Gaya Pengajaran:


tersebut beserta pelan lantai/ gambar/ rajah mengilut
keperluan) Teori Pembelajaran:
4. Penutup
4. Contoh: Pentaksiran / refleksi /
(5 minit)
Q&A Sesi Melonggarkan otot
Refleksi EMK:

BBB
PENILAIAN Jenis pentaksiran yang dilaksanakan Link atau contoh lembaran kerja / projek / tugasan yang digunakan untuk
PENGAJARAN
Contoh:
DAN
 Lembaran kerja
PEMBELAJARA
N/  Projek kumpulan
PENTAKSIRAN  Mind map mentaksir PdPC
(Mengikut kesesuaian SP yang diajar)

PdP ditangguhkan kerana:


REFLEKSI / IMPAK Mesyuarat / Kursus
Program Sekolah
_________________________________________________________________________________ Guru Pengiring
Aktiviti Luar
_________________________________________________________________________________
Cuti Rehat/Cuti Sakit
_________________________________________________________________________________ Cuti Peristiwa/Cuti Am
Cuti Bencana/Cuti Khas
_________________________________________________________________________________ Lain-lain:

_________________________________________________________________________________

KRITERIA KEJAYAAN

_____ / _____ murid mencapai objektif.

_____ / _____ murid belum mencapai objektif.

TINDAKAN SUSULAN ( untuk mengatasi masalah murid):

_______________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________

You might also like