You are on page 1of 21

Osnovna

Osnovna škola
škola
““ Vladimir
Vladimir Nazor”
Nazor” 100
100
Pisarovina
Pisarovina

PROJEKTNI DAN
100. DAN ŠKOLE
Učenici
Učenici 2.
2. ii 4.
4. razreda
razreda
Učiteljice:
Učiteljice: Josipa
Josipa Kirin
Kirin
Sanja
Sanja Milašinčić
Milašinčić

12.2.2015.
12.2.2015.
HIMNA PROJEKTA
100. dan škole

Stoti
Stoti dan
dan škole,
škole, stoti
stoti dan
dan škole
škole
stoti
stoti dan
dan škole
škole djeca
djeca vole!
vole!

Taj
Taj dan
dan se
se pjeva,
pjeva, taj
taj dan
dan se
se pleše,
pleše,
taj
taj se
se dan
dan stotine
stotine zadataka
zadataka riješe.
riješe.

Stotine
Stotine đaka,
đaka, sto
sto učiteljica,
učiteljica,
stotine
stotine osmijeha
osmijeha zari
zari nam
nam lica!
lica!

Stoti
Stoti dan
dan škole,
škole, stoti
stoti dan
dan škole
škole
stoti
stoti dan
dan škole
škole djeca
djeca vole!
vole!
SCENARIJ
SCENARIJ UČENJA
UČENJA ZA
ZA PROJEKTNI
PROJEKTNI DAN
DAN
100.
100. DAN
DAN ŠKOLE
ŠKOLE
Škola:
Škola: “Vladimir
“Vladimir Nazor”,
Nazor”, Pisarovina
Pisarovina

Nositeljice
Nositeljice odgovornosti:
odgovornosti: Josipa
Josipa Kirin,
Kirin, učiteljica
učiteljica 2.
2. r.
r.
Sanja
Sanja Milašinčić,
Milašinčić, učiteljica
učiteljica 4.r.
4.r.

Naziv:
Naziv: Obilježavanje
Obilježavanje 100.
100. dana
dana škole-
škole- projektni
projektni dan
dan

OSNOVNE
OSNOVNE INFORMACIJE
INFORMACIJE

Opis:
Opis: Dan
Dan je
je zamišljen
zamišljen kao
kao dan
dan bez
bez školskih
školskih udžbenika
udžbenika ii kao kao dan
dan
učenjem kroz igru. Učenici kroz vođenu igru i primjerene
učenjem kroz igru. Učenici kroz vođenu igru i primjerene
aktivnosti
aktivnosti ostvaruju
ostvaruju odgojno-
odgojno- obrazovne
obrazovne ciljeve
ciljeve ii ishode
ishode uu skladu
skladu
ss
planom
planom ii programom,
programom, razvijaju
razvijaju temeljne
temeljne kompetencije
kompetencije te te
samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske
samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske
vještine,
vještine, znanja
znanja ii stavove
stavove na
na osobnoj
osobnoj ii društvenoj
društvenoj razini.
razini.
Područje
Područje rada:
rada: Društveno-
Društveno- humanističko
humanističko (( socijalizacijsko
socijalizacijsko ),),
jezično-
jezično- komunikacijsko,
komunikacijsko, matematičko-
matematičko- logičko,
logičko, kulturno-
kulturno-
umjetničko,
umjetničko, tjelesno-
tjelesno- zdravstveno,
zdravstveno, GOO
GOO

Veza
Veza ss nastavnim
nastavnim planom
planom ii programom:
programom: Ponavljanje
Ponavljanje ključnih
ključnih
pojmova hrvatskog jezika, likovne kulture, glazbene kulture,
pojmova hrvatskog jezika, likovne kulture, glazbene kulture,
matematike
matematike ii prirode
prirode ii društva
društva uu 2.
2. ii 4.
4. razredu
razredu OŠ.
OŠ.

Razred:
Razred: 2.
2. ii 4.
4.

Koliko
Koliko je
je vremena
vremena potrebno
potrebno za
za realizaciju
realizaciju scenarija
scenarija učenja:
učenja:
Sadržaji
Sadržaji će
će se
se realizirati
realizirati kroz
kroz 55 nastavnih
nastavnih sati,
sati, međupredmetno.
međupredmetno.

Način
Način vrednovanja
vrednovanja ii korištenja
korištenja rezultata
rezultata vrednovanja:
vrednovanja:
Vrednovanje
Vrednovanje će se provesti opisnim praćenjem, aa rezultati
će se provesti opisnim praćenjem, rezultati će
će biti
biti
korišteni u svrhu unapređivanja nastavnog procesa i planiranja
korišteni u svrhu unapređivanja nastavnog procesa i planiranja
daljnjih
daljnjih projekata.
projekata.
PEDAGOŠKE
PEDAGOŠKE INFORMACIJE
INFORMACIJE

Ishodi
Ishodi učenja:
učenja:
2.
2. razred
razred
Učenik/ca
Učenik/ca samostalno
samostalno povezuje
povezuje riječi
riječi uu smislenu
smislenu cjelinu
cjelinu
(rečenicu) te oblikuje rečenice u smislenu cjelinu (kraku
(rečenicu) te oblikuje rečenice u smislenu cjelinu (kraku priču), priču),
zna
zna ispričati
ispričati kratku
kratku priču,
priču, uvježbava
uvježbava pisanje
pisanje najčešćih
najčešćih riječi
riječi uu
kojima
kojima se
se pojavljuju
pojavljuju glasovi
glasovi č,č, ć,
ć, dž,
dž, đ;đ; zna
zna zbrajati
zbrajati ii oduzimati
oduzimati
dvoznamenkaste
dvoznamenkaste brojeva,
brojeva, primjenjuje
primjenjuje postupak
postupak zbrajanja
zbrajanja ii
oduzimanja
oduzimanja dvoznamenkastih
dvoznamenkastih brojeva;
brojeva; razlikuje
razlikuje tople
tople ii hladne
hladne
boje, primjenjuje kontrast toplih i hladnih boja
boje, primjenjuje kontrast toplih i hladnih boja u likovnom u likovnom
izričaju.
izričaju.
4.
4. razred
razred
Učenici
Učenici samostalno
samostalno jedni
jedni oo drugima
drugima ispisuju
ispisuju obilježja
obilježja prema
prema
izgledu,
izgledu, ponašanju, govoru, postupcima..., pisano komuniciraju na
ponašanju, govoru, postupcima..., pisano komuniciraju na
književnom jeziku i glagoljici, primjenjuju postupak
književnom jeziku i glagoljici, primjenjuju postupak rješavanjarješavanja
zadataka
zadataka ss više
više računskih
računskih radnji,
radnji, izračunavaju
izračunavaju zadatke
zadatke ss više
više
računskih
računskih radnji
radnji uz
uz uporabu
uporabu zagrada
zagrada ii bez
bez uporabe
uporabe zagrada,
zagrada,
istražuju
istražuju raspored
raspored ii odnose
odnose veličina
veličina različitih
različitih oblika
oblika uu likovnom
likovnom
izričaju.
izričaju.
Ishodi
Ishodi GOO-a:
GOO-a:

a)
a) Ljudsko
Ljudsko pravna
pravna dimenzija
dimenzija povezana
povezana ss ostalim
ostalim dimenzijama
dimenzijama
Učenik/
Učenik/ caca prepoznaje
prepoznaje situacije
situacije uu kojima
kojima je
je ravnopravan
ravnopravan član
član
razrednog
razrednog odjela;
odjela; samostalno
samostalno navodi
navodi svoje
svoje ideje
ideje ii stajališta;
stajališta;
sudjeluje
sudjeluje u donošenju i prihvaćanju, dogovora, zajedničkih pravila
u donošenju i prihvaćanju, dogovora, zajedničkih pravila ii
rješenja.
rješenja.
b)
b) Društvena
Društvena dimenzija
dimenzija povezana
povezana ss ostalim
ostalim dimenzijama
dimenzijama
Učenik/
Učenik/ ca
ca prepoznaje
prepoznaje svoje
svoje »jake
»jake ii slabe
slabe strane«;
strane«; razlikuje
razlikuje
nepoželjne
nepoželjne od
od poželjnih
poželjnih oblika
oblika verbalne
verbalne ii neverbalne
neverbalne komunikacije
komunikacije uu
razrednom
razrednom odjelu
odjelu ii školi;
školi; navodi
navodi primjere
primjere najčešćih
najčešćih oblika
oblika
neprimjerenih ponašanja koja dovode do nesporazuma.
neprimjerenih ponašanja koja dovode do nesporazuma.

c)
c) Međukulturna
Međukulturna dimenzija
dimenzija povezana
povezana ss ostalim
ostalim dimenzijama
dimenzijama
Učenik/
Učenik/ ca
ca određuje
određuje svoj
svoj identitet
identitet ii navodi
navodi neka
neka odod njegovih
njegovih
najvažnijih
najvažnijih obilježja;
obilježja; razumije
razumije ii poštuje
poštuje druge
druge učenike
učenike te
te tako
tako
pridonosi
pridonosi razvoju
razvoju razredne
razredne zajednice
zajednice kao
kao cjeline;
cjeline; ima
ima razvijene
razvijene
osnovne
osnovne vještine
vještine interkulturne
interkulturne komunikacije.
komunikacije.
Nastavne
Nastavne metode:
metode: metode
metode razgovora,
razgovora, pisanja,
pisanja, crtanja,
crtanja, rješavanja
rješavanja
problemskih zadataka, suradničkog učenja, učenja otkrivanjem
problemskih zadataka, suradničkog učenja, učenja otkrivanjem

Oblici
Oblici rada:
rada: frontalni
frontalni rad,
rad, individualni
individualni rad,
rad, rad
rad uu skupinama
skupinama

Vještine
Vještine koje
koje se
se razvijaju
razvijaju ovim
ovim projektom:
projektom: jezično-
jezično-
komunikacijske vještine, vještine rješavanja matematičkih
komunikacijske vještine, vještine rješavanja matematičkih
zadataka,
zadataka, društveno-
društveno- humanističke,
humanističke, građanske
građanske ii tjelesno-
tjelesno-
zdravstvene
zdravstvene

Sudionici:
Sudionici: Učenici
Učenici ii učiteljice
učiteljice 2.
2. ii 4.
4. razreda
razreda OŠ
OŠ “Vladimir
“Vladimir Nazor”,
Nazor”,
Pisarovina
Pisarovina u suradnji s ostalim učenicima i učiteljima uključenim uu
u suradnji s ostalim učenicima i učiteljima uključenim
projekt.
projekt.

Razina
Razina interaktivnosti:
interaktivnosti: Razmjena
Razmjena nastavnog
nastavnog materijala
materijala ii ideja
ideja
učitelja
učitelja putem
putem Facebook
Facebook grupe
grupe otvorene
otvorene za
za potrebe
potrebe projekta.
projekta.

Pristup
Pristup poučavanju:
poučavanju: U
U potpunosti
potpunosti usmjeren
usmjeren na
na učenike.
učenike.
INFORMACIJE
INFORMACIJE O
O SADRŽAJU
SADRŽAJU

SADRŽAJ-
SADRŽAJ- 4.
4. RAZRED
RAZRED

1.aktivnost
1.aktivnost HJHJ Himnu
Himnu projekta
projekta pišemo
pišemo nana hrvatskom
hrvatskom jeziku
jeziku ii glagoljici
glagoljici
Učenici projekta 100. dan škole
Učenici pišu himnu projekta 100. dan škole na hrvatskom jeziku i na glagoljici.
pišu himnu na hrvatskom jeziku i na glagoljici.
Rade
Rade uu 3.
3. skupine,
skupine, svaka
svaka skupina
skupina piše
piše jedan
jedan dio
dio pjesme
pjesme .. Na
Na kraju
kraju tekstove
tekstove
himni stavljamo na razredni pano.
himni stavljamo na razredni pano.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta

2.
2. aktivnost
aktivnost PID,
PID, SR,
SR, GOO
GOO 100 100 pozitivnih
pozitivnih osobina
osobina
Učenici
Učenici pišu lijepe i pozitivne osobine jedni oo drugima.
pišu lijepe i pozitivne osobine jedni drugima. Svaki
Svaki učenik
učenik izvlači
izvlači
listiće
listiće ss imenima
imenima 55 prijatelja
prijatelja iz
iz razreda
razreda ii napiše
napiše za
za njih
njih lijepe
lijepe osobine
osobine pazeći
pazeći
da
da se
se ne
ne ponavljaju.
ponavljaju. Pišu
Pišu uu pet
pet srca
srca koja
koja susu unaprijed
unaprijed pripremljena.
pripremljena. Nakon
Nakon
toga
toga svaki učenik traži svoja srca i slaže ispred sebe. U razredu ima 20
svaki učenik traži svoja srca i slaže ispred sebe. U razredu ima 20
učenika
učenika ii svaki
svaki na
na kraju
kraju sakupi
sakupi 55 srca,
srca, ukupno
ukupno 100100 pozitivnih
pozitivnih osobina.
osobina. Učenici
Učenici
sjednu
sjednu uu krug
krug ii čitaju
čitaju što
što su
su napisali
napisali jedni
jedni oo drugima.
drugima.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta
3.
3. aktivnost
aktivnost LK
LK Od
Od 100
100 gumbića
gumbića oblikujemo
oblikujemo krošnju
krošnju stabla,
stabla,
srce i broj 100
srce i broj 100
Učenici
Učenici rade
rade uu 33 skupine
skupine (( imena
imena skupina
skupina su:
su: “U
“U iščekivanju
iščekivanju proljeća“,
proljeća“, “Love
“Love is
is
in the air” i “Sretan 100. dan škole” ) i od 100 gumbića
in the air” i “Sretan 100. dan škole” ) i od 100 gumbića ( gumbiće smo ( gumbiće smo
prikupljali
prikupljali oko
oko 22 tjedna
tjedna )) oblikuju
oblikuju krošnju
krošnju stabla,
stabla, srce
srce ii broj
broj 100.
100.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta
4.
4. aktivno
aktivnost
st MAT
MAT Igra Igra “Tko
“Tko će
će prvi”
prvi”
Učenici
Učenici izračunavaju zadatke izvođenja više
izračunavaju zadatke izvođenja više računskih
računskih radnji
radnji uu kojima
kojima
otkrivamo
otkrivamo koji
koji zadatci
zadatci računjanjem
računjanjem daju
daju rezultat
rezultat 100.
100. Važno
Važno je
je biti
biti brz
brz ii
točan. Tko je prvi rješio zadatke donosi ih učiteljici, učiteljica provjerava
točan. Tko je prvi rješio zadatke donosi ih učiteljici, učiteljica provjerava
točnost,
točnost, redom
redom zapisuje
zapisuje ime
ime ii prezime
prezime učenika
učenika nana ploču
ploču te
te proglašava
proglašava
pobjednika i daje diplomu.
pobjednika i daje diplomu.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta

5.
5. aktivnost
aktivnost Panoramska
Panoramska fotografija
fotografija
UU suradnji s 2. razredom, učenici će
suradnji s 2. razredom, učenici će stati
stati na
na školsko
školsko dvorište,
dvorište, aa učiteljica
učiteljica će
će
ss prvog kata fotografirati učenike tako da tvore broj 100.
prvog kata fotografirati učenike tako da tvore broj 100.

6.
6. aktivnost
aktivnost Fotografiranje
Fotografiranje učenika
učenika danas
danas te
te obrada
obrada fotografija
fotografija kako
kako bi
bi
izgledali sa sto godina.
izgledali sa sto godina.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta
INFORMACIJE
INFORMACIJE O
O SADRŽAJU
SADRŽAJU

SADRŽAJ-
SADRŽAJ- 2.
2. RAZRED
RAZRED
11.. aktivnost
aktivnost Jezična
Jezična igra
igra ii izrada
izrada razrednog
razrednog rječnika
rječnika
Provođenje
Provođenje jezične igre: ''Srećom, na nesreću''. Učiteljica
jezične igre: ''Srećom, na nesreću''. Učiteljica započinje
započinje igru
igru
rečenicom: Stigao
rečenicom: Stigao je
je stoti
stoti dan
dan škole.
škole. Sljedeći
Sljedeći učenik
učenik se
se nadovezuje
nadovezuje nana
rečenicu, počevši sa: '' Srećom ….'', idući učenik govori: ''Ali, na
rečenicu, počevši sa: ''Srećom….'', idući učenik govori: ''Ali, na nesreću…''nesreću …''
itd.
itd. Svaki
Svaki sljedeći ''srećom
sljedeći '' srećom'' ili ''na
'' ili ''na nesreću''
nesreću'' mora
mora biti
biti povezan
povezan ss tijekom
tijekom
priče
priče te
te ne
ne smije
smije biti
biti nelogičnosti.
nelogičnosti.

Učenici
Učenici će će biti
biti podijeljeni
podijeljeni uu 44 skupine.
skupine. Prva
Prva skupina
skupina ćeće pisati
pisati riječi
riječi koje
koje
sadrže
sadrže u sebi č, druga skupina riječi koje sadrže ć, a treća i četvrta riječi sa
u sebi č, druga skupina riječi koje sadrže ć, a treća i četvrta riječi sa

dž ii đ.
đ. Cilj
Cilj je
je osmisliti
osmisliti što
što više
više najčešćih
najčešćih riječi.
riječi. Zatim
Zatim riječi
riječi slažemo
slažemo na
na plakat
plakat
ii stavljamo
stavljamo na na pano.
pano.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta

2.
2. aktivnost
aktivnost Pjevanje
Pjevanje himne
himne Stoti
Stoti dan
dan škole
škole
Učenici
Učenici će
će uz
uz instrumentalnu
instrumentalnu pratnju
pratnju učiteljice
učiteljice naučiti
naučiti pjevati
pjevati himnu
himnu Stoti
Stoti dan
dan
škole.
škole.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta
3.
3. aktivnost
aktivnost Matematička
Matematička igra igra sa
sa slamkama
slamkama
Učenici
Učenici su
su podijeljeni
podijeljeni uu 55 skupina
skupina po
po četvero.
četvero. Skupine
Skupine se
se nalaze
nalaze svaka
svaka na
na svojoj
svojoj
''stanici''. Svaki učenik ima svoju slamku te će svaka skupina biti smještena
''stanici''. Svaki učenik ima svoju slamku te će svaka skupina biti smještena
između
između dva
dva stola.
stola. Na
Na jednom
jednom stolu
stolu će
će na
na papiriću
papiriću biti
biti napisani
napisani brojevi
brojevi 1-100,
1-100, aa na
na
drugom stolu će biti na papiriću broj
drugom stolu će biti na papiriću broj 100.100.

Zadatak:
Zadatak: Učenici
Učenici će
će slamkama
slamkama prenositi
prenositi papiriće
papiriće ss brojevima
brojevima ss jednog
jednog stola
stola na
na
drugi tako da dobe rezultat sto. Učenici će pritom zbrajati do 100 ili oduzimati
drugi tako da dobe rezultat sto. Učenici će pritom zbrajati do 100 ili oduzimati
od
od 100.
100. Skupina
Skupina koja
koja prva
prva završi,
završi, pobjeđuje.
pobjeđuje. Potom
Potom skupine
skupine mijenjaju
mijenjaju mjesta
mjesta
dok ne prođu svaku stanicu.
dok ne prođu svaku stanicu.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta

4.
4. aktivnost
aktivnost Izrada
Izrada mozaika
mozaika od
od plastičnih
plastičnih čepova
čepova
Oko
Oko dva tjedna učenici su sakupljali plastične čepove. Bit
dva tjedna učenici su sakupljali plastične čepove. Bit će
će podijeljeni
podijeljeni uu 33
skupine.
skupine. Prva
Prva skupina
skupina će
će napraviti
napraviti snjegovića,
snjegovića, druga
druga skupina
skupina stablo,
stablo, aa treća
treća
sanjke.
sanjke. Sve zajedno ćemo zalijepiti na hamer papir, a gotov će mozaik staviti
Sve zajedno ćemo zalijepiti na hamer papir, a gotov će mozaik staviti na
na
pano taj dan kao simbol obilježavanja 100. dana škole.
pano taj dan kao simbol obilježavanja 100. dana škole.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 45
45 minuta
minuta

5.aktivnost
5.aktivnost Panoramska
Panoramska fotografija
fotografija
U
U suradnji s 4. razredom, učenici će
suradnji s 4. razredom, učenici će stati
stati na
na školsko
školsko dvorište,
dvorište, aa učiteljica
učiteljica će
će ss
prvog
prvog kata
kata fotografirati
fotografirati učenike
učenike tako
tako da
da tvore
tvore broj
broj 100.
100.

Trajanje
Trajanje aktivnosti:
aktivnosti: 10
10 minuta
minuta
MATERIJALI
MATERIJALI

Za
Za učenike:
učenike: nastavni
nastavni listići,
listići, pribor
pribor za
za pisanje
pisanje ii crtanje,
crtanje, gumbići,
gumbići,
plastični
plastični čepovi,
čepovi, slamke
slamke

Za
Za učiteljice:
učiteljice: NPIP,
NPIP, Kurikulum
Kurikulum GOO,
GOO, Program
Program međupredmetnih
međupredmetnih ii
interdisciplinarnih
interdisciplinarnih sadržaja
sadržaja GOO
GOO za
za osnovne
osnovne ii srednje
srednje škole
škole ,,
računalo,
računalo, projektor,
projektor, sintisajzer
sintisajzer

INFORMACIJE
INFORMACIJE O
O KARAKTERISTIKAMA
KARAKTERISTIKAMA SCENARIJA
SCENARIJA UČENJA
UČENJA

Opis
Opis načina
načina na
na koji
koji je
je scenarij
scenarij učenja
učenja povezan
povezan sa
sa situacijama
situacijama
iz
iz svakodnevnog
svakodnevnog života:
života:

Učenici
Učenici ćeće kroz
kroz različite
različite aktivnosti
aktivnosti te
te izmjenom
izmjenom različitih
različitih metoda
metoda
ii načina rada razvijati kompetencije komunikacije na
načina rada razvijati kompetencije komunikacije na materinjem materinjem
jeziku,
jeziku, socijalne
socijalne ii građanske
građanske kompetencije
kompetencije (( razvijati
razvijati pozitivnu
pozitivnu
sliku
sliku oo sebi,
sebi, timsko
timsko ii suradničko
suradničko učenje,
učenje, svijest
svijest oo sebi
sebi kao
kao jedinki
jedinki ii
kao
kao pripadniku
pripadniku razredne
razredne zajednice
zajednice koji
koji doprinosi
doprinosi zajedničkom
zajedničkom
cilju)
cilju) te inicijativnost i poduzetnost koji su im potrebne
te inicijativnost i poduzetnost koji su im potrebne uu
svakodnevnom
svakodnevnom životu.
životu.
TIJEK
TIJEK REALIZACIJE
REALIZACIJE

4.
4. RAZRED
RAZRED
1.aktivnost
1.aktivnost HJ
HJ
Himnu
Himnu projekta
projekta pišemo
pišemo na
na hrvatskom
hrvatskom jeziku
jeziku ii glagoljici
glagoljici
2.
2. aktivnost
aktivnost PID,
PID, SR,
SR, GOO
GOO
100
100 pozitivnih
pozitivnih osobina
osobina
2. aktivnost PID, SR, GOO 100 pozitivnih misli

3.
3. aktivnost
aktivnost LK
LK
Od
Od 100
100 gumbića
gumbića oblikujemo
oblikujemo krošnju
krošnju stabla,srce
stabla,srce ii broj
broj 100
100
NL
NL 100.
100. DAN
DAN ŠKOLE
ŠKOLE
4. aktivnost Matematika
4. aktivnost Matematika Igra „„Tko
Igra Tko će
će prvi“
prvi“

Zadatak:
Zadatak: Izračunaj
Izračunaj zadatke zadatke ii otkrij otkrij koji
koji zadatci
zadatci daju
daju rezultat
rezultat 100.
100. Budi
Budi brz,
brz, ali
ali ii
točan.
točan. Tko Tko prvi prvi točno
točno riješi
riješi zadatke
zadatke tajtaj je
je pobjednik!
pobjednik!
1.
1. 2525 ++ 25 25 ++ (( 3434 ∙∙ 22 –– 19 19 )=)= ____________________________
____________________________
2.
2. (( 78
78 :: 33 )) ++ (( 17
17 ∙∙ 44 )) ++ 6=
6= ____________________________
____________________________
3.
3. (( 100
100 –– 88 88 ++ 13 13 )) ∙∙ 4=
4=_______________________________
_______________________________
4.
4. (( 65
65 –– 3939 )) ++ (( 81
81 –– 47 47 )) ++ (( 96 96 :: 33 –– 12
12 )=
)= _________________
_________________
5.
5. (( 1000
1000 –– 999 999 ++ 99 )) ∙∙ 10=10= _____________________________
_____________________________
6.
6. (( 50
50 476
476 –– 40 40 389
389 )) ++ 16= 16= ____________________________
____________________________
7.
7. (( 12
12 ∙∙ 66 )) ++ (( 13
13 ∙∙ 44 )) –– (( 12
12 ∙∙ 22 )=
)= ________________________
________________________
8.
8. (( 501
501 463463 –– 493 493 847847 –– 7528 7528 )= )= ________________________
________________________

REZULTAT
REZULTAT 100
100 DAJU
DAJU ZADATCI
ZADATCI POD
POD REDNIM
REDNIM BROJEM:
BROJEM: ______
______
5.
5. aktivnost
aktivnost Panoramska
Panoramska fotografija
fotografija

6.
6. aktivnost
aktivnost
Fotografiranje
Fotografiranje učenika
učenika danas
danas tete obrada
obrada fotografija
fotografija kako
kako bi
bi
izgledali
izgledali sa
sa sto
sto godina.
godina.
2.
2. RAZRED
RAZRED
11.. aktivnost
aktivnost
Jezična
Jezična igra
igra ii izrada
izrada razrednog
razrednog rječnika
rječnika

2.
2. aktivnost
aktivnost
Pjevanje
Pjevanje himne
himne Stoti
Stoti dan
dan škole
škole
3.
3. aktivnost
aktivnost
Matematička
Matematička igra
igra sa
sa slamkama
slamkama
4.
4. aktivnost
aktivnost
Izrada
Izrada mozaika
mozaika od
od plastičnih
plastičnih čepova
čepova
5.aktivnost
5.aktivnost
Panoramska
Panoramska fotografija
fotografija

II na
na kraju:
kraju:

POHVALNICE-
POHVALNICE-
2.
2. razred
razred
POHVALNICE
POHVALNICE II

DIPLOME-
DIPLOME- 4.
4. razred
razred

You might also like