You are on page 1of 2

Редни број часа: 2.

Наставна област: Језик


Наставна јединица: Научили смо у другом разреду – иницијални тест
Тип часа: провера
Циљ часа: провера знања из књижевности, правописа и граматике стечених у другом
разреду
Операционализовани исходи учења:
Ученик ће бити у стању да:
– разликује књижевне врсте: песму, причу, басну, бајку, драмски текст;
– разликује реченице по облику и значењу;
– разликује глас и слог и препознаје самогласнике и сугласнике;
– разликује врсте речи у типичним случајевима;
– поштује и примењује основна правописна правила;
– влада основном техником читања и писања латиничког текста;
– пронађе експлицитно исказане информације у једноставном тексту (линеарном и
нелинеарном).
Облици рада: фронтални, индивидуални
Наставне методе: метода рада на тексту, метода писаних радова, дијалошка метода
Наставна средства: контролна вежба број 1
Међупредметна повезаност:
Свет око нас
 Ученик повезује резултате учења и рада са уложеним трудом.
Грађанско васпитање
 Ученик исказује своја осећања и потребе на начин који не угрожава друге.
 Ученик препознаје и уважава осећања и потребе других.

Активности учитеља: објашњава, изражајно чита, поставља питања, даје повратну


информацију, ствара позитивну климу на часу, подстиче ученике, вреднује рад ученика
Активности ученика: врши анализу и синтезу, чита, слуша, закључује, пише

ТОК ЧАСА
I Емоционално-интелектуална припрема
– Учитељ даје упутства ученицима:
1. Пажљиво прочитај сваки задатак, размисли и онда напиши одговор.
2. Уколико неки задатак не разумеш, подигни руку и потражи помоћ од учитеља.
3. Када завршиш са радом, још једном прочитај све задатке и провери решења.
4. Ученици који су решили све задатке могу бојити цртеж и допуњавати га детаљима.
II Самостални рад
– Ученици самостално раде контролну вежбу број 1.
– Учитељ обилази ученике и чита задатке оним ученицима којима је потребна помоћ.
Изглед табле:

Научили смо у другом разреду – иницијални тест

You might also like